Elephone G2 - mikor az elvárás csak egy szlogen

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az Elephone G2 átlagos adatkommunikációs felhozatallal rendelkezik. A chipset támogatja az LTE-t, így fel lehet csatlakozni 4G hálózatokra 150 Mbps-os elméleti letöltési sebességhatárral (TD-LTE: (2300 MHz, FDD-LTE: 800/1800/2100/2600 Mhz). 3G-n legfeljebb 42 Mbps érhető el. A G2 egy micro és egy normál SIM-et fogad be. Az eszköz dual standby technológiájú, azaz egyszerre két SIM-mel is a hálózaton lehet lógni, ha viszont az egyikről beszélgetés folyik, a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőséggel két gondunk is akadt: minket némi alapzúgás mellett, bár tisztán hallottak, G2 hangszórója pedig meglehetősen tompa volt, de legalább a hangerővel nem akadt gond. Az átlagos érzékenységű WiFi modemmel nem akadt kifogásunk, a 802.11b/g/n szabványú modul rendben tette a dolgát, a WiFi Direct és hotspot funkciókat beleértve. Bluetoothból 4.0 a standard A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, OTG nélkül. Navigáláshoz a mobilhálózatok és a routerek jelei mellett a GPS műholdakat lehet igénybe venni, a GLONASS rendszerét viszont nem. Mivel a készülék kevés műholdat lát, a pozíciószerzés lomha és a megszokottnál pontatlanabb. Iránytű nincs, ahogyan az NFC és az infra is kimaradt.

Az Elephone G2 hátlapja alatt átlagos méretű telep pihen
[+]

A hátlap alatt átlagos méretű, 2300 milliamperórás akkumulátor bújt meg, amellyel középszerű üzemidő érhető el. A tesztelői rutin mellett a négyórás képernyőidő volt az átlag alacsony készenléti fogyasztással, mi naponta töltöttük a G2-t. A szintetikus tesztek közül a MinDigTV streamelést nem tudtuk lefuttatni, mivel az appot nem sikerült telepíteni, böngészni viszont 6 órát sikerült egyhuzamban, közepes fényerőn, ami nem túl combos eredmény. Komolyabb energiatakarékossági opciókat nem találtunk, bár az intelligens energiatakarékosság a visszafogott készenléti fogyasztás érdekében jól tette a dolgát.

Az Elephone G2 decens telefon több hibával és magas árcímkével
[+]

Értékelés: Elephone G2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Az Elephone fejlődik, ez nem kérdés, csak éppen lassabban, mint mondjuk a fiatalabb, mégis mesés karriert befutott Xiaomi. Hardveresen rendben van a sencseni gyártó középkategóriása, bár az iránytű, az NFC és a GLONASS műholdak vétele kimaradt. A lollipopos felület fürge, bár a sok kitkatos appot nem értjük. Az összeszerelés is rendben, a küllem viszont nem fog rabul ejteni senkit. Ott van aztán a dual SIM és az SD kártyára való telepítés előnye, amit a középszerű kamera és üzemidő ellensúlyoz, a fülesre pedig vállalhatatlan minőségű hang jut.

Az árazás még megmenthetné a G2-t, az online boltokban 100 dollár és ugyanennyi euró között mozgó készülék hazai, 47 ezer forintos cédulájával viszont elhasal. Egy 480 x 854 pixeles készüléket nem lehet annyiért árulni, amennyiért a HD-s Huawei G620s vagy qHD-s Sony Xperia E4g beszerezhető, a Vodafone Smart Prime és az Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) kártyás ajánlata is sokkal erősebb. Sem a nyújtott teljesítmény, sem az Elephone logó piaci értéke nem indokolja az elkért árat – a G2-t nehezen lehetne plecsnivel jutalmazni, amikor nem az őt megillető kategóriában forgalmazzák, vagyis belépőszinten. A szlogen már megvan, de (t)elefont is kéne hozzá gyártani.

Bone123

A tesztkészülék a PingDigital jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés