Nokia 6303 Classic - mindennap látni fogod

Menürendszer, szoftverek

A készüléken a Series 40 platform legújabb, 6. kiadása fut, mely első blikkre nagyon hasonlít az 5. kiadás Feature Pack-kel szerelt változatához, de annál mégis okosabb és látványosabb. A leglényegesebb változások közé tartozik, hogy a menüben szép animációkkal találkozhatunk, melyek egy része ugyan már jelen volt pár 5. kiadású Series 40-nel felszerelt készüléken is, de a 6. kiadásnál már minden modellben benne lesznek. Nem elhanyagolható újítás, hogy a rendszer támogatja a Flash Lite 3-at, ami játékoknál és multimédiás tartalmaknál egyaránt jól jöhet majd. Kissé furcsa fejlesztés, hogy az új rendszer papíron már támogatja a WiFi-t - nem papíron mondjuk az előző is támogatta, aminek a 6300i volt az egyetlen eredménye -, plusz új, WebKit alapú internetböngészőt is kapott, az mobiltelefonról internetezőknek tehát nem biztos, hogy ezentúl a Series 60 lesz az egyetlen lehetőségük, ha Nokiát szeretnének vásárolni. Fontos továbbá, hogy a 6. kiadású S40 támogat három új Java API-t (JSR-179, JSR-205, Location API), az OMA Message 1.3-at, alapból tartalmaz térképszoftvert, de talán ezeknél is örvendetesebb, hogy rengeteg vizuális tuning került bele, például az ezt kihasználó programokat már horizontálisan is lehet görgetni, plusz a képernyő tetejébe is kerülhetnek felugró menük. A továbbfejlesztett telefonkönyv és üzenetkezelő ezek után már csak hab a tortán.

Nokia 6303 Classic

A készenléti képernyő nem sokat változott, az aktív készenlét még mindig jól ellátja a funkcióját, a gyorsindító ikonok mellett (pontosabban alatt) kirakhatjuk a soron következő naptári eseményeket és a zenelejátszó kezelőfelületét is. Viszont már itt is képbe jön a horizontális görgetés, a gyorsindító sávba ugyanis több ikont rakhatunk ki, mint ahány fizikailag elfér.

Nokia 6303 Classic Nokia 6303 Classic

A főmenünek négy nézete van, közöttük az opciók megnyomásával egy pillanat alatt tudunk váltani. Rácsos (avagy mátrix) nézetből kettő van, köztük a különbség, hogy az egyiknél nem jelennek meg a menüpontok nevei, ennél tizenkét, a feliratosnál kilenc ikon fér ki egy képernyőre. Van sima listás nézet is négy elemmel, plusz egy fülekkel ellátott, ahol horizontálisan tudunk lépkedni a főmenü pontja között, alul pedig listás nézetben megjelennek az almenük. Mindegyik nézetnél élvezhetjük azt, hogy a kevés lehetőséget tartalmazó (rendszerint a be/ki funkciókra korlátozódó) beállítási menüpontoknál is tudunk horizontálisan választani a lehetőségek közül, a saját hívószám elrejtéséhez tehát elég ráállnunk az almenüre és nyomni egy jobbra/balra gombot - ez eddig úgy nézett ki, hogy ráálltunk az almenüre, belementünk a középső gombbal, kiválasztottuk a két elemet tartalmazó listából a megfelelőt, majd egy újabb gombnyomással elmentettük az egészet.

Nokia 6303 Classic Nokia 6303 Classic

A szoftveres oldal legnagyobb újítása a Maps, mely GPS-vevő híján sem helymeghatározásra, sem útvonaltervezésre nem használható, viszont digitális térképként igen, ami sokszor jól jöhet. A program a Szervező menüpontja alá került, ahol rajta kívül a szokásos felhozatallal találkozhatunk, itt van tehát a kikapcsolva is működő ébresztő, a nagyon fejlett naptár, a feladatlista, a jegyzettömb, az alapvető tudományos funkciókat is ellátó számológép, az időzítő és a stopperóra.

Nokia 6303 Classic Nokia 6303 Classic

Az igazi finomságok az Alkalmazások menüpont Kollekció mappájába kerültek. Itt van a mértékegység és valutakonverter, a Flickr kliens, a Windows Live Messenger, az Opera Mini, az Ovi-s megosztókliens, a ruha és cipőméret-konverter, valamint a grafikus világóra. A játékokat egy mappával feljebb találjuk, négy darab teljes verziós került a 6303 Classicra: Bounce Tales, Brains Champion, City Bloxx és Sudoku. A memóriakártya tartalmát egyébként szintén az Alkalmazások menüpontból érhetjük el, csak úgy, mint a Download! nevű letöltőprogramot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés