Hirdetés

BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

Bevezető, tartozékok

Az Open Signal legújabb kimutatása szerint jelenleg 24093-féle Androidot futtató eszköz van forgalomban a világon. Most valószínűleg sokan kidülledt szemekkel néznek és hitetlenkednek, hogy ez nem lehet igaz, aki viszont komolyabban elmerült már a mai okoskütyükkel teli világ híreiben, annak talán nem lesz gyanúsan magas ez az érték. Pláne igaz ez akkor, ha egy uleFone, egy iOcean, vagy éppen egy Blackview márkájú (nem összekeverendő a szuperbiztonságos, legalábbis annak hitt BlackPhone-nal) telefon kerül a kezébe, utóbbi megint egy olyan név, amiről Európában eddig aligha lehetett hallani.

BlackView Alife P1 Pro kézben tartva
[+]

A Blackview nem meglepő módon egy kínai, egészen pontosan egy hongkongi cég, melyet 2013 márciusában alapított Xu Ming, alias David Xu, mert hát neki is kellett egy, a világ más részein is könnyen kimondható keresztnév. A vállalat célja az, hogy a minőséget és a felhasználói igényeket szem előtt tartva, állandó ellenőrzés mellett kiváló ár/érték aránnyal rendelkező termékeket dobjanak piacra, hiszen mottójuk szerint a technológiának nem szabad egy vagyonba kerülnie. Nagy szavak.

BlackView Alife P1 Pro ujjlenyomat-olvasó
[+]

Kínálatukban sportkamerákat, tartozékokat és okostelefonokat találunk, mostani tesztünkben az Alife P1 Pro névre keresztelt mobillal foglalkozunk. A készülék vonzereje lehet az ujjelnyomat-olvasó, ami egyébként igen különleges módon működik (egyszerűsítek: a szoftveres megoldás miatt sok értelme nincs), a 2 gigabájtnyi rendszermemória és a friss Android rendszer, de ahogy már oly sokszor, most sem sikerült hibátlan végeredményt produkálni, hiszen vannak olyan pontok, ahol a készülék komoly hiányosságokban szenved. Cserébe viszont nem túl drága.

BlackView Alife P1 Pro csomagolás
[+]

A Coolicooltól érkező BlackView csomagolása kívülről nézve nem, belülről viszont már sokkal ínycsiklandóbb. A minimalista külsejű dobozban ugyanis gusztusosan tálalták a dolgokat, egy külön rekeszben fekszik a mobil, alatta pedig egy összehajtott microUSB kábelt, egy 2 amperes töltőfejet, egy használati útmutatót, valamint egy hallójáratba illeszkedő kialakítással rendelkező headsetet találunk. A P1 Pro fekete és fehér színben érhető el.

Külső

Talán a Samsung Galaxy S II, vagy inkább az első generációs Galaxy Note? Sok telefonnév elhangzott, amikor a Blackview készülékét mutogattam az ismerősöknek, de talán az előlapi gombkiosztás tekintetében főszereplőnk az előbb említett kettősre hasonlít legjobban. Az anyaghasználatot nem érheti kritika, az üveg és a műanyag mellett fém kerettel találkozhatunk, ami minőségi kisugárzást és kellemes fogást biztosít a 155 x 78 x 9 milliméteres dimenziókkal és 170 grammos tömeggel rendelkező phabletnek. Az összeszerelési minőség kiváló, ha megnyomogatjuk a kütyüt, és minden rész a helyére pattant, akkor már nem fog tovább recsegni. A viszonylag nehéznek mondható eszköz fogásával nincs gond, azzal viszont meggyűlik már a bajunk, hogy a kijelző minden pontját elérjük egy hüvelykujjal, hiszen ergonómiailag nem egy remekműről beszélünk.

BlackView Alife P1 Pro előlap
[+]

Kijelző-teszt
Mérés BlackView Alife P1 Pro Alcatel Idol 3 (5.5) Bluboo X550 uleFone Be Touch 2
Fehér fényerő 320 nit 539 nit 486 nit 362 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0,56 nit 0,49 nit 0,17 nit
Kontrasztarány 1034:1 962:1 991:1 2129:1
Színhőmérséklet 12019 K 7887 K 12290 K 10709 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap terjedelmes részét az 5,5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS-LCD kijelző foglalja el. A 267 ppi-s képpontsűrűség az egyik legjobb a kategóriában, sőt, annyi pénzért, mint amennyibe a telefon kerül, nehéz ekkora megjelenítővel szerelt eszközt találni. Az IPS jó hír, de érződik a spórolás, rendkívül kékes a kép, vagyis a fehéregyensúly kalibrálása túl hűvös, a fényerő közepes, a betekintési szög sem az igazi. A megjelenítő alatt egy fizikai homb gomb látható, aminek közepe ujjlenyomat-olvasására képes, emellett két oldalt foglal helyet az érintésérzékeny kialakítású menü (itt eszetlen másolásba kezdett a vállalat, mert a Samsung alkalmazásváltó ikonját tüntették fel, de köze nincs ahhoz a funkcióhoz) és visszalépés billentyűje, egyik sem kapott viszont háttérvilágítást. Felül bukkanhatunk rá a távolság- és fényérzékelő szenzorokra, a beszédhangszóróra, valamint az öt megapixeles előlapi kamerára.

BlackView Alife P1 Pro oldalról
[+]

Az oldalakon körbefutó fémkeretet arany színűre festették, ettől egy kicsit giccses, mégis elegáns lett a phablet. Balról tudjuk szabályozni a hangerőt egy vékony billentyű segítségével, a mobil átellenes felén pedig a bekapcsológombot találjuk. Érdekes módon nem csak a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetnek és a másodlagos mikrofonnak kell megférnie a készülék tetején, hanem ide szerelték a microUSB csatlakozót is, így töltéskor talán egy kicsit kényelmesebb kézben tartani a P1 Prót. Alul kis furatok mögött bújik meg a hangszóró, közvetlen szomszédságában pedig a beszédmikrofon lelhető fel.

BlackView Alife P1 Pro hátlap
[+]

A hátlap matt felületű, elég minimalista, nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Felül középen figyelhető meg a 13 megapixeles kamera, alatta a dupla ledes villanó és a Blackview felirat kapott helyet. A borítást nem túl egyszerű művelet során, de le lehet szedni a helyéről, ezután már rögtön megpillanthatjuk az igen méretes akkumulátort, ami cserélhető. Ha a telepet kivesszük a helyéről, akkor hozzáférünk a microSIM és a normál SIM foglalatokhoz, szerencsére a microSD kártyahelyet az energiaforrás eltávolítása nélkül elérjük.

Hardver, szoftverezettség

A szívét-lelkét kiteszi a 64 bites architektúrájú MediaTek MT6735P chipset, amikor a HD kijelzőt meghajtja. Az 1 GHz-es, négy Cortex-A53 magot tartalmazó, ARMv8-as processzor mellett az ARM Mali-T720 grafikus gyorsító végzi a legtöbb munkát, az alkalmazások futtatását pedig 2 GB-nyi rendszermemória segíti. Szerencsére a háttértárral sem spórolt a Blackview, hiszen elméletileg 16, gyakorlatilag 11,47 GB-ot tudunk adatokkal megtölteni. Nyilván ez nem mindenki számára elég, így a vállalat egy microSD foglalatot is beépített a készülékbe, ami maximum 32 GB-os kártyát képes kezelni. Hardveres téren említést érdemel még a rezgőmotor: az erőssége közepes, a legtöbb helyzetben észre tudjuk majd venni a jelzéseket, de ha zsebben hordjuk a mobilt és sétálunk, akkor rezgő módba kapcsolva könnyedén elmulaszthatunk eseményeket.

Teljesítmény-teszt
Benchmark BlackView Alife P1 Pro Allview X2 Soul Mini Samsung Galaxy A5 ZTE Blade S6
Rendszerchip MediaTek MT6735 MediaTek MT6732 Snapdragon 410 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 21148 pont 33812 pont 21062 pont 34118 pont
Vellamo Browser 1959 pont 2919 pont 2024 pont 2231 pont
Vellamo Metal 783 pont 1150 pont 872 pont 975 pont
SunSpider 1.0.2 1967,3 ms 1022,5 ms 769,8 ms 1136,6 ms
Geekbench 3 (single) 485 pont 732 pont 481 pont 660 pont
Geekbench 3 (multi) 1379 pont 2132 pont 1427 pont 2390 pont
GFXBench Man. onscreen 3,5 fps 8,5 fps 3,9 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 1,7 fps 4,2 fps 1,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,5 fps 18,8 fps 9,4 fps 24 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,0 fps 11,2 fps 5,3 fps 15 fps

A táblázatban feltüntetett pontszámokból jól látszik, hogy a MediaTek lapkája pariban van a Snapdragon 410-zel, alig van eltérés a két megoldás között. A hardver és a kijelző viszonylag jó párost alkot, az alapvető funkciók igénybevételekor nem döccen meg a szoftver, teljesen vállalható a rendszersebesség. Akkor kezd gond lenni, amikor több mindent futtatunk a háttérben: telepítünk egy alkalmazást, hallgatjuk a zenét, és közben mondjuk még SMS-t is írunk, bizony ilyenkor már képes elgondolkodni egy kicsit a telefon, pedig a két gigabájt RAM elvileg elég lenne ezekhez a feladatokhoz. A játékokkal is csínján kell bánni, a középkategóriás produktumok futtatásával nincs gond, ám már egy újabb rallyjáték esetén is érezhető, hogy nincs meg a harminc képkocka/másodperc érték. Erősebb terhelés és töltés esetén a mobil hátulja és fém kerete melegszik fel először, vészesnek nem mondanám.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A P1 Pro fedélzetén az Android 5.1 operációs rendszer teljesít szolgálatot, a vállalat büszke is arra, hogy az egyik legfrissebb Lollipop verziót sikerült feltelepítenie. Magyar nyelv van, viszont sok helyen sajnos még mindig angol szavakkal és mondatokkal találkozunk majd. Két dologban tér el a szoftver az alap zöld robotos változattól: nincs klasszikus menü, vagyis mindent a főoldalakról érünk el, illetve témázható, ergo az ikonkészlet külseje megváltoztatható, de rendszerszintű változást ez nem okoz majd. Sok téren visszaköszön a gyári felület, a legördülő információs függöny is ilyen, ahol az értesítések mellett a gyorsbeállítások kapcsolóit találjuk meg. A telefonkönyvben a tárcsázó segítségével betűk és számok szerint kereshetünk, a névjegyekhez pedig nevet, címet, telefonszámot, emailt, dátumot, születésnapot, megjegyzést, weboldalt, kapcsolatot és csengőhangot társíthatunk. A naptár napi, heti, havi és napló nézetet tartalmaz, az eseményekhez nevet, időpontot, résztvevőket és értesítést rendelhetünk.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A készülék legnagyobb extrája az ujjlenyomat-olvasó, ami érintéses elven működik, azaz elég csak rátenni az ujjunkat ahhoz, hogy felismerje a biometrikus azonosítónkat. A működési hatékonyság körülbelül 80 százalékos, viszont figyelni kell arra, hogy ne csak a képernyő lezárásánál legyen beállítva ez a feloldási módszer, hanem az ujjlenyomat-olvasó menüjén belül még a jelszavas védelmet is aktiválni kell, különben hiába kéri majd azonosítónkat a készülék, a kijelzőn megjelenő csúszka elhúzásával is beléphetünk a főmenübe (kicsit idétlen dolog és a telefon nem is figyelmeztet erre). A gesztussal való ébresztés okos megoldás, a zárolt képernyőre ugyanis betűket rajzolhatunk, így például M-et mintázva a zenelejátszó, C-t formázva pedig a kamera indul el. Ezek egyébként személyre szabhatók és több más lehetőség is kínálkozik. Beépítették még a HotKnotot, így a telefont egy másik eszközzel összeérintve máris szinkronizálhatók a névjegyek, a képek és a zenék.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

Erre a célra használható egyébként az egyetlen extra alkalmazás, a Xender, itt listába rendezve láthatjuk a megosztásra váró médiafájlokat, appokat. A programkínálat ezen felül elég fapados, van böngésző, zenelejátszó, naptár, kamera, ébresztőóra, számológép, Térkép, zseblámpa, email, FM-rádió, Facebook, fájlkezelő és hangrögzítő, ha másra vágynánk, akkor a Play Áruházba kell ellátogatni.

