Hirdetés

LG Optimus L3 Dual - kétkártyás alapdroid

Bevezető, külső

Manapság divat a dél-koreai gyártók között, hogy az androidos alapmobilokat kétkártyás kivitelben is piacra dobják. A Samsung esetében idén erre több példa is volt, a Galaxy Y DuoS mellett annak fizikai billentyűzetes párja, a Galaxy Y Pro Duos is napvilágot látott, illetve a tavalyi év slágere, a Galaxy Ace is megjelent két SIM-es kivitelben. Az LG most hasonlóval próbálkozik az Optimus L3 készülékkel, melynek eredménye az Optimus L3 Dualban teljesedett ki. A készülék hozzánk egymagában, tartozékok nélkül érkezett, így a kiegészítők milyenségéről nem tudunk nyilatkozni.


[+]

A telefon külsőleg egy az egyben az Optimus L3-at idézi, melyre a méretbeli egyezés is rásegít, mindkét mobil 102,6 x 61,6 x 11,9 milliméteres dimenziókkal rendelkezik. A Dual kivitel viszont kilenc grammot hízott, ám a 119 grammos tömeg sem számít soknak az okostelefonok piacán, a zsebet nem húzza a készülék. A plasztik anyaghasználat mellé viszonylag elegáns formaterv társul, a belépő szintű telefonok között igen jól néz ki az L3 Dual. Az összeszerelési minőségre sem lehet panasz, az illeszkedések szorosak, recsegésről szó sincs.


[+]

A két L3 közötti különbséget külsőleg egyedül az előlapon lehet észrevenni, alul ugyanis egy Dual SIM felirat olvasható, a három érintésérzékeny vezérlőgombot (beállítások, főképernyő és vissza) pedig egy negyedik, a kártyák cseréjére irányuló kapacitív billentyűvel egészítették ki. A kijelző a régiben maradt, egy mezei TFT-LCD panel feszít az előlapon, kissé fakó színekkel (maximum 256 ezer árnyalat megjelenítésére képes a képernyő) és visszafogott betekintési szögekkel felvértezve. A 3,2 hüvelykes képátló mellé 240 x 320 képpontos felbontás társul, így sasszem nélkül is ki lehet szúrni a pixeleket. Az érintéseket kapacitív technológiával érzékeli, a tapogatás egyszerre maximum két helyen mehet.


[+]

Az enyhén érdes, matt plasztik hátlapon mindössze egy kamerát és egy LG logót találunk. A hangszóró a készülék felső oldalán található, a hangereje korrekt, így telefonbeszélgetések kihangosításához jól használható, ám a magas recsegésfaktor miatt zenehallgatásra nem ajánlott. A telefon oldalán a szokásos elemek kaptak helyet: a microUSB-aljzat alul csücsül, a hangerőszabályzó bal oldalt székel, 3,5 milliméteres aljzat és a ki- és bekapcsoló gomb a telefon tetejére került.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés