LG G Pad 7.0 - a következő epizód

Bevezető, tartozékok

A multimédiás eszközök, azaz konkrétabban a tabletek egyértelmű fölénybe kerültek az utóbbi időben, nem csak a netbookokat irtották ki, hanem az egész számítástechnikai világra kihatással lettek. A hullámokat talán még az Apple indította el, ám a többi cég sem szerette volna elkövetni azt a hibát, hogy túl későn reagálnak, így manapság már szinte minden vállalat foglalkozik ilyen eszközök gyártásával. Az LG annak idején kissé mellényúlt, amikor először táblagépekkel próbálkozott, majd egy viszonylag rövid ideig tartó visszavonulást követően újult erővel csaptak a lovak közé, az G Pad 8.3 pedig megmutatta, hogy mit jelent, ha valaki okosan használja ki a rendelkezésre álló időt.

LG G Pad 7.0 kézben tartva
[+]

Az előbb említett masina által elért sikerek pedig biztosították a dél-koreaiakat arról, hogy jó úton haladnak, így májusban újabb három taggal bővült a G Pad sorozat. A középkategóriás masinák közül legelőször tesztalanyunk, a G Pad 7.0 érkezett hozzánk, mely a triumvirátus legkisebb tagja. Az LG már többször hangoztatta, hogy a gyártónál erősen ráfekszenek a jó árazásra, ami tesztalanyunk esetén abszolút tetten érhető, egy olyan kedvező árú masina kerül most fókuszba, mely korlátokat döntögetve próbál meg minél jobb és felhasználóbarátabb szolgáltatásokat nyújtani, amellett, hogy hardveresen is nagyon korrektnek mondható.

LG G Pad 7.0 doboz
[+]

A hivatalos márkaképviselettől érkező doboz sok mindent sejtet, a tetején lévő képen jól látható a készülék formaterve, valamint a megújult rendszer jelenléte. Két felirat tájékoztatja még a vásárlót, hogy szoftveres téren sem kell kompromisszumokat kötnie, de erről majd a későbbiekben fog több szó esni. A papírkartonban legfelül most is a főszereplő kapott helyet, ha pedig alatta elkezdünk turkálni, akkor egy microUSB kábel, egy használati útmutató, és egy töltőfej fog a kezünkbe akadni. A tablet régiótól függően fekete, fehér, kék és narancssárga színben vásárolható meg, nekünk a fehérrel kellett megbarátkoznunk. Nem volt túl nehéz.

Külső

Kecses kis darab a G Pad 7.0, nem azt mondom, hogy némi erőlködéssel ne lehetett volna még egy kicsit lecsippenteni az egyébként közepesen széles kávából, ám ennél a terméknél nyilván nem a dizájn volt a legfontosabb szempont. A legfőképpen műanyagból és üvegből építkező ház nem csúszik, és akár egy kézzel is megfogható, persze hozzá kell tenni, hogy kezeléséhez mindkét felső végtagunkra szükség lesz majd. Közepes anyaghasználat ide vagy oda, az összeszerelés most is példás, akármennyire próbáljuk megcsavarni a 189,3 x 113,8 x 10,1 milliméteres dimenziókkal rendelkező tabletet, sosem fog recsegő hangokat kiadni magából. Az LG újdonsága egyébként 293 gramm, ami nem rossz érték, pláne úgy, hogy láttunk már majdnem hasonló tömegű strapatelefont is, jóval kisebb megjelenítővel.

LG G Pad 7.0 előlap
[+]

Érdekes, hogy a készülék előlapja mindig fekete, bármilyen színben is vásároljuk meg a terméket, ami mondjuk így a fehérrel együtt egész kellemes összhatást kelt. Felül egy LG logó és egy előlapi kamera kapott helyet, más nincs a kereten, mivel az alsó érintőgombokat már régóta száműzte eszközeiről a dél-koreai vállalat. A középpontba így a 7 hüvelykes képátlóval rendelkező kijelző kerül, melyen összesen 800 x 1280 pixel terül el, azaz körülbelül 216 képpont / inch képsűrűségre kell számítani. Ez tableteknél a középkategóriába eső eredmény, messze nem kiemelkedő, de használat közben egyáltalán nem zavaró. Sokkal inkább szemöldökráncoló dolog a szerkentyűben lévő IPS panel, mely ugyan szinte tökéletes betekintési szöget garantál, fényereje elég szegényes, így mondjuk egy nyári napsütésben már alig látható a tartalom, pedig a képernyő egyáltalán nem csillog.

LG G Pad 7.0 teteje
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G Pad 7.0 Alcatel One Touch Pop 8 Samsung Galaxy Tab 4 7.0 WayteQ xTAB-7x Quad
Fehér fényerő 295 nit 302 nit 440 nit 338 nit
Fekete fényerő 0,30 nit 0,35 nit 0,52 nit 0,36 nit
Kontrasztarány 985:1 866:1 848:1 939:1
Színhőmérséklet 7063 K 6636 K 6852 K 7528 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A készüléktest két részből áll, a hátlap ráhajlik az oldalakra. Ezt szépen megoldotta az LG, egyáltalán nem vágnak az összeillesztések, az íves kialakításnak köszönhetően pedig a tenyérnek is sokkal kellemesebb kivitelezés ez. Jobboldalon tudjuk bekapcsolni a tabletet és a képernyőt, az ugyanitt található billentyűvel pedig a hangerőt lehet szabályozni. A gépezet alja ad otthon a microUSB csatlakozónak, a felső részen viszont több dolog is található. Ide szerelték a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, az infralámpát, a mikrofont, valamint a jól záródó, mégis könnyedén nyitható ajtócska mögé rejtett microSD foglalat.

LG G Pad 7.0 hátulról
[+]

A hátlapot – ahogy már más tableteknél megszokhattuk – nem lehet leszedni, ezáltal az akkumulátor cseréjének lehetőségétől is elesünk. Az egybeöntött plasztik borítás egységét felül a kamera töri meg, ami mellé nem szereltek ledes villanót. Alul két rácsos nyílás figyelhető meg, a jobboldali mögött a hangszóró rejtőzik, bal párja viszont maximum csak egy szellőzőnyílás, vagy esetleg egy díszítőelem, mivel konkrét célja biztosan nincs. A hátlap felülete szerencsére matt, így kevésbé csúszik, nem utolsó sorban pedig az ujjlenyomatok sem látszódnak meg rajta.

Hardver, szoftverezettség

Jó és egyben közkedvelt hardver került a motorháztető alá, a 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm MSM8026 Snapdragon 400 lapkakészlet ugyanis jól szuperál a középkategóriás eszközökben. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy darab 1,2 GHz-re skálázott Cortex-A7 mag végzi szorgosan a munkát, a grafikus gyorsításért pedig az Adreno 305 tehető felelőssé. A tabletbe 1 GB RAM került, itt persze szokás nyöszörögni, hogy lehetett volna több is, ennyi pénzért viszont ne várjuk, hogy az LG a csillagokat is lehozza nekünk az égről, teljesen korrekt cucc a G Pad 7.0. A belső tárhely mérete papíron ugyan 8 GB, sajnos rendszer elég sokat felzabál, így körülbelül 3,9 GB marad szabadon, bánatunkban a microSD foglalat meglétének élményébe tudunk menekülni. Nem szokványos dolog, de a G Pad 7.0-ban van rezgőmotor is, így a tablet jelzéseit több esetben fogjuk észrevenni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G Pad 7.0 WayteQ xTAB-7x Quad Alcatel One Touch Pop 8 Samsung Galaxy Tab 4 7.0
Quadrant Standard 8614 pont 5849 pont 5895 pont 4360 pont
Linpack for Android (single) 85,196 MF. / 0,98 s 86,515 MF. / 0,97 s 89,000 MF. / 0,94 s 36,011 MF. / 2,33 s
Linpack for Android (multi) 260,115 MF. / 0,65 s 181,949 MF. / 0,93 s 232,644 MF. / 0,72 s 123,565 MF. / 1,37 s
Smartbench 2012 Prod. 5010 pont 3864 pont 3941 pont 3829 pont
Smartbench 2012 Games 2886 pont 1986 pont 2078 pont 2127 pont
AnTuTu Benchmark 4.x 17512 pont 16066 pont 16745 pont 13652 pont
Geekbench 3 (single/multi) 341 pont 347 pont 349 pont 321 pont
Geekbench 3 (single/multi) 1145 pont 1092 pont 1161 pont 1050 pont

A legkisebb G Pad teljesítménye több mint kielégítő, nyilván a jól bevált Snapdragon SoC-ben előzetesen is lehetett bízni. Pontszámokban bőven a konkurens termékek felett teljesített a masina, ami nem véletlen, hiszen a rendszer sebessége kiváló, nagyon reszponzív a készülék, mindenre szinte pillanatok alatt reagál. A programok szélvészgyorsan megnyílnak, ugyanígy a játékokkal is könnyedén megküzd a dél-koreaiak büszkesége, a Real Racing 3-mal próbáltam megizzasztani a belsőt, de nem sikerült, szépen és folyamatosan futott a játék. Összességében tehát még annál is többet kap a felhasználó, mint amit várt, le a kalappal az LG előtt, jól megoldották a mérnökök a feladatokat.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Szoftveres téren két fontos dolognak is lehet örülni, az egyik az Android 4.4.2 KitKat, a másik pedig az erre épülő legújabb LG UX jelenléte, mely még a G3-mal együtt mutatkozott be. A lekerekített ikonok a gyártó körkörös logójához illeszkednek, a felület letisztult, egyszerű és könnyen átlátható. A dél-koreaiak szinte az egész Androidot átdolgozták, legalábbis külsőleg, hiszen működésileg nem történt módosítás, a főképernyőt személyre lehet szabni gyorsikonokkal, widgetekkel, a menüben egy oldalra pedig negyvenkét ikon fér, bár sajnos itt nem tudunk mappákba rendezni programokat, ezt kizárólag a főoldalakon tehetjük meg. Az alsó virtuális vezérlőgombok sorrendje tetszőlegesen megadható, a visszalépés, menübe ugrás, alkalmazásváltó, többképernyős mód, valamint az értesítő függöny lehúzásának gombja tehető ide ki. Utóbbiban az eseményeken és a gyorsbeállítások kapcsolóin kívül a QSlide-kompatilibis alkalmazások jelennek meg, ennek az lényege, hogy a listába tartozó appok kis ablakban nyithatók meg, így más műveleteket nem szakítunk meg, amikor előhívjuk őket. A beállítások között megtaláljuk a Knock Code képernyőlezáró módot, ahol be tudunk állítani egy saját sorrendbe állított feloldómintát. A működésről külön cikk jelent meg, így ezt most itt újra nem részletezném. A többablakos módot viszont mindenképpen, a Samsung megoldásához hasonlóan a képernyőre két program helyezhető ki, mindkettőt egyidejűleg lehet használni, azaz az egyikben böngészünk például, a másikban pedig filmet nézünk, nem hét hüvelyken a legkomfortosabb, de legalább ez sem maradt ki a szoftveres repertoárból.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Érdemes rátérni a kütyüre telepített programokra, mivel akad belőlük bőven. Azon aligha lepődik meg bárki, hogy minden alap androidos applikáció megtalálható a gépen, úgy, mint a böngésző, a hangfelvevő, a zene-, a videolejátszó, a Google saját kliensei (YouTube, GMail, Hangouts), a térkép, a navigáció, a fényképezőgép, a fájlkezelő, az ébresztőóra, a naptár, a számológép, valamint a zöld robotos rendszer Szent Gráljaként említhető Play Áruház.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Az LG persze nem feledkezett meg az extrákat kedvelőkről sem, így a tabletre installálta a Polaris Office-t, mely dokumentumok szerkesztésében és olvasásában segít. Ugyanilyen hasznos app a QPair, mely egy másik LG okostelefonnal képes együttműködni, vagyis lényegében a mobilra kapott értesítéseket ezzel a táblagépen is megkapjuk, felvehetjük a telefont, válaszolhatunk az SMS-ekre, vagy éppen megnézhetjük a facebookos üzeneteinket. A QuickRemote szintén a dél-koreaiak egyedi fejlesztése, ami az infralámpa segítségével távirányítóvá varázsolja kedvencünket. Sajnos csak kiadni tudja a jelet, venni nem, így nem lehet tanítani, vagyis nem lehet egyedi távvezérlőket létrehozni.

Multimédia, kamera

Nyilván nem fényképezés megreformálásának céljából készült a tablet, de azért egy 3,15 megapixeles fixfókuszos kameránál talán elfért volna valami jobb fotómasina a gépben. Nincs vaku, így sötétben aligha vesszük hasznát a cuccnak. Szoftveres beállítási lehetőségekből viszont jónéhány adódik, így el lehet bohóckodni a dolgokkal. Képet készíteni és videózni egy-egy gombnyomással lehet, nem kell váltogatni a két mód között, mivel az ikonokat azonnal elérjük. A fogaskerékre rányomva a rácsozást, az időzítőt, a felbontást, valamint a hangvezérelt fotózást (csíz, mosoly, whisky, kimcsí és LG szavak kimondása után exponál a kamera) érjük el. Videókat 720p felbontásban rögzíthetünk.

LG G Pad 7.0 kamera
[+]

Sajnos ez a kamera nem sok mindenre használható, sötétben pedig egyáltalán nem, mivel nincs ami megvilágítsa a környezetet. A nappali fotók szintén nagyon rosszak, a dinamikatartományba kevésbé lehet belekötni, a vonalélesség viszont gyötrelmes, zajosak a képek, még úgyis, hogy ezt az algoritmus nagyon igyekszik csökkenteni, vagyis szépen elmossa a részleteket, egy jobb Van Gogh festmény sem tudnál felvenni a versenyt ezekkel az alkotásokkal. A makró mód megint kuka, legalább tizenöt centiméteres távolság szükséges ahhoz, hogy ne legyenek teljesen életlenek a képek. A tesztvideó sem fog mosolyt csalni az arcunkra, a dobozhang mellett a minőség is szegényes, rosszak a színek, a fények, nem ez az év kamerája, az egyszer biztos.

LG G Pad 7.0 oldalró
[+]

A zenelejátszóban elérjük az eszközön, valamint a felhőben tárolt fájlokat (Box és Dropbox), a számokat pedig dalok, albumok, előadók, műfajok szerint tudjuk rendezni. A beállításokon belül az automatikus kikapcsolást és a hangeffekteket, azaz a hangszínszabályzót tudjuk babrálni. A muzsikák hallgatása során az albumborító hatalmas képként jelenik meg, a kis ikonok segítségével pedig aktiválhatjuk a shuffle és az ismétléses lejátszás üzemmódjait. Közepes hangerőn nem szól rosszul a kütyü, teljesen felhangosítva viszont fülbántóan torzít, zavaró és egyben érthetetlen sajnos, így maximum csak magunk mellé téve érdemes zenélgetésre használnunk a tabletet.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

A videólejátszónál viszonylag sok formátumot próbáltam, vitte az flv-t, az mkv-t, és az mp4-et is, a DivX formátumot viszont gyárilag nem ismerte, így ahhoz egy másik alkalmazást kellett letölteni az Áruházból. Ezután már minden klappolt, sem a 720p-s, sem az 1080p-s felbontás nem okozott gondot a hardvernek, az egyetlen élvezhetőségi probléma a kijelző alacsony fényerejének volt betudható.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A hozzánk eljutó G Pad variáns nem rendelkezik SIM-foglalattal, ám létezik belőle ilyen változat, mely a 4G/LTE hálózatok sebességét is képes kihasználni. Tesztalanyunknál meg kell elégednünk a 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi-vel, melynek vételi erőssége kimondottan jónak mondható. Rendelkezésre áll még a Bluetooth 4.0, valamint az A-GPS egység is. Utóbbi nem csak a megléte miatt örömteli, hanem azért is, mert látja a GLONASS műholdakat, így rendkívül gyorsan és pontosan határozza meg helyzetünket, nagyjából tíz méteres pontosságra kell számítani. A microUSB csatlakozó 2.0-s, támogatja az USB-OTG-t, így külső eszközöket tudunk a táblagéphez csatlakoztatni.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

A LG kétféle böngészőt telepített a gépre, az egyik természetesen a Chrome, mellyel a könyvjelzőket, az előzményeket, és más adatokat tudunk szinkronizálni az asztali verzióval. A másik a dél-koreaiak gyári programja, szerintem ez jobban sikerült a Google-féle megoldásnál. Internetezés közben több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, melyek között fülek segítségével lehet váltani. Egy gombnyomással elérjük a kezdőlapot, a könyvjelzőket, ugyanilyen mozdulattal pedig akár a QSlide funkciót is igénybe vehetjük, aminek a segítségével kis ablakba kerül minden, így böngészgetés közben akár mást is csinálhatunk. Kérhetünk asztali nézetet, a honlapok tartalmát későbbi offline olvasásra menthetjük el, a rögzítés plusz menüpont segítségével pedig egy adott képterületet őrizhetünk meg. Még egy dolgot ki kell emelni, ez pedig az olvasómód, ezáltal könnyebben lehet a szöveget elolvasni, hiszen nagyítani és kicsinyíteni is tudunk a betűkön.

LG G Pad 7.0 vs. Alcatel One Touch Pop 8
[+] LG G Pad 7.0 vs. Alcatel One Touch Pop 8

Értékelés: LG G Pad 7.0
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy 4000 mAh akkumulátor látja el energiával a masinát, méghozzá egész jó hatásfokkal. Az átlagos használat azt mutatja, hogy kevés játék, sok böngészés, és közepes mennyiségű filmnézés esetén körülbelül 7 órás üzemidőre számíthatunk, nyilvánvalóan a sima netezést több ideig bírná szuflával a telep, ami egy hét hüvelykes géptől elég jó eredménynek számít.

Nem kell nagyon indok hozzá, az LG megint letette a névjegyét a tabletes asztalra, hiszen a G Pad 7.0 igencsak jól sikerült. Főleg annak fényében igaz ez, hogy két év hivatalos garanciával jelenleg 40 ezer forintért vihető haza a termék, ami azért utat mutat sok konkurens gyártónak. A dél-koreaiak újdonsága ugyanis egész korrekt hardverrel rendelkezik, ami bőséges erőforrást biztosít ahhoz, hogy a rendszer akadásmentesen fusson. A másik, ezzel kapcsolatos pozitívum, hogy az LG rengeteg szoftveres extrát meghagyott tesztalanyunk esetén, átültette a legújabb felületet, megmaradt az infralámpa, ezen felül pedig a gyártó saját szoftveres kínálatának nagy részét és megkapta, rendelkezésre áll az elvileg tuti biztonságos Knock Code, és a kényelmes használatot garantáló többablakos mód is. Az akkumulátoros üzemidő szintén a napos oldalra tartozik, jól bírja a megpróbáltatásokat a táblagép. Két helyzetben érezhetjük, hogy ez azért nem egy csúcskategóriás eszköz, az egyik a kamera, mely inkább csak jelzésértékű, a másik pedig a kijelző fényereje, ami ugyan nem tragikus, de nyáron gondot okozhat a táblagép használójának. Ettől még persze egy majdnem tökéletes termékről beszélhetünk, melynek igazi konkurense az ASUS Memo Pad 7 (ME176C), mely pár ezer forinttal drágább ugyan, ám az Intel négymagos processzora jóval erősebb főszereplőnk erőforrásánál. Ettől még a G Pad 7.0 kimondottan ajánlott kütyü, aki ezt választja, biztos nem fog csalódni sem a gyártóban, sem a kategóriában, sem pedig az Android rendszerben.

LG G Pad 7.0

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG G Pad 7.0
LG G Pad 7.0 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 189,3 x 113,8 x 10,1 milliméter
Tömeg 293 gramm
Színvariációk fekete, fehér, narancssárga, kék
SIM-foglalat opcionális
Kijelző
Kijelző átlója 7 hüvelyk
Kijelző felbontása 800 x 1280 pixel (216 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm MSM8026 Snapdragon 400
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0 + OTG
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Box, Polaris Office 5, LG SmartWorld, QPair, QuickMemo+, QuickRemote
Multimédia
Fő kamera 3,15 megapixel, fixfókusz
Másodlagos kamera 1,3 megapixel
Videófelvétel 720p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Előzetes képen a G Watch R

    Az LG egy hivatalos fotót töltött fel Facebook oldalára, melyen egy kör alakú megjelenítővel rendelkező okosóra pózol.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

  • Még idén érkezhet a G Flex 2

    Az LG hajlított kijelzővel szerelt csúcstelefonjának második generációs változata a hírek szerint még az idei év vége előtt a boltok polcaira kerülhet.

  • Megjelent az LG Wine Smart

    Hazájában bejelentésre került az LG múltidéző, szétnyitható profilú okostelefonja, a Wine Smart

Előzmények

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG G Pad 8.3 - vissza a jövőbe

    Végre megint van LG táblagép a piacon. És ez főleg azért jó hír, mert egy kifejezetten korrekt, mégsem túlárazott masinát tett le a koreai gyártó. Így kell visszatérni.

Hirdetés