Hirdetés

Nokia Lumia 1520 - ablak-zsiráf

Multimédia

Bár ezúttal nincs szó 41 megapixelről, a Lumia 1520 így is komoly kamerát kapott. A 20,1 megapixeles felbontás egy 1/2,5 inches érzékelőn csapódik le, amely BSI technológiát használ. Nem elhanyagolható, hogy optikai képstabilizáció is van az eszközben, ami két esetben jön jól: sötétben, amikor megnő a záridő és fontos, hogy ne remegjen a kezünk és természetesen videózásnál. Nem is meglepetés, hogy estefelé a 1520-szal egész kulturált képeket lehet lőni.

Nokia Lumia 1520
[+]

Ha csak oldalt megnyomjuk a kamera gyorsgombját, akkor a gyári app indul el. Ugyanez történik, ha a menüben a Kamera ikonra klattyintunk. Itt viszonylag szegényesek a beállítási lehetőségeink, babrálható a képarány, az ISO, a jelenetmód és a fehéregyensúly. Szerencsére megkapjuk a Nokia Pro Cam appot, ami jóval összetettebb és nagyobb szabadságot ad az ember kezébe, ráadásul a beállításoknál az is megadható, hogy az oldalsó gomb is ezt a programot indítsa el. A Pro Cam a Lumia 1020-ról már ismerős, felül vannak a különböző beállítások, amelyek egy-egy tárcsát hoznak elő, ha pedig az exponálásért felelős virtuális gombot balra elhúzzuk, akkor az összes opció egy körkörös felületen keresztül babrálható. És ez innentől egy remek játék, hiszen kevés telefon van, ahol babrálható az ISO, a záridő (akár 4 másodperces is lehet), a manuális fókusz és a rekesz is. Bár a napsütés konzekvensen elkerült minket a hétvégével megtoldott tesztidőszak alatt, a lenti alkotások bizonyítják, hogy a 1520 bizony megállja a helyét és maga mögé tudja szinte minden esetben utasítani az androidos phableteket is. A tesztképek felső sora szélesvásznú, a többi a klasszikus arányokkal bír, érdemes rájuk kattintatni, mert még teljes felbontásban is megdöbbentően jók, messze kiemelkedik a mezőnyből a 1520 fotózási képessége.

A képek alapesetben (képaránytól függően) két méretben készülnek el, mindig lesz egy 5 megapixeles, kezelhetőbb fájl, amit meg lehet osztani, tovább lehet küldeni, illetve ennek akad egy párja is, amely 16:9-es verziónál 16, 4:3-nál pedig 19 megapixeles. Cikkünk írásakor a RAW formátum még nem választható, egy hamarosan érkező frissítés teszi majd erre alkalmassá a telefont. A vaku ugyan nem xenon, de a dupla led elég erős, ráadásul fókuszfényként is használja ezt a Lumia 1520. Ha megvannak a fotók, akkor megnyílik a lehetőség arra, hogy mindenféle utólagos trükkel ezeket feljavítsuk. A Creative Studio baromi okos kis app, a fotóinkat effektezhetjük, illetve egy két trükkel még megbolondíthatjuk, például tilt shiftet, vagy éppen színcserét használva, alant van egy kis kollekció ezekből.

Ha ezzel kiéltük magunkat, akkor még nincs vége, hiszen itt van a Cinemagraph, ami több képet csinál ebből lehet animációt csinálni, vagy csak egyszerűen a mozgó részeket összerakni egyetlen képbe. A Glam Me pedig spéci önarcképeket rak össze, egyrészt igyekszik fiatalítani az alanyt némi elmosással, másrészt számos effekttel lehet egyébként is szórakozni, ezekből is átnyújtanék egy csokorra valót.

Nokia Lumia 1520 Nokia Lumia 1520

Videót Full HD-ban tudunk rögzíteni, természetesen van tesztfelvételünk, ezeket röhögve vissza is tudja játszani a gép. Van még egy Story teller nevű app, ami a fotókat és a filmeket dátum és hely szerint csoportosítja, ez jópofa, de nem láttam sok gyakorlati értelmét. Zeneileg sincs gondban, egyrészt van FM-rádió, másrészt pedig a rátöltött muzsikát már kihangosítva is szépen adja vissza, fülessel a helyzet még jobbá válik. Mivel négy mikrofon is van a telefonban, ezért a videókhoz rögzített hangok telefonos mércével meglepően jók, no meg persze a hívások közbeni beszédminőségre sem lehet panasz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia Lumia 1020 - fényképesztő

    Nincs mese, ez most a legjobb kamerás okostelefon. A 41 megapixeles szenzor és a hat lencséből álló optika együttese verhetetlen a mobilos képalkotás kapcsán.

Hirdetés