LG K4 2017 - mármint 2014?

Az LG belépő szintű sorozata idei kiadásban is elérhető, noha az aktualizálás nem feltétlenül jelent minden területen egyértelmű fejlődést, van ahol pedig teljesen érthetetlen visszalépés történt.

Hardver, szoftver

Itt kezd kissé horrorba csapni a sztori. Csak szólunk. Az LG K4 2017, szakítva a korábbi megoldással, csak egyféle lapkakészlettel kerül forgalomba, pedig ez a megoldás már tavaly is minimum kínos volt. Ez nem más, mint a Qualcomm három éves megoldása, a 32 bites, ARMv7 utasításkészletű Snapdragon 210. A 28 nanométeres csíkszélességű, négymagos szett maximum 1,1 GHz-re skálázott Cortex-A7-es magokat tartalmaz, amik nem csak aránylag gyengék, hanem minden létező aspektusból siralmasak. Mindehhez hozzácsaptak 1 GB rendszermemóriát, ami körülbelül semmire sem elég, a grafikus feladatokkal pedig az Adreno 304 folytat kilátástalan küzdelmet.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG K4 2017 LG K4 4G Meizu m3s Vernee Thor
Rendszerchip Snapdragon 210 MediaTek MT6735M MediaTek MT6750 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 19448 pont 22717 pont 38647 pont 37679 pont
Vellamo Browser 1341 pont 1287 pont 2715 pont 2838 pont
Vellamo Metal 670 pont 709 pont 976 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single/multi) 392 / 967 pont n/a 643 / 2197 pont n/a
GFXBench Manhattan onscreen 5,6 fps 5,8 fps 10 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 0,92 fps 1,3 fps 5,1 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,8 fps 11 fps 20 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 3,6 fps 4,1 fps 13 fps 12 fps

Ez így papíron, és ténylegesen is nagyon rossz. Azzal együtt is, hogy a készülék éppen elmegy, és az LG szoftvermérnökei tényleg mindent megtettek az optimalizálás érdekében. Mármint, a lehetőségekhez képest. Minden akad. Amíg tényleg nem csinálunk semmit, nagyjából komótosan el lehet navigálni a rendszerben. De ennyi. Ha hajlandóak vagyunk kivárni, míg letölt a Facebook, akkor már jók vagyunk. Aztán kellemetlen felbontásban várhatunk tovább lényegében bármire, amit ott csinálni szeretnénk.


[+]

A rendszer nem csak a teljesítményteszteken kiábrándító. Cserébe legalább stabilan, ha nem is gyorsan, de működik, telefonálni éppenséggel lehet vele, ha kivárjuk, böngészni is, ami viszont az idétlen felbontáson és a lassú frissítésen csúszik meg. Mert hosszútávon a vizuális tartalomfogyasztás nem egy élmény, noha funkcionálisan és szükségből természetesen lehetséges. A készülék 6.0.1-es Androiddal fut, és ez valószínűleg így is fog maradni, köszönhetően az avítt lapkának.


[+]

Az ikonok és a felületek átrajzolásán túl nem is terveztek semmit a rendszerbe, ami minimálisan is igénybe venné a (jelző nélküli) erőforrásokat. Gesztusvezérlésből a már említett dupla koppos ébresztés áll rendelkezésre, ami kitűnően működik is, valamint a zárolt képernyőről két alkalmazást tudunk hirtelen elindítani. Az hangerőnövelő gomb dupla megnyomásával az LG QuickMemo+ jegyzettömbje ugrik elő, a kamera pedig ugyanezzel a módszerrel, csak a hangerőcsökkentő gomb kétszeri megnyomásával indul. Mellesleg meglepően szélsebes tempóban.


[+]

Alapértelmezett állapotban nincs alkalmazásmenü, ezen a Kezdőképernyő menüpontban tudunk változtatni, ha nem akarunk mindent a főképernyőkön tárolni. Ehhez viszont le kell tölteni ezt a funkciót. Egyéb extra nincs a rendszerben, leszámítva a virtuális navigációs gombok sorrendjének variálhatóságát. Az értesítési sáv egyfázisú, a maximum öt gyorskapcsoló egy sorban helyezkedik el, amely horizontálisan görgethető, hogy a többihez is hozzáférjünk. Viszont a fény – és hangerőcsúszkát tetszés szerint kérhetjük ezek alá, vagy rejthetjük el.


[+]

A szoftverkínálat sem ámulatba ejtő, van Google csomag, kulturáltan bemappázva, vannak eszközök, mint számológép, fájlkezelő, hangrögzítő és nem csak ezekhez képest mutatós időjárás app. A Naptárat és az órát szintén ide sorolnánk, noha azok a mappán kívülre kerültek. A névjegyek, e-mail kliens, feladatok és zenelejátszó az LG gyűjtőnév alatt keresendőek, míg a Menedzsment energiatakarékosságot, akkumulátorinformációkat rejtő ikont és a RemoteCall Service-t, ami végül is vevőszolgálat.


[+]

Az Evernote-on kívül egyébként csak egyetlen harmadik féltől származó alkalmazást mellékeltek, ez a Polaris Office, viszont van egy olyan, hogy Törölt alkalmazások, ami lehetővé teszi a huszonnégy óránál nem régebben eltávolított appok újratelepítését. Nyilván bármikor újra letölthetjük őket a Google Play Áruházból, de ez azért jobb, mert mindez az engedélyekkel és az alkalmazásban tárolt adatok és beállítások visszaállításával történik. Az alkalmazásváltó egyébként egészen gyors, viszont már egy böngészőlapot is minden alkalommal újratölt a rendszer, ha visszalépünk, úgyhogy a kezdőlapok és a legutóbbi alkalmazások felületén kívül tényleg mindenre szánjunk időt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Előzmények

Hirdetés