Huawei Watch - pontosan egy klasszikus

Belbecs

Az a baj, hogy az Android Wear köré épülő okosórák gyakorlatilag alig tudnak eltérni egymástól a funkcionalitásuk kapcsán. A platform nagyon kötött, semmiféle témázhatóság nem jöhet szóba egyedi óralapok hozzáadásán kívül (amit a Huawei meg is tett), így aztán csak néhány apróság különbözteti meg egymástól a kütyüket. Mondjuk az, hogy van-e bennük GPS, márpedig a Huawei órájában pont nincs. Barométer viszont van (a tengerszint feletti magasság meghatározásához), illetve 6 tengelyes giroszenzor is, ezért kvázi egyetlen extra appként felfogható Daily Tracking a napi tevékenységünknél nem csak azt listázza, hogy mennyit léptünk, mennyit futottunk és a korunk, magasságunk és súlyunk alapján mennyi kalóriát égettünk el. Hanem azt is írja, hogy hány lépést tettünk felfelé. Egy délután alatt én több mint 400-at, az egyébként akár igaz is lehet.


[+]

Az ezen túlmutató fitnesz funkciók elsősorban külsős alkalmazásokkal értelmezhetők, egy ideje már a legnépszerűbb futós appoknak van Android Wear mutációja (RunKeeper, Endomondo), de mivel az órában nincs GPS, ezért a pontos értékekhez magunkkal kell vinnünk a telefont is. Az óra abban segít, hogy tájékoztató jelleggel próbálja monitorozni a pulzusunkat, illetve a futás közben statisztika ott figyel a csuklónkon, amit könnyebb ilyenkor leolvasni, mint a telefonnal babrálni.

Alul ott a pulzusmérő
Alul ott a pulzusmérő [+]

A pozitívumok közé tartozik, hogy már az 1.3-as verziószámú Wearrel jön ki a Huawei üdvöskéje, egyrészt van benne WiFi, tehát a telefonunk által ismert hálózatokra a mobilunk jelenléte nélkül is fel tud lépni, így az értesítések működéséhez nem kell aktív Bluetooth kapcsolat a két eszköz között. A másik jó hír, hogy immáron iOS rendszerű eszközökkel is működik az Android Wear, tehát elvben nincs akadálya, hogy valaki egy iPhone 6S-t hozzákössön a Huawei órájához, bármennyire is távol áll egymástól (elvben) ez a két gyártó.


[+]

A hardver egyébként egy most már alsó kategóriás telefon szintjét üti meg: egy Qualcomm Snapdragon 400-as chipset, 512 MB RAM és 4 GB háttértár adja az erőt, az Android Wear számára ez röhögve elég. És hát állati olcsó is már ez a vas, viszont valószínűleg az a vas (illetve acél), amiből a ház készül, plusz a kijelző… az már drágít rendesen, ha nem is annyit, hogy 100 ezer forintnak megfelelő valutát kelljen az óráért kipengetni. Az akkumulátor elég karcsú, a 300 mAh-s kapacitás arra elég, hogy az egy napos készenlét stabilan meglegyen (5 óra alatt úgy 20-25%-ot merül, ha folyamatosan jönnek az értesítések), viszont örömteli, hogy 45 perc alatt 80%-os töltöttségre lehet feltolni, a 100%-os értéket pedig 1 óra és 15 percnyi etetéssel érhetjük el.


[+]

Összegzés. A Huawei Watch messze a legjobban sikerült okosóra — ha az a cél, hogy minél inkább hasonlítson egy klasszikus karórára. Egyszerűen el vannak találva az arányok, a keskeny káva, a sallangmentes kiképzés, a rozsdamentes acél, a jóféle kijelző és a frankó szíj mind tökéletesen harmonizál egymással, nincs benne semmi furfang, csak egyszerűen jó érzékkel rajzolták meg. Minőségi darab, minőségi tálalásban, tényleg elegáns, ez már nagyon messze van attól, hogy geekek játékszerének tekintsük, a Huawei Watch egyszerűen menő. De belül ez is csak egy kutyaközönséges Android Wear, nagyjából nulla hozzáadott egyediséggel (amit elsősorban a Google-nek köszönhetünk), egy belépő szintű okostelefon hardverével, ráadásul a GPS is kimaradt. Reálisan nézve ez az okosóra sem ér ennyit, de ez legalább állati szép. Az biztos, sokszor el is mondtuk már, hogy könnyű hozzászokni egy okosórához, egyetlen hívásról sem marad le az ember, vannak hasznos funkciói (navigáció, notifikációk, biztonsági beállítások), de azért ez messze nem létszükséglet. Szintén leírtuk már, hogy viszonylag felesleges ezeket a kütyüket a klasszikus órákhoz hasonlítani akkor, ha arról beszélünk, hogy milyen presztízse és története van egy-egy régi márkának, egy okosórát nem fog az unokánk megörökölni, ha itt megfárad az akkumulátor, akkor nem ugrunk le a sarki órásmesterhez, hogy tegyen bele elemet egy ezresért, ez egy elektronikai termék, ami egyszerűen nem időtálló. Ehhez mérten viszont drága, ahogyan minden okosóra drága, ezért aztán ennek sem tudunk jobbat adni a Tetszett minősítésnél, de ezúttal ez tényleg szó szerint is értendő, mert nem csak nekem, hanem gyakorlatilag kivétel nélkül mindenkinek állatira bejött.

Huawei Watch

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

  • Android Weart futtat a Fossil Q Founder

    A legújabb Android Wear operációs rendszert futtató okosóra a Google, az Intel és a Fossil összefogásának eredménye. Az óragyártótól más okoskiegészítők is érkeznek.

  • Felvásárolja a Misfitet a Fossil

    Az Android Weart futtató Q Founder után újabb lépést tesz a Fossil Group afelé, hogy betörjön az okoskiegészítő piacra.

  • Nem kér el horrorösszeget a rózsaarany Watchért a Huawei

    A 22 karátos rózsaarannyal bevont, Android Wear rendszerű okosóra első körben az Egyesült Államokban érhető el, és szemben egy-két igazán drága riválissal, a Huawei luxusvariánsa nem kerül egy vagyonba.

  • Pebble Time - jó időben

    Az Android Wear rendszerre épülő okosórák mellett a Pebble színes kijelzővel ellátott modellje is egy túlságosan egyszerű megoldásnak tűnhet, pedig egy jól átgondolt koncepció végeredménye.

Előzmények

Hirdetés