HTC Flyer: saját tollal ékeskedik

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A készülék adatkommunikációs képességei hozzák a csúcsgépektől elvárható szintet. Kapunk egy négysávos GSM modult (850/900/1800/1900 MHz) és egy kétsávos UMTS-chipet (900/2100 MHz), Bluetooth 3.0-t, aGPS-t, WiFi-t (802.1b/g/n), DLNA-t, valamint HSPA+ kapcsolatot; utóbbi maximum 14,4 MBps letöltési és 5,76 MBps feltöltési sebességgel kecsegtet. A szenzorok terén pedig egy giroszenzor, egy fényérzékelő és egy digitális iránytű teszi a dolgát.

HTC Flyer HTC Flyer

A táblagép egy 4000 mAh-s akkumulátorból nyeri az energiát, amellyel a hivatalos adatok szerint 4 óra filmezést vagy maximum 1470 órányi készenlétet bír a masina. Erősebb használat mellett simán kibírta a nap végéig, ez pár óra internetezést, zenehallgatást és rajzolgatást, valamint folyamatos szinkronizálást jelentett; este viszont már ellentmondást nem tűrő módon enni követelt a gép. Nem rossz, de bőven alulmarad a 6-7000 mAh-s akkumulátorral szerelt gépek között.

HTC Flyer HTC Flyer

Értékelés: HTC Flyer
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Szerintem a cikkből is kiderül, hogy a Flyer egy kellemes táblagép, amely tud újat mutatni a Honeycombos gépek között. Az alumínium hátlap telitalálat, a képernyő szintén nagyon jó minőségű, a Sense felület pedig egy 7 hüvelykes képátlójú kijelzőn is odacsap, a telefonokból ismert funkcionalitást és letisztult dizájnt sikeresen átültették a táblagépekbe is. Bár a Honeycomb által nyújtott vizuális élmény nekem személy szerint jobban bejött (ez persze relatív), a HTC az extra szolgáltatásokkal dobbantott nagyot, a felület mellett ilyen az MHL port, a navigálásra kihegyezett autós dokkoló (Car Panel), a rengeteg egyedi alkalmazás, valamint ilyen lesz a jelenleg még nem elérhető Watch is. A Magic Pen pedig nem több, mint egy jópofa játékszer, mert bár nyilván van, aki hosszú távon is kihasználná a dolgot, a legtöbb felhasználó számára a valós haszna nagyjából a nullához tart. Ettől függetlenül arra tökéletes, hogy tovább mélyítse a a Flyer és a vetélytársak közötti szakadékot, és igazából ennyi a lényeg, a masinákat a hozzáadott szolgáltatásokkal lehet kiemelni a tömegből. A gépen futó Android rendszer 2.3.3-as verziójától pedig nem szabad félni, néhány héten belül ugyanis a Honeycomb frissítés is érkezik lesz a Flyerre.

Persze negatívumok is akadnak: a külső hangszóró pocsék, a hátlap alsó része nem a pontos illeszkedésről híres, az akkumulátor kapacitása erős közepes, ennyire pocsék kamerával pedig még nem találkoztam a pályafutásom során. Komolyan, a HTC-nél nem próbálják ki a készülékekbe szerelt fényképezőket? Ami pedig a piszkos anyagiakat illeti: a gép ára igen magas, még a tajvani cég túlárazott masinái között is: a bruttó 194 900 forintos végfelhasználói ár minden, csak nem baráti. Éppen ezért csak egy tetszett plecsnit kap, mert bár valahol ez és az ajánlott között áll félúton, az ára miatt jelenleg csak előbbit kaphatja meg.

HTC Flyer

dr. Kind

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés