Philips 292 - más szokások

Menü, alapfunkciók

Azt gondoltam, hogy a Philips készülékek belső felépítése hasonlítani fog egymáshoz, de a készenléti idő bajnokaként megismert 9@9k egészen más menürendszerrel bír. Az biztos, hogy most is 3x3 ikon kuksol a főmenüben, amelynek kinézete három téma közül választható. Annak nem találtam nyomát, hogy ez a tématrió bővíthető-e további variációkkal, de a gyári kínálat darabjai is jelentősen eltérnek egymástól. Az is beállítható, hogy bizonyos időközönként magától változzon a téma, illetve van arra is lehetőségünk, hogy ne ikonos, hanem listás megjelenítésű menüt használjunk.

Philips 929

A testreszabhatóság kellemesen magas szinten valósul meg. A navigációs gomb négy irányához tetszőleges funkciókat rendelhetünk, van gyorstárcsázás, flight üzemmód. Ami furcsa, hogy van egy általunk szerkeszthető gyorsmenü is, de ez nem olyan gyors, mint ahogyan azt az ember gondolná, mivel csak a szervező menüpontból érhető el. Kellemes viszont, hogy a menü egésze számgombokkal is vezérelhető, illetve nem csak az OK gomb segítségével tudunk bentebb haladni, hanem a jobbra-balra irány nyomkodása is számos esetben használható erre.

Philips 929

A telefonkönyv is okoz egy-két meglepetést. Az 500 neves kapacitás elég szűköske, de talán egy átlagügyfélnek még elég. (Pont tegnap kaptam egy levelet egy olvasótól, aki maga is megdöbbenéssel tapasztalta, hogy a Nokia 6234 ezer neves kapacitását teletöltötte, s hogy mit vegyen helyette.) A névjegyzékbe rengeteg további adat fér, de ha nem kell mondjuk a postai cím, akkor a beállításokban ezt ki is vehetjük minden névre vonatkoztatva. Kellemes apróság, hogy az Alcatel és a Nokia után a Philips is kínál arra lehetőséget, hogy ne csak képet, hanem videót is rendelhessünk egy-egy emberhez, így ha hív minket az illető, akkor ott integethet nagy lelkesedéssel a kijelzőn.

Philips 929

Az üzenetkezelésből nekem nagyon hiányzott egy alapfunkciós email kliens, de a Philips csak az SMS és az MMS lehetőségét biztosítja. Itt viszont vannak már furcsaságok. Egyrészt mára már minden valamirevaló gyártónak sikerült megoldania, hogy mondatvégi írásjelek után automatikusan nagy betűvel kezdődjön a következő szó, itt ilyen fícsör nincsen. A másik gond viszont súlyosabb, és a kicsit nagyobb reakcióidővel rendelkező felhasználókat élből kizárja a vásárlók köréből. Arról van szó, hogy nagyon gyorsan vált a kurzor egy-egy betű beírása után, még velem is többször előfordult, hogy mondjuk a „BELA” szó helyett sikerült „AAEJKLA” betűhalmazt összehoznom, mert a szoftver egy cseppet sem vár, s ha nem nyomkodom megfelelő sebességgel az adott karaktert, akkor bizony ugrik a következő betűre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés