ETEN glofiish M700 - műanyag hal

Bevezető, külső

Az eddig E-TEN néven ismert márkánál úgy döntöttek nemrég, hogy a PDA-telefonok kedvéért önálló márkát indítanak, amelynek neve az lett, hogy Glofiish. Kis kezdőbetűvel, legalábbis a készülékekre így írták. Az új márka két új modellt is hozott a piacra, Gubro kollega már megnyúzta az X500-at, most pedig az M700 van soron, amit szintén a Macropolis biztosított.

Külső szempontjából a két eszköz jelentősen különbözik, bár formaviláguk hasonló. Az M700 messziről kissé frissebb, illetve érdekesebb íveket mutat, több rajta a „csicsa”, ám így sem fogja megrengetni a PDA-k formatervezésének alapjait. Közelebb érve azonban erős csalódottság lesz úrrá a szemlélődőn: a ház nagyon-nagyon műanyag, egyáltalán nem tűnik minőségi anyagnak.

Az előlapi gombok megegyeznek az X500 kezelőszerveivel, két funkciógomb, két híváskezelő billentyű, illetve középen egy szögletes navigációs négyzet lelhető fel, amelynek közepe elsőre joysticknak tűnik, de nem az. A menüben való haladáshoz a négyzet széleit kell nyomkodni. Ha az ember a középső, kitüremkedő gombocskát próbálja a négy égtáj irányába rángatni, akkor nem történik semmi, csak az egész gombpanel együtt kezd el mocorogni, amely kissé ijesztő látvány.

A képernyő felett a GPS gyorsgombja és a házikót formázó billentyű található. Ez utóbbi az M-Desk nevű okosságot indítja, amelyről később még lesz szó. Az M700 legfontosabb ismérve, hogy testvérével szemben ez a modell szétcsúsztatható, balról jobbra kell tolni a fedlapot és előbukkan egy QWERTY gombsor.

No, és itt megint álljunk meg egy szóra. Egyrészt a csúsztatás egy kézzel nem kivitelezhető, ugyanis szorul, mint a franc. Kell hozzá izom, semmi mechanikai rásegítést nem kapott. A HTC Heraldban pont ez volt a zseniális, hogy egyetlen pöccentéssel elérhető volt a gombsor. A másik gond a QWERTY billentyűk világításával van. Nagyon mutatós ugyan a világoskék fény, csak az az óriási gond vele, hogy az ALT gombbal elérhető másodlagos karakterek totál nem kapnak megvilágítást, így sötétebb környezetben emlékezetből kell kitenni az írásjeleket, vagy a számokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • E-TEN

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés