Leagoo Lead 3 - kellemes építőelem

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ha mobilinternetezni szeretnénk, az SoC-nak hála ekkor akár 21,1 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el, ami átlagosnak, egyben a legtöbb helyzetben elegendőnek mondható. A hangminőség közepes, néha beszűrődnek a háttérzajok,, amik a másik felet zavarhatják, plusz a hangerővel sem voltam maradéktalanul megelégedve. Ha nem is sokat, de legalább javít kedvünkön a két SIM kezelése, ezek csak standby módban dolgoznak együtt, ha az egyikről hívást indítunk, a másik teljesen lekapcsolódik a hálózatról. Adatkommunikációs téren még a 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi-ről, a 4.0-s Bluetooth-ról, valamint az A-GPS egységről kell szót ejteni, a navigálás viszonylag könnyedén történik, bő fél perc alatt bepozicionál a telefon, utána pedig jól tartja a jelet. A töltést és az adatmásolás a 2.0-s microUSB csatlakozón keresztül végezhetjük, külső eszközöket viszont nem tudunk így a mobilhoz kapcsolni, mert nem ismeri fel azokat.

Leagoo Lead 3 Screen Shot Leagoo Lead 3 Screen Shot

A telefonon nem csak a google-ös Chrome böngészőt tudjuk használatba venni, hanem a gyári alkalmazást is. Előbbivel az asztali vagy laptopra szánt verzión tárolt előzményeket, könyvjelzőket is lehet szinkronizálni. Az AOSP alapokon nyugvó programmal szintén lehet könyvjelzőket készíteni, a honlapokat pedig elmenthetjük offline olvasásra, vagy megoszthatjuk az oldalakat más fórumokon (Facebook, email stb.) keresztül. Privát böngészés és Flash támogatás sajnos nincs, asztali nézet viszont igen, mint ahogy a kétujjas nagyítás sem okoz gondot a böngészőnek, dupla koppintás után pedig a képernyő széléhez igazítja a sorokat.

Leagoo Lead 3 kézben tartva
[+]

Értékelés: Leagoo Lead 3
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A készülék leggyengébb pontja egyértelműen az 1600 mAh kapacitású akkumulátor, mely sajnos elég gyengén szerepel. Normál használattal ugyanis még a nap végét sem bírja ki szuflával a telefon, ha pedig rendesebben igénybe vesszük, akkor fél napos üzemidőre számíthatunk. Az előbbieknél jobb kizárólag kevés nyomkodással érhető el, szóval érdemes egy pót telepet vásárolni a masina mellé, ez egyébként 15 dolláros extra költséget jelent, vagy egy külső akkut.

A Leagoo Lead 3 több szempontból is egy kiváló termék lett. A formaterv ugyan nem kiemelkedő, ám egyáltalán nem vállalhatatlan, sőt, igyekeztek úgy megalkotni a telefont, hogy néhány figyelemfelkeltő díszítőelem kerüljön a borításra. A legnagyobb dicséret azonban egyértelműen a kijelzőt érheti, hiszen ebben a kategóriában messze nem divat még IPS-panelt szerelni a telefonokba, nem beszélve a qHD felbontásról, mely még ritkább vendég ebben a szegmensben. A négymagos processzor szintén kiválóan végzi a dolgát, a fél gigabájt rendszermemóriát pedig lehet szeretni vagy nem szeretni, sajnos ennél többet most még nem lehet ennyiért elvárni. A rendszer sebessége mondhatni hibátlan, az alapműveleteket könnyedén megoldja a hardver, mint ahogy a közepes grafikájú játékokkal is bátran lehet próbálkozni. A két gyenge összetevő viszont egyértelműen a kamera, mely sok mindenre nem használható, valamint az akkumulátor, mely még az átlagosnál is gyengébb üzemidőre képes. Utóbbin persze lehet javítani egy újabb telep beszerzésével, ám ez kevésbé fogja megvigasztalni a felhasználókat. A 24 ezer forintos ár azonban mindenképpen mosolyt csal az arcunkra, már-már elképzelhetetlenül jó ajánlatnak mondható egy ilyen tudású telefonért. Hasonló szolgáltatásokat nyújtó mobil nincs is nagyon a piacon, talán a jóval drágább Huawei Ascend Y300-at lehetne felhozni versenytárként. A Lead 3 tehát hibáival együtt ennyiért mindenképpen ajánlott, második telefonnak, vagy Androiddal ismerkedőknek remek választás akkor, ha nem félnek a kínai rendeléstől, illetve a garanciális ügyintézés nehézkes mivoltától. Ez mindig egy sarkalatos pont az ilyen kütyüknél. Általában az a tapasztalat, hogy ha a garanciális időn belül valami probléma adódik, akkor azt a nevesebb webshopok meg tudják oldani, de az ezzel kapcsolatos levelezés (angolul) és a visszapostázással járó macerák, valamint a fentiek miatti időigényesség miatt mi maximum tetszett plecsnivel tudjuk honorálni az itthon nem forgalmazott, de egyébként ütősnek számító kínai termékek erőfeszítéseit.

Leagoo Lead 3

Legendd

A tesztkészülék az GeekBuying jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Leagoo Shark 1 - a nagy cápa hamar megéhezik

    A kevésbé ismert kínai gyártó legújabb óriása hatalmas kijelzőt és akkumulátort kapott, ám hiába a visszafogott hardver és a 6300 mAh, az üzemidő nem a legfényesebb.

  • Leagoo M5 - áron alul, átlagon felül

    Fémház, 2 gigabájt RAM, ujjlenyomat-olvasó, Android 6.0 és kedvező ár: a 3G-s M5 sokat ígér, és amikor nem teljesít, emlékeztetni kell magunkat: kb. 20 ezer forintból ideér.

Előzmények

Hirdetés