Kamera, videó, audió

A hátlapon egy 13 megapixel felbontású, autofókuszos, dupla ledes villanóval megtámogatott fényképezőt találunk, a szelfik készítésére egy 5 megapixeles előlapi kamera hivatott. Meglehetősen sok ikont elérünk a szoftverben, egy gombnyomással tudunk képet és maximum 720p felbontású videókat rögzíteni, bekapcsolhatjuk a vakut, a HDR-t, a nyuszifül mozdulatot (ezt mutatva megtörténik az exponálás), a mozgáskövetést, az arcszépítést, a panorámát és a gömbpanorámát. A beállítások között a színhatást (fekete-fehér, szépia, negatív, vízszínű), a kép jellegét (buli, éjszakai, álló, napnyugta), a fehéregyensúlyt (nappali, izzó, fénycső, felhős), a villódzásgátlót, a felbontást, az ISO-t (100-1600) babrálhatjuk.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

Sok beállítási lehetőség adódik ugyan a szoftverben, de ezt a kamera nem hálálja meg. Nappal még csak-csak elviselhető az a minőség, amit a fényképező produkál, hiszen a dinamikatartomány nem rossz, bár sok helyen ráfér a fotókra a HDR mód. A vonalélesség viszont sosem éri el azt a szintet, amit elvárnánk, illetve nagyon látványosan zajosodnak a felvételek, így a részletességnek is búcsút mondhatunk. A fényviszonyok romlásával vállalhatatlan lesz a helyzet, a villanó például hiába erős, mindent kiéget, a két, vakuval készített fotón jól látható, hogy miért kritizálom a végeredményt. Éjszaka még ennyire sem érdemes beszélni a kameráról. A videóknál közepesen teljesít a mobil, a hang rendben van, a részletesség már nem annyira. De beszéljen inkább a tesztünk során felvett rövid filmecske.

BlackView Alife P1 Pro oldalsó gombok
[+]

A videókat listába rendezi a gyári program, kezeli az MKV, az MP4, a 3GP, a H.264 kódolású fájlokat, a DivX/AVI formátumokkal azonban nem boldogul, erre valamilyen más lejátszót kell keresnünk. A hardver gond nélkül megjeleníti a 720p és az 1080p felbontású mozikat. A szoftveres felületben tekerni tudunk, bekapcsolhatjuk a teljes képernyős vetítést, valamint a videókból kivághatjuk a számunkra lényeges részeket.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A zenelejátszó előadók, albumok, dalok és listák szerint jeleníti meg a dalokat, az opciók gombra nyomva a keverést és a hangeffekteket (ismertebb nevén hangszínszabályzót) érjük el. Az alkalmazás kijelzi az albumborítót, a számok címét. Van RDS-es FM-rádió, ami csak akkor működik, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a telefonhoz. Ezután már kihangosítva is használhatjuk, illetve lehetőség van a műsorok rögzítésére is. A hangszóró minősége gyenge közepes, nem a hangerővel van alapvetően gond, hanem azzal, hogy ha maximumra feltekerjük, akkor nagyon berezonál, egyáltalán nem lesz tiszta a hangzás.

Teszt BlackView Alife P1 Pro Asus Zenfone 2 Galaxy E7 Huawei P8 Allview X2 Soul Pro
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,21, -0,31 +0,11, +0,05 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,19, -0,35
Zajszint, dB (A): -92,4 -91,3 -90,8 -90,2 -90,2
Dinamikatartomány, dB (A): 93,2 91,3 90,8 90,6 90,2
THD, %: 0,0180 0,0097 0,0083 0,0074 0,0090
IMD + Zaj, %: 0,021 0,045 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -85,0 -65,1 -88,4 -63,6 -80,9

A fülhallgató kimenet jól teljesít, a frekvenciaátvitel tesztjén kiválóan szerepelt, a hallható tartományban hiba nélkül lejátssza a hangokat.

Nincs zaj sem, vagyis nem észlelünk majd sistergést vagy zavaró hangokat.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A telefon támogatja a Cat.4-es, 800/900/1800/1900 MHz-es FDD-LTE hálózatokat, vagyis legjobb esetben 150 Mbps letöltési sebesség érhető el. 3G-re váltva 42,2 Mbps-ra változik az elméleti maximum, a feltöltés is kevesebb, 50 helyett 5,76 Mbps-mal küldhetjük fel online a fájlokat. A készülékben egy normál és egy microSIM foglalat található, a kártyák kizárólag standby módban lógnak egyszerre a hálózaton, vagyis ha az egyikről hívást kezdeményezünk, akkor a másik lekapcsolódik a hálózatról. Lehet navigálni a mobillal, köszönhetően a GPS modulnak (GLONASS nincs), illetve van még internetmegosztásra alkalmas, 802.11b/g/n-es WiFi, plusz adott a Bluetooth 4.0 (A2DP), illetve USB-OTG, ezáltal külső eszközöket tudunk tesztalanyunkhoz kapcsolni. Az NFC sok vásárlónak hiányozhat, ám ebben a kategóriában sajnos még nem divat beépíteni ezt a chipet.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A szokásos Chrome mellett egy AOSP-alapú böngészőt kapunk. A programban alul érjük el a háttérben megnyitott lapokat és az elmentett könyvjelzőket, az opciók között találjuk az offline olvasást és az asztali nézet kérését, sajnos aki az inkognitó üzemmódra vágyik, annak a Google megoldását kell használni. Jó hír viszont, hogy ha két ujjal ránagyítunk a szövegre, és ezután duplán rákoppintunk a képernyőre, akkor a szavakat a kijelző széléhez rendezi a szoftver. A Flash tartalmat egyik alkalmazás sem kezeli.

BlackView Alife P1 Pro akkumulátor, SIM és microSD foglalat
[+]

Értékelés: BlackView Alife P1 Pro
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található lítium-ion akkumulátor 3000 mAh kapacitású. A napi vegyes használat azt mutatja, hogy körülbelül 3,5 óra kijelzőidő hozható ki a telepből, ebbe telefonálás, közösségi és más weboldalak böngészése és sok fotó készítése fért bele. A MinDig TV teszt 5,5 órán keresztül futott, vagyis talán egy kicsit a várakozások alatti üzemidőt produkált a mobil.

A BlackView Alife P1 Pro egy újabb olyan termék, ami egy eddig számunkra is ismeretlen vállalat boszorkánykonyhájából származik. A készülék újfent bizonyítja azt, hogy a kínai termékek már nem jelentenek egyet a gyenge minőséggel, hiszen a fém keret és a korrekt összeszerelési minőség már egyáltalán nem juttatja eszünkbe a pár évvel ezelőtti plasztik világot. Mivel 150 eurónál kisebb értékű külföldi küldeményekre a vámot ugyan nem, de az ÁFÁ-t meg kell fizetni, így hiába kerül kint 118 euróba (130 dollár) tesztalanyunk, mire hivatalosan megérkezik Magyarországra, addigra körülbelül 46 ezer forintot kóstál majd. Ezért kapunk egy 5,5 hüvelykes HD kijelzőt, aminek fehéregyensúlya hűvösre lett kalibrálva, bár azért jól használható, illetve egy 64 bites középkategóriás hardvert, ami a legtöbb esetben jó párost alkot a megjelenítővel, igaz, nagyobb terhelés esetén már néha akadozik az Android Lollipop rendszer. Szerencsére az adattárolóval nem spóroltak, a papíron 16, vagyis 11,47 GB azért sok mindenre elég, plusz ott van a microSD foglalat is. A kamera sajnos a legtöbb helyzetben felejtős, és alapvetően az ujjlenyomat-olvasó is az, mivel frankó dolog, hogy van, de semmire nem használható. Az üzemidő sem hozza azt a szintet, amire vágyna az ember, szóval a P1 Pro tulajdonosa azért nem lesz maradéktalanul elégedett a termékkel. A duál SIM képesség azonban csökkenti a konkurensek számát, itthon ennyi pénzért windowsos fronton ott a Microsoft Lumia 640, androidos téren pedig a kisebb felbontású és méretű képernyővel szerelt Sony Xperia E4g. Összességében tehát nem vészesen rossz vétel a Blackview újdonsága, ám messze áll attól, hogy ajánlott legyen.

Legendd

A tesztkészüléket az Coolicool küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

BlackView Alife P1 Pro
BlackView Alife P1 Pro Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 155 x 78 x 9 milliméter
Tömeg 170 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat normál SIM + microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6735P
Processzor típusa 1 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip ARM Mali-T720
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Ujjelnyomat-olvasó van (érintéses)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900//1900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (FDD-LTE)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Témák, Zseblámpa, Facebook, FM-rádió, Teendő, Xender
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, dupla ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Sötétben is kiválóan lát a Lumingon T3

    A világ első, éjjellátó kamerájával felszerelt okostelefonja egy dán cég szüleménye, ami dizájn szempontjából is különleges, és a felszereltsége is nagyszerű.

Előzmények

  • uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

    Nyolcmagos rendszerchip, 3 gigabájt RAM, Full HD kijelző, fémkeret és vállaltan az iPhone 6 Plust megidéző külső – mire megy a fiatal márka a felső-középkategória legjobbjai ellen?

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

Hirdetés