HTC HD2 - mikor koppan az áll

HTC Sense, szoftverek

A készüléken a HTC Sense nevű grafikus felhasználói felülete fut, ugyanezen a néven játszanak az új generációs Android alapú gépek (Hero, Tatto) hasonló megoldásai is. Itt mégsem azt kapjuk, amit ott láthattunk, hanem a HTC TouchFLO 3D továbbfejlesztett változatát, nem is teljesen értem, hogy miért kellett a névváltás, mert ami azt illeti, nem történt túl sok előrelépés. Az alul látható menüsor elemeinek taglalásába nem mennék bele, mert az oldal alján látható videón minden szépen megtekinthető, az újdonságokról viszont mindenképp szeretnék szólni.

HTC HD2 HTC HD2

Az első oldal (a Home képernyő) fontos újítása az az alul látható gyorsindító sor, melybe programokat, webes könyvjelzőket és személyeket egyaránt berakhatunk — kevésbé hasznos újítás, hogy immár nem csak statikus, hanem animált háttérképekkel is feldobhatjuk ezt a részt. A tárcsázásért, az üzenetkezelésért és az internetes tartalmak eléréséért felelős oldalak nem változtak, a naptár viszont rengeteget fejlődött. Napi, heti, havi és éves nézettel is rendelkezik, az aktuális napnál mutatja a várható időjárást, a bejegyzéseket pedig rendkívül sok kapcsoló és lehetőség mellett képes elmenteni. A program beágyazásával egyidejűleg a Windows Mobile pocsék ronda gyári naptárának szerencsére búcsút is inthetünk (egy almenüből azért elő tudjuk bányászni, ha nagyon akarjuk), de nem kell megijedni, a HTC Calendar pont azokat a funkciókat tudja, amiket az ebből a szempontból sokra tartott elődje, csak épp szép és használható kezelőfelületet kapott.

HTC HD2 HTC HD2

A naptár füle után jön a sokak számára hasznos tőzsde, majd a később alaposabban is kitárgyalásra kerülő multimédiás részek, végül az időjárás előrejelző, a Twitter kliens, a még mindig a hülyeség kategóriájába eső Footprints (koordinátákkal ellátott fotók nézegetéséhez és szerkesztéséhez), majd a beállítások, ahol szintén hatalmas előrelépések történtek. A Windowsos menük úgy ahogy vannak, eltűntek, helyüket ujjal is kiválóan kezelhető, teljesen logikusan felépített, szép animációkkal operáló felületekkel találkozhatunk, mindent egyszerű beállítani, csodás az egész. Az viszont picit zavart, hogy a HTC-féle feladatkezelő kimaradt, azt tehát nem tudjuk beállítani, hogy a programok az X gomb megnyomására ténylegesen be is záródjanak. A 200 MB-os programmemóriában mondjuk nevetve elfutnak a jellemzően legfeljebb másfél-két megabájtot használó alkalmazások, de az X gombot megjavító programocskát ettől függetlenül meghagyhatták volna nekünk.

HTC HD2 HTC HD2

A Start menü viszont sajnos Windowsos, a 6.5-tel debütáló, személyre szabhatatlan borzalomról van szó, még szerencse, hogy a Sense-nek köszönhetően elvétve fogjuk használni. Pár dologért azért be kellhet lépnünk ide is, itt van ugyanis a programok letöltésére szolgáló Marketplace, az Office Mobile, a Windows Live, a kereső widget, a Bing meglehetősen jóra sikerült kliensprogramja, plusz az olyan elmaradhatatlan dolgok, mint a jegyzettömb vagy a számológép. Hogy teljes legyen a sor, de ne egy mondatba legyen bezsúfolva a szoftverek listája, említést tennék a hangrözgítőről, az RSS olvasóról, a Remote Desktop Mobile-ról, a Jetcet Print 5-ről, az Adobe Reader LE-ről, a JBlend-ről, a digitális iránytűről és a névjegykártyák digitalizálására szolgáló WorldCard Mobile-ról — szép kínálat. Ezen programok bármelyikét kirakhatjuk a Sense-en futó gyorsindító menüre, magának a felületnek a füleit pedig szabadon eltávolíthatjuk, nem kell tehát, hogy kint legyen mondjuk a tőzsde, ha sosem használjuk.

HTC HD2 HTC HD2

Az újdonságon futó programokról, illetve a készülék sebességéről nyújt tájékoztatást az alábbi mozgóképanyag:

Nem tudom, hogy a fentiekhez mit kellene még hozzátenni. A Windowsra alakított Sense UI kezelése előtanulmányok nélkül is mindenki számára egyértelmű, s bár elég magas fokon át lehet szabni, alapvetően nem lesz rá szükség, mert a gyári beállításokkal is karcolja a hibátlanságot. - Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés