Kospet Magic 4 - dekorációs célokra

A Kospet aktivitáskövetői legalább jól néznek ki és minőségi anyagokból rakják össze őket, de még a kedvezményes, 12 ezer forintos ár is kicsit sok egy leginkább díszként funkcionáló, viszonylag buta és kényelmetlenül kezelhető kiegészítőért.

Felhasználói felület, funkciók, összegzés

A funkciók a legalapszintűbb igényeket azért lefedik, de valahol azért mégis elrontja az élményt az ordas nagy hazugság, hogy a készülék alkalmas vérnyomásmérésre. Nem alkalmas. Fogja a nemnek és életkornak megfelelő statisztikai átlagot és bármilyen körülménytől függetlenül, mondjuk, hogy egyáltalán viseljük-e az órát, belemér az ideális tartományba +/- néhány bpm eltérésekkel. Még a felület is béna, a normál értékekre vonatkozó információ fele nem is látszik a körív miatt, görgetni pedig nem tudunk. Véroxigénszint mérést legalább nem is ígérnek.

[+]

Ezen kívül igény szerint van női cikluskövetés, folyadékbeviteli emlékeztető és 20 sport mód, ami igazából 21 (séta, futás, biciklizés, tollaslabda, kosárlabda, ugrókötél, foci, úszás, túrázás, tenisz, golf, rögbi, baseball, elliptikus tréner, általános edzés, evezőpad, síelés, terepfutás, bowling, súlyzós edzés és felülések). A mozgást viszont mindig aktivitásnak érzi, úgyhogy a tétlenségi figyelmeztetés maximum akkor működik, ha a kanapén fekve még a nasiért sem mozdulunk meg.

[+]

Az alváskövetésen viszont csiszoltak valamit a Rockhoz képest. Most már helyesen érzékeli az elalvási időt, akkor is, ha ez a kanapén történt a sorozatunk kellős közepén. Azt viszont nagyon nem regisztrálja, hogy másfél órával később, sajgó nyakkal felriadunk, elmegyünk fogat és arcot mosni, kipucoljuk a macskaalmot, majd hajnalban még egy kör, vízért és megtekinteni, hogy a macska mégis mivel kelt olyan zajt, mint a puskaropogás. Egyébként pingponglabdával. Szóval azért nem teljesen pontosak az adatok, de az elalvás és az ébredés ideje legalább igen.

[+]

A pulzusszenzor nagyjából működik, opció a riasztás egyénileg beállított rendellenes értéknél, az értesítéseket viszont elég furcsán kezeli. A megjelenítéssel semmi baj nincs, minden karakter kifogástalanul jelenik meg az alkalmazás és a küldő nevével, a hosszabb üzenetekben lapozhatunk, az értesítéseket pedig később is visszaolvashatjuk. A beállításokban viszont csak néhány üzenetküldő alkalmazásról rendelkezhetünk, bármi máshoz engedélyezni kell az Egyéb kategóriát, ez viszont olyan rendszerfolyamatokról is értesít, amelyek egyébként nem is láthatóak a csatlakoztatott készüléken, az óra viszont folyamatosan zsizseg és dobálja a notifikációkat.

[+]

Ez így közel használhatatlan szint, úgyhogy a Magic 4 esetében el kell fogadnunk, hogy csak a képernyőfelvételen látható appok értesítései fognak megjelenni, bármi más nem (az e-mail sem). Vagyis persze bekapcsolhatjuk, hogy minden más is, de irtó idegesítő, hogy nem szelektálhatunk az alkalmazások között és mondjuk fényképezéskor minden kattintásnál értesít az óra arról, hogy az algoritmus éppen feldolgozza a képet, az e-mail alkalmazás pont szinkronizál és úgy általában folyamatosan kapjuk az Other: Előkészítés értesítéseket, amiről azt sem tudjuk, mi az, de főleg egyáltalán nem is érdekel.

[+]

Ha kikapcsoljuk a rezgést, akkor konszolidáltabb a helyzet, de akkor hangszóró híján az ébresztőt is kilőjük. Az alvásidőre érdemes az appban beállítani Ne zavarjanak üzemmódot ÉS ugyanarra az intervallumra kikapcsolni a mozdulatra való kijelzőlbresztést. Ez kicsit macerás, nem biztos, hogy mindig ugyanakkor fekszünk le és kelünk, de az órán is állítható Mozi mód mégsem lesz megoldás, pedig az még a fényerőt is csökkenti és a rezgést is kikapcsolja. Mozi módban az ébresztő és a riasztások sem fognak rezegni, mi meg nem fogunk felébredni, mert ugyan már mégis mire kelnénk fel?! Ez ugyanaz a hülyeség, mint a Kospet Rock esetében. És miért nem lehet állítani a Ne zavarjanak üzemmódot magán az órán?

A nem túl komplex, de amúgy jól használható Da Fit alkalmazás és az óra nyelve is angol, a funkciók elrendezésén nem változtathatunk, a számlapot viszont testreszabhatjuk akár saját háttérképpel és a megjelenített információk és azok helyének kiválasztásával. Az alkalmazásmenü a számlaptól balra található, itt opció a lista nézet, de a koncentrikus elrendezés mutatósabb és informatívabb, ellenben nehezen érzékeli a kijelző szélén, hogy rányomtunk valamire és elég lassan teker a kiválasztott appra. Mint egy tárcsázós telefon. És még egyszer rá kell nyomni a középen megjelenített ikonra, hogy megnyíljon, amit akartunk.

[+]

A zenevezérlő csak előre és hátra képes léptetni, illetve szüneteltethetjük a lejátszást, a hangerőt viszont nem kezeli, a kameravezérlő pedig csak úgy működik, ha a Da Fit appban megnyitjuk ezt az opciót. Innen viszont az exponáláson és a segédfényen kívül semmilyen opciót nem érünk el, amit a telefonunk kameraalkalmazása egyébként tud. Az időjárás megfelelően működik, az előrejelzést egy hétre előre látjuk és van két játék is (2048 és Young Bird). A hívásokat csak elutasítani vagy figyelmen kívül hagyni lehet, mást pedig nem tud nyújtani a csúcskategóriás okosóramárka legújabb modellje.


[+]

A Kospet Magic 4 nem jó. Mondjuk szép, kényelmes, könnyű, a hölgyeknek szánt arany verzió nagyon csinos, de mint okoseszköz, inkább a gyerekjáték kategória. A pulzusszenzoron kívül maximum egy gyorsulásmérő lehet az eszközben, mert a mozdulatra való ébresztés általában azért működik, de vérnyomásmérés a termékoldal állításaival ellentétben még mindig nincs. Vagyis mint funkció, elérhető és ki is ír valamit, csak az nyilvánvalóan nem a felhasználó tényleges vérnyomása. És ezt már a Kospet Rocknál is eljátszották. A kijelző cserébe nagy, a megjelenítés minősége jó, csak a reszponzivitás gyenge. Vagy a hardver. Vagy mindkettő. A Magic 4-et arra lehet használni, hogy mutassa az időt, megkapjuk a kiválasztott üzenetküldő alkalmazások értesítéseit és kapjunk egy hozzávetőleges lépésszámot a nap végén. Az értesítések vagy rendkívül korlátozottak, vagy olyan rendszerfolyamatok miatt is nonstop zörög az óra, amiről azt sem tudjuk, mi az, de még csak nem is érdekel. Ha az órára szeretnénk kelni, semmiképpen se kapcsoljuk ki a rezgést és bár az órán is kapcsolgatható, fényerőt is csökkentő Mozi mód nagyon csábító az appban állítgatható Ne zavarjanak üzemmód helyett, kilövi a riasztásokat is. A kivitelezés és az eszköz megjelenése amúgy nem kifogásolható, elvileg adott az 5 ATM nyomástűrés is, a felhasználói élmény viszont egyszerűen gagyi, a termékoldal és a gyártó pedig szemrebbenés nélkül és pofátlanul hazudik a vásárlónak. Sokadjára. Ezért még az akciós, 12 ezer forintos ár is túlzás, hát még az eredeti 32 ezer forintos összeg.

AliceWake

A terméket a Wiibuying biztosította, a WIIMAG4 kuponkóddal itt lehet kosárba tenni 30 dollárért ingyenes szállítással, EU raktárból.

Azóta történt

Előzmények

  • Kospet Rock - egy kőnél azért okosabb

    Igazából nem rossz a termék, csak hát, nettó koppintás, meg néhány dolog azért nem pont úgy van, ahogy a termékoldalon. De legalább szép a kijelző és meggyőző az üzemidő.

  • TicWris Max - toronyóra lánccal

    A TicWris tulajdonképpen egészen jó megoldás lenne azoknak, akik valóban pici okostelefonra vágynak, csak sajnos van rajta szíj és eredetileg órának szánták.

Hirdetés