Doogee X5 Max Pro - ül, nem ugrik fel, nem harapdál!

Az X5 Max Pro 4000-es telepével olyan, mint Bog kutyája – esetlen a mozgása, de bármit csinálsz, nem bír elfáradni. Olcsó, ujjlenyomat-olvasós mobilt teszteltünk.

Multimédia

Az X5 Max Pro elő- és hátlapjára is 5 megapixeles kameraszenzor került (az utóbbi mellé ledes villanó), és a szoftver mindkét esetben 8 megapixelesre skálázza fel az eredményeket, igazából tök értelmetlenül. A mezei AOSP-alapú szoftver kimerül automata és arcszépítő módban, illetve a HDR, a vaku, az expozíció és az időzítő állításának a lehetőségében. Az élőképen közepes tempóval élesít az auto- és érintőfókusz.


[+]


[+]

Jól látszik már nappal, mennyire felesleges a felbontás szoftveres növelése, 5 megapixelen még középszerű volna a vonalélesség, nyolcon viszont részlethiányosak a képek, plusz fakók és a fehéregyensúly sem mindig pontos (a makróknál egész megbízható). A dinamika közepes, viszont a HDR nem javít, hanem ront az eredményeken. Este elvérzik az X5 Max Pro, túl sötétek az eredmények, nem születnek használható fotók. A 720p-s felvételek is csak a minimumot hozzák, fakó színekkel és visszafogott részletekkel, a hangok esetében alapzúgással. Íme, egy példa. Láttunk már az árszinten jobb produkciót, de telesen használhatatlant is, kukázandó eredményekkel, itt pedig annyira nem rossz a helyzet, hogy jobb volna a lencséket szigetelő szalaggal letakarni.


[+]

Az AOSP-alapú zenelejátszó tesz az esztétikára, viszont eladók, albumok, dalok és listák szerint megfelelően rendezi a hangállományokat, plusz beveti a hangszínszabályzót is. Az FM-rádió sem maradt ki. A zenelejátszón a WMA, a nem kevésbé puritán videolejátszón pedig az AC3 hang és a feliratfájl fog ki, illetve bármilyen klip 1080p-nél nagyobb felbontással. A multimédiás hangszóró gyengén szól; a hangerő átlag feletti, ám a maximumnál erősen zörejes, lejjebb véve meg tompa, orrhangú. A két rács közül a jobb oldali szólal csak meg, ezt is könnyű letakarni. A fülesre elég rossz minőségű hang megy, részlethiányos, nem túl hangos, bár zaj vagy torzítás nem jellemző.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

    Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

  • MWC 2017: Kezünkben a Doogee Shoot 2

    Mielőtt bárki arra gondolna, hogy a kicsit bénán működő dupla kamerás rendszert máris továbbfejlesztették, az téved: a Shoot 2 egy még olcsóbb alternatíva.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Előzmények

  • Doogee X6 Pro - egyszer volt Budán kutyavásár?

    Befutott a komoly sikert arató X5 Pro folytatása, amely inkább méret-, semmint generációváltás, és nem minden változott a phabletre hízott X6 Pro előnyére.

  • Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

    Harmincezer forint körüli áron eddig elég nehéz volt új, kártyafüggetlen androidos mobilt ajánlani megvásárlásra, tesztünk alanya azonban jelentősen megkönnyíti a dolgunkat.

  • Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

    Meghökkentően jó áron kerül itthon forgalomba a kínai márka készüléke, a specifikációk alapján igen jó vételnek ígérkezik. A kérdés, hogy mit nyújt a gyakorlatban.

  • Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

    A második Doogee mobil, ami nálunk járt, sokkal kisebb és karakteresebb az elsőnél, ráadásul a nagy fényerejű qHD-s megjelenítő alatt 64 bites rendszerchip lapul.

Hirdetés