Samsung G810 - robosztus

Külsőségek

Mivel a G810 egyértelműen az N95 konkurense, érdemes őket méret szempontjából is összehasonlítani. A finn multimédiás csoda ugyebár 120 grammot nyom, mérete 99 x 53 x 21 mm, tesztalanyunk ennél 19 grammal nehezebb, egy hangyányit magasabb, de vékonyabb (103 x 52.9 x 17,9 mm). Fontos különbség viszont, hogy vastagsága változó, a kamerát takaró csúszka jelentősen megdobja az elsőre impresszív adatot. Anyaghasználat szempontjából viszont a Samsung versenyzője viszi a pálmát. Bár nem fém, csak annak néz ki, a felhasznált műanyagok sokkal minőségibbek, érzésem szerint az idő vasfoga is nehezebben hagy rajta nyomot, összességében azt mondhatom, hogy nagyon jó érzés kézbe venni. Hogy melyik masina a szebb, azt nem lehet egyértelműen megmondani, nekem igazság szerint a G810 jön be a maga fémes hatású, bumfordi külsejével.


[+]

Az előlap tetején a másodlagos kamerát és a telefonhangszórót találjuk, alattuk terpeszkedik a 2,6 hüvelyk átlójú QVGA kijelző - pengeéles, krisztálytiszta képet at, napfényben viszont csak akkor olvasható, ha a fényerőt maximumra tekerjük. Alul találjuk a kezelőszerveket, a gombok megfelelő méretűek, jó nyomásponttal rendelkeznek, ennek ilyennek kell lenni. A Nokia masinákon megszokott ikonokat nem találjuk meg a gombokon, a finn modelleken edződöttek valószínűleg elsőre a menübe se fognak tudni belépni - én sem tudtam, de mint kiderült, a bal alsó, fehéren világító billentyűvel kell. A túloldalt lévő ugyanilyennel a multimédiás alkalmazásokat indíthatjuk el (zenelejátszó, RealPlayer, FM-rádió).


[+]

A csúsztatást segítő mechanika kiváló minőségű, az előlapnak sem összecsukott, sem nyitott állapotban nincs holtjátéka, ritka ez manapság. A numerikus gombsor tetején találjuk a híváskezelő gombpárost és a törlés gombot, én az előbbieket mondjuk nem biztos, hogy oda raktam volna. Örömteli viszont, hogy a felső sor fölött is találunk helyet, így a törlés gomb megnyomásához nem kell bűvészkednünk, kényelmesen meg lehet nyomni. A számgombok is rendben vannak, megfelelő méret, jó nyomáspont jellemző rájuk. Az ötös és nyolcas billentyű körül található egy fémes hatású keret, ennek érdemi funkciója nincs, legfeljebb hátráltathat minket, ha a körbefogott gombok után gyorsan meg szeretnénk nyomni egy másikat. Raádásul nem is szép.


[+]

A hátlap szerencsére nem bővelkedik feliratokban, de egy csillogó Samsung logó és az optikai zoomot dicsőítő felirat azért került ide. Az akkumulátort takaró, levehető rész szálcsiszolt felületű, ez is csak látszatra fém, plusz egyben az volt az általam leginkább kifogásolt pont, valahogy nem tűnt túl stabilnak. A kamerát takaró fedlap igen méretes darab, mechanikája sem az igazi, a két végállásból ugyanis rendesen ki kell pattintani, nem elég simán odébbtolni, mint mondjuk a K750i hátizsákját. Szerintem ha valami tönkre fog menni a G810-en, az ez lesz.


[+]

A felső részen üres műanyagfelület figyelget, az alsó, szintén üres területhez hasonlóan ez is bordázott, nekem tetszett. Jobb oldalra került a hangerőszabályzó gombpáros, a microSD bővítőhely, valamint a kamera háromállású exponálógombja.


[+]

Balra került a csuklópánt rögzítési helye, a bekapcsológomb, a 3,5 mm-es jack kimenet (!), valamint az adatkábel csatlakozója.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés