Google Nexus S - másik galaxis

Adatkommunikáció, internet

Nem igazán kötöttek kompromisszumot adatátvitel terén a tervezők. Van egy négysávos GSM és egy háromsávos 3G modul, amelyekkel a világ szinte bármely pontján használhatjuk. A GPRS, EDGE, 3G mellé jár a HSPA is, ez 7,2 Mbit-es letöltési és 5,76 Mbit-es feltöltési sebességet biztosít (ha a hálózat is bírja). Ha épp WiFi-re támad kedvünk, akkor 802.11b/g/n szabványok állnak rendelkezésre, továbbá van 2.1-es Bluetooth is, sztereó hangátvitellel. Aki pedig a vezetékben bízik, az microUSB-n kötheti rá a számítógépre, amin keresztül az akku is töltődik. Ez esetben a belső memóriát háttértárként használhatjuk. Bármilyen meglepő, de a Nexus S nem bővíthető, cserében 1 GB-ot kapunk programok telepítésére és kicsivel több, mint 13 gigát a multimédiás tartalmakhoz. Ez azért nem kevés, viszont a bővítés hiánya kissé nehezen érthető, főleg, mert az elődben ez még megvolt.

Google Nexus S

Az Android gyári böngészője igazán jó partner az internetezéshez, és ugye a 2.2-es verzió óta már a flash támogatás is adott. A videóban is látszik, hogy igen gyorsnak mondható (a felvételkor HSDPA kapcsolatot használtam), a flash is működik. Azért erős proci ide vagy oda, egy 720p-s beágyazott videó már akadozik, de normál felbontáson semmi gond nincs vele. Azt nem is említem, hogy a Marketen számtalan alternatív böngészőből válogathatunk, némelyikük még túl is tesz a gyári megoldáson. Az e-mail kliensről csak annyit, hogy hibátlanul működik, akárcsak a Gmail, mindkettő percek alatt használatba vehető.

Google Nexus S

A közösségi szolgáltatások gyárilag nincsenek telepítve, de pár kattintás és máris van Facebook, Twitter vagy más, amire csak szükségünk van. Nagyon tetszett a Google Earth, amivel ugye műholdas képen látjuk a Föld bármely pontját, illetve adott beállítással a saját pozíciónkat. Alapesetben gesztusokkal vezérelhető, de átkapcsolható a szenzoros módba is. Ilyenkor a telefon forgásával, döntésével a valós helyzetnek megfelelően látjuk a képet, köszönhetően a giroszkópnak, a 3 irányú gyorsulásérzékelőnek és a mágneses iránytűnek. A Nexus S-ben található egy úgynevezett NFC funkció is, amit itthon sajnos nem nagyon tudunk kihasználni. Segítségével például a telefonnal, egy érintéssel tudunk fizetni boltokban vagy egy adott termékről tudhatunk meg információkat.

Google Nexus S

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés