LG G Pad 8.0 4G - kellemes átmenet

Hardver, szoftverezettség

Tesztalanyunk meghajtásáért a 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) SoC felelős. Az ARMv7 architektúrájú processzorban Cortex-A7 magok dolgoznak, méghozzá négy darab, mindegyik maximum 1,2 gigahertzre skálázva. A grafikus gyorsítást az Adreno 305 végzi, rendszermemóriából pedig 1 gigabájt dukál. A belső tárhely mérete ennél már szívderítőbb, 16 gigabájtos flashmemória fért a tabletbe, ebből azért némileg lecsippent a rendszer, ám azért szűk 14 gigányi így is marad a tartalmak tárolására. Ha ez nem lenne elegendő, akkor a microSD foglalatnak fogunk örülni, ami maximum 32 gigabájtos kártyákat tud kezelni. A masinában rezgőmotor is található, így az értesítésektől hang nélküli üzemmódban sem fogunk elesni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G Pad 8.0 4G Alcatel OneTouch Pop8 WayteQ xTab 8Q GPS ASUS MeMo Pad 7 (ME176C)
Quadrant Standard 9221 pont 5895 pont 8363 pont 18758 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 18322 pont 18486 pont 18758 pont 30839 pont
Vellamo Browser 1634 pont 1852 pont 1830 pont n/a
Vellamo Metal 851 pont 690 pont 600 pont 1152 pont
SunSpider 1.0.2 1045,9 ms 1332 ms 1355,4 ms 607,7 ms
Geekbench 3 (single) 344 pont 349 pont 402 pont 617 pont
Geekbench 3 (multi) 1147 pont 1161 pont 1385 pont 1876 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,7 fps n/a n/a 8,5 fps
Manhattan offscreen 1080p n/a n/a n/a 8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,3 fps 6,5 fps 10,5 fps 15,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,8 fps 3,8 fps 7,9 fps 10,3 fps

Főszereplőnkre egyáltalán nem lehet panaszunk, ha a rendszersebességet nézzük, pontszámokban sem teljesített rosszul, ám azért jól látszik, hogy az Intel egyes megoldásai már túlszárnyalják a Qualcomm középkategóriás chipsetjét. A szoftveres gyorsaságot ez persze egyáltalán nem érinti, az S400 SoC vígan elboldogul a HD kijelzővel, a lapozgatás, a programmegnyitás sem okoz gondot a tabletnek. A komplexebb alkalmazások nagy ritkán izzasztják meg a kütyüt, ám tenyerünket aligha, hiszen szinte semmilyen körülmény között nem lehet erőteljesebb melegedést tapasztalni.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

A G Pad 8.0-ra már az Android 4.4.2-t telepítették, ráadásul nem maradt el a legújabb, egyedi LG-s kezelőfelület, mely számos extrával szolgál. Nyilván kérdés, hogy a készülék megkapja-e majd a Lollipop frissítést, ám a dél-koreaiak még egyáltalán nem nyilatkoztak ezügyben. A rendszer plusz szolgáltatásait már a lezárt képernyőn észlelhetjük, hiszen ide akár hat gyorsikont helyezhetünk ki, amivel a legfontosabb programok elérését segíthetjük elő. A dupla koppintásos kijelzőfeloldás és altatás tökéletesen működik, ugyanígy hibátlanul használható a Knock Code, ami egy biztonságos képernyőlezáró mód, a megjelenítőn négy részre osztott négyzetben tudunk tetszőleges sorrendben mintákat kialakítani, így be sem kell kapcsolni a kijelzőt, elég rábökni az előre beállított pontokra, és máris a főoldalra jutunk. Ezt személyre szabhatjuk gyorsikonokkal és alkalmazásfelületekkel, csíptető mozdulattal pedig áttekintő nézetet kapunk, ahol további lapokat adhatunk hozzá a meglévőkhöz.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

A beállítások menüben találjuk a Smart Cleaninget, mellyel az ideiglenes, nem használt fájlokat tudjuk törölni a gépről. A kijelző menüpontban változtathatunk a kikapcsoló effektust (retro TV, fekete lyuk, halvány), ugyanitt találjuk az intelligens képernyőt, így ha ameddig a készülék érzékeli az arcunkat, addig nem kapcsol ki a megjelenítő. Az előlapi érintőgombok kombinációját szabadon megadhatjuk, kihelyezhetjük a vissza, home, alkalmazásváltó, értesítés, QSlide és QuickMemo+ gombokat, ám sajnos nem tudjuk ezeket eltüntetni programok szerint, ami szerintem óriási hiányosság, ha már ezt egy-egy telefonba bele tudta építeni az LG. Az alkalmazásváltó megnyomása után hatalmas kártyalapokként láthatjuk a futó appok utolsó képernyőképét, törölhetjük az összeset a rendszermemóriából, a kettős ablakra rányomva pedig a kijelzőt kettéosztva tudunk két applikációt egyidejűleg futtatni. A gyári billentyűzet kiválóan használható, kellemes távolságra helyezkednek el a gombok, gyorsan elérjük a hangulatjeleket, valamint a számokat. Nincs viszont telefonos részleg, hiába rendelkezik az eszköz 4G modemmel és fogad magába SIM-et, SMS-eket ellenben tudunk küldeni a beépített üzenetküldő alkalmazás segítségével.

LG G Pad 8.0 Screen Shot LG G Pad 8.0 Screen Shot

Az applikációkínálat közepes, a gyári alkalmazások közül említésre szorul a böngésző, a szépen megrajzolt időjárás, a kamera, az ébresztő funkcióval ellátott óra, a térkép (hiszen navigálni is lehet a tablettel), az email kliens (ebben csak 200 levelet tölthetünk le, és sajnos nem tudunk további emailek után kutatni a szerveren), valamint a számológép, a zenelejátszó, és a fájlkezelő. A Polaris Office 5 dokumentumok szerkesztésére és nézegetésére szolgál, a QPair pedig az ezzel kompatibilis LG telefonok kapcsolódását segíti elő, így a hívásokat, üzeneteket vagy értesítéseket a táblagépünkről is kezelhetjük. A QuickRemote az infralednek köszönhetően távirányítóvá varázsolja kedvencünket, TV-hez, Blu-ray és DVD-lejátszóhoz, használható, viszont nem tanítható, így nem tudunk saját elrendezésű irányítót készíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • LG G3 Screen – NUCLUN lapkával

    Az LG saját fejlesztésű nyolcmagos processzorával, 225 megabites LTE-A modemmel és valamivel alacsonyabb felbontású megjelenítővel érkezik a G3 frissített kiadása.

  • Mobilarena TV: A gazdaságos tablet

    Mai adásunkban a Tesco áruházlánchoz tartozó Op3n Dott tabletet mutatjuk be, mely kedvező ára mellett szép formatervet és kellemes rendszersebességet ígér.

  • Op3n Dott tablet - igenis számít az ár

    A Tesco még inkább rááll a tabletek forgalmazására, immár saját márkával képviseltetik magukat a kategóriában, jó ár/érték aránnyal, némi kompromisszummal.

  • Jolla táblagép érkezett

    A finn vállalat újdonsága 7,9 hüvelykes nagy felbontású kijelzőjével és egyedi Sailfish névre hallgató operációs rendszerével hódítana.

Előzmények

  • LG G3 S - mini-helyett-S

    Megérkezett a G3 kistestvére, amely a QHD-s sorozatindító számos jó tulajdonságát megtartotta, viszont több erénye az árképzés áldozatává esett.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

Hirdetés