Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont

Idén az olcsóbb A-szériás modell sikerült jobban a Samsungnak, keveset kell feláldoznia annak, aki az A55 helyett az A35-öt választja.

Kamera, multimédia

Nőtt a felbontása a főkamerának, de a szenzorméret változatlan a Galaxy A34-gyel összevetve. A hátlapon egy 8 megapixeles ultraszéles egység és egy makró kapott még helyet, míg az előlapon egy 13 megapixeles kamera lyukad a kijelzőbe. Adott a 4K-s videórögzítési lehetőség a hátlapon a főkamerával és az előlapi kamerával is, de az ultraszélessel csak FHD-ban videózhatunk. A kamerák között egyébként enged váltani a rendszer kompatibilis felbontásnál, akár még az előlapi kamerára is átfordíthatjuk a felvételt, ez nem egyértelmű azért a középkategóriában. Az éjszakai mód működik az összes kamerával, de az olyan extrák, mint az ételfotó vagy profi mód már csak a főkamerával. Ilyenkor automatikus átvált a kameraszoftver a kompatibilis kamerára.

A hátlapi kamerák gyűrűi körül megül a por
A hátlapi kamerák gyűrűi körül megül a por [+]

A Samsung Galaxy A35 kamerái:

  • Főkamera: 50 MP Samsung ISOCELL S5K GN8, f/1,8, 25 mm ekv., 1/1,96”, PