Evolve Gladiator RG250 - a legkisebb is ázik

Multimédia, akkumulátor

A vizualitást a jelzésértékű kamera óhajtja megtestesíteni, az 1,3 megapixeles felbontáshoz tartozó képminőség mintegy nyolc évet repít vissza az időben, és még akkor is ciki lett volna. Elvileg videót is rögzít, de a QCIF felbontás igen messze van attól, amit egyáltalán érdemes erőltetni. Csináltam azért pár tesztfotót csak a rend kedvéért, de senki se várjon annál többet, mint hogy nagyjából meg lehet határozni, hogy mi van a képeken. Talán.

Evolve Gladiator RG250 Evolve Gladiator RG250

Zeneileg azonban jobb a helyzet, egyrészt az Evolve aprósága önmagában is elég hangos és tiszta, ami az ilyen jellegű masinák egyik sajátossága. A lejátszó fapados, figyelnünk kell rá, hogy zenéinket a memóriakártya My Music könyvtárába tegyük, különben a szoftver nem találja meg ezeket. Beállítások nincsenek, lejátszási listát viszont össze lehet rakni és az egész tud futni a háttérben. A mellékelt fülest ne is erőltessük, egy komolyabb headsettel már érdemes próbálkozni, meglepően jó az eredmény, pedig nincs equalizer. Az extrák sorát egy diktafon gyarapítja, ez nem tud semmi különöset azon túlmenően, hogy a bájos magyar fordítás szerint az audio minőség lehet sürgős, illetve nem sürgős. Örömteli, hogy van FM-rádió is.

Evolve Gladiator RG250
[+]

A hátlap alá helyezett telep 1700 mAh teljesítményű, ami egy ilyen tudású géphez mérten kifejezetten sok. Okostelefonok jönnek ilyen akkuval, ennek meg is van az eredménye, hiszen az RG250-et a tesztidőszak alatt nem kellett tölteni és bizony használtam napokig is ezt, amíg az ismerőseim rám nem parancsoltak, hogy szedjem ki a kártyám. Mert sajnos a hangminőség elég fura, nem azt mondom rá, hogy rossz, hanem olyan, mintha egy párnán keresztül megafonoznék egy platós IFA hátuljáról, azaz hangosnak hangos, de elég torz és mélyről jön, mint a hurutos köhögés. Nyilván a folyadék elleni szigetelés megteszi hatását. Visszatérve: az RG250 hetekig elvan töltés nélkül, persze ha folyamatosan telefonálunk vele, akkor csak 10 órát bír, ami szintén nem rossz teljesítmény.

Értékelés: Evolve Gladiator RG250
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 1 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 5
PIM funkciók 3 pont
Adatkommunikációs képességek 2 pont
Multimédia
Vizuális 1 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Bár az RG250 az egyik legolcsóbb komolyan vehető strapafon a piacon, mégis kissé csalódott vagyok. Némi odafigyeléssel lehetett volna tényleg jó eszköz, ehhez csak pár dolgon kellene csiszolni, ez első a hangminőség. Hát nincs egyetlen kínai és / vagy cseh munkásember, aki kipróbálná, hogy Vaclav, hallasz te jól? Nem, Horácsek, nem teljesen, ezen még reszeljünk egy kicsit. A másik, hogy mi az, hogy amikor a memória olcsóbb, mint a sör, akkor kapunk 39,5 KB belső tárhelyet? Béna, akárcsak az, hogy a telefonkönyvbe egy vacak email címet nem lehet eltárolni. Ezek elég rendesen tökönrúgják a kis köpcös strapagépet, márpedig lehet bármennyire is kemény gyerek, a tökönrúgás bizony neki is fáj. Abszolút jó a formaterv, az oldalsó felület már-már mesteri, jó, hogy van két SIM, bővíthető memória és zseblámpa, de attól még, hogy olcsó akar lenni, pont nem olyan pontokon kéne a költségeket megfogni, mint a belső memória mérete. Úgyhogy bár szerettem vele mászkálni, mert ezt az izét tényleg nem kell félteni, mégsem tudok rá plecsnit szórni. Tud ennél az Evolve jobbat, ezt számtalanszor láttuk már.

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés