Proscenic M9 - kissé szétszórt

Az M8 Pro után abban bíztunk, hogy szintet lép a Proscenic, de ez nem jött neki össze.

App és verdikt

Az alkalmazás 2,6 csillagos értékelésében nem tudom, hogy mennyire van benne a térképészeti bizonytalanság, mert úgy egyébként tudja azt, amit elvárhatunk. Be lehet állítani, hogy hány takarítás után ürítsen, ami nonszensz, ha amúgy is visszatér a dokkolóhoz, akkor nyugodtan meg is oldhatja a feladatot. Van időzítési lehetőség automatikus takarításra (ez kisebb irodákban jól jöhet, ahol felügyelet nélkül is megoldhat mindent a nap végén). A térképen be lehet állítani, hogy hol takarítson, de ha minden alkalommal új helyiségként azonosítja a területet, akkor ez semmire nem jó. Kérhetünk virtuális távirányítót, hogy oda irányítsuk, ahol érdemes matatnia, de ezt ugyebár a fizikai távkapccsal is intézhetjük.

[+]

Meg lehet nézni az alkatrészek állapotát, de ott nem futtat öndiagnosztikát, hanem csak simán számolja, hogy hány ciklust ment a legutolsó csere óta, a szenzorok megtörlését például 30 alkalom után javasolja. Az akkumulátor 5200 mAh-s, az ökölszabály az, hogy egy négyzetméternyi takarítás egy százaléknyi merülést okoz, tehát töltés nélkül 100 négyzetmétert tud megoldani. Ha menet közben merülne, akkor visszatér tölteni 20%-nál (de nem ürít), utána tolja tovább. Bármikor mondhatjuk neki, hogy haver, most kérlek üríts egyet, utána természetesen folytatja a teendőket, ahogyan sima pause gombunk is van, ha mondjuk jön egy telefonhívás és zavarna a zúgás. Kár, hogy miután minden ürítést nálam azzal fejezett be, hogy “eldugultam, eldugultam!” ez meg is akasztotta a további ügymenetet és lehetett kezdeni a dolgot elölről.

[+]

Szóval a termék őszintén szólva egyáltalán nem győzött meg. Sokkal ostobább, mint reméltem, a térképészeti képességei meglehetősen csekélykék, a hatékonysága nem tökéletes, a szőnyegeket nem ismeri fel és simán összepacsmagolja felmosási módban, a szerinte állandóan elduguló dokkoló teljes vaklárma. Mentségére legyen mondva, hogy nem túl bolyhos padlószőnyegen szépen takarít, át tud vergődni 2 centiméteres akadályon is (a kézikönyv másfél centimétert ír), sok tartozékot kap hozzá a vásárló és ügyesen elkerüli az tereptárgyakat.


[+]

Ám sajnos dokkolós porszívó van ennél jobb árfekvésben is. Ilyen a Roidmi EVE Plus, vagy a Dreame D10 Plus is, mindkettő a Xiaomi ökoszisztémájába tartozik, van hazai forgalmazó és alkatrész ellátottság, sajnos nem látok indokot rá, hogy miért pont egy Proscenic M9-re fájna bárkinek a foga. Egy robotporszívónak akkor van értelme, ha nekem tényleg nem kell ezzel az egésszel semennyit sem foglalkoznom, hanem időről-időre megcsinálja a melót nélkülem is úgy, hogy ne kelljen felügyelnem és adott esetben bosszankodnom. Egy dokkoló remek dolog, hogy ne kelljen a porszívót magát macerálnom, csak a porzsákot üríteni, de ennek alapfeltétele kéne legyen, hogy a gép tudja, hogy mikor lett tele a tartály és az ürítést üzembiztosan végezze. Persze a körpamacsos felmosási opció az olcsóbb mezőnyben nem nagyon érhető el, ennek viszont tényleg előfeltétele, hogy a szőnyeget felismerje a masina és ne akarja azt is felmosni. Magyarán bár papíron az M9 egy csomó dolgot kipipál, a gyakorlatban viszont ezek nem állnak össze egy hibamentesen működő egésszé, ami sajnos nálam még a kis olcsó Liectroux masinát is magasabb polcra teszi, mint ezt a 150 ezer forintos gépet, miközben abban bíztam, hogy a csúcsmodell Roidmi EVA és a belépő kategóriás Liectroux után fogok látni egy jól eltalált, középáras, megbízhatóan működő cuccot. Talán majd az M10.

Bog

A tesztkészüléket a Geekbuying küldte ki, megvásárolni itt lehet, a NNNHUM9 kuponkóddal némi kedvezmény is jár.

Előzmények

Hirdetés