LG Optimus 2X P990 - az első kétmagos

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

A készülék adatkommunikációs szolgáltatáskínálatával kapcsolatban nem lehet egy rossz szavunk sem. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), van 3G-támogatás (900/2100 MHz), adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, ez utóbbinál a maximális letöltési sebesség 10,2 Mbps, feltölteni pedig akár 5,76 Mbps-sel tudunk. A WiFi 802.11b/g/n szabványokat ismer, extra funkció a hotspot funkció, melynek segítségével a SIM-kártyánkon lévő mobilinternetet könnyedén megoszthatjuk más WiFi-s eszközökkel. A microUSB csatlakozó 2.0-s, számítógépre kötve a készülék képes Mass Storage eszközként viselkedni, azaz a fájlok másolása a belső memóriába roppant egyszerű. Egyedül a Bluetooth nem a legfrisebb, ugyanis nem 3.0-s, csak 2.1-es, aminek egy ideig még nem fogjuk hiányát érezni, főleg, mert az eszköz támogatja a sztereó hangátvitelt és ebből adódóan a sztereó Bluetooth fejhallgatókat is.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Telefonálás közben a hangminőség nagyon jó, a hangszóró hangos, nem torzít, a túloldalon sem panaszkodtak semmi ilyesmire. Bár sokszor találkoztunk már vele, de még mindig egyfajta extrának mondható az, hogy a bejövő hívásokat a telefon lefordításával el tudjuk némítani; ugyanezt a módszert használhatjuk az aktuálisan futó videó leállítására is, zenéinket pedig a telefon oldalának megérintésével is tudjuk léptetni.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A telefonkönyv kapacitása korlátlan, azaz a belső memória erejéig pakolgathatunk bele adatokat; extra mezőkből rengeteg van, az embereket összeköthetjük facebookos ismerőseinkkel, sőt, a telefon képes intelligens módon felismerni az egyezéseket, tehát nem feltétlenül kell manuálisan vacakolnunk. A régebbi androidos géptulajdonosok egy része biztos örül annak, hogy a listák görgetésekor a készüléken megcsodálható az iPhone-on kezdetek óta jelenlévő "overscroll effekt", azaz a listákat túl tudjuk húzni az üres területig, amit egy "rugó" aztán visszatol.

Az üzenetkezelő modul is hibátlan, SMS, MMS és e-mail is jöhet a készüléknek, utóbbinál a csatolt fájlokkal és a hitelesített szerverekkel sincs gond. A virtuális billentyűzeten álló és fekvő módban is kellemesen lehet gépelni, de az összhatás talán egy hangyányival gyengébb, mint mondjuk az iPhone-on, de a 4 hüvelykes képátlójú kijelzőn azért így sem fogunk túl gyakran félrenyomni.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Ha valahol, akkor böngészés közben érezhetjük igazán, hogy a kétmagos processzor milyen teljesítményre képes. A weboldalak elképesztően gyorsan betöltődnek, a nagyítás és a kicsinyítés olyan, mint a villám, ráadásul van Flash támogatás is, a reklámok is akadásmentesen mozognak. A móka kedvéért kipróbáltam azt, hogy milyen egy teljes képernyős Flash játék futtatása; nem olyan, mint számítógépen, de azért pár alkalmazással lehetett érdemben játszani. A kompatibilitást mérő Acid3 teszten egyébként 93 pontot kap a böngésző a maximális 100-ból.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Az LG Facebook kliense nagyon profi. Gyorsan elindul, jól átlátható és könnyen kezelhető, a fontos eseményekre (valaki ismerősnek jelölt, üzenet érkezett) a képernyő tetején lévő tálcán is figyelmeztet, állapotunkat a kezdőképernyő egyik widgetjéről is beírhatjuk. Egy dolgot nem tud: hozzászólást nem lehet vele lájkolni és nem is mutatja, ha valaki lájkolja valakiért. Majd biztos belekerül ez is, addig kénytelenek leszünk mellőzni a komment-lájkolásokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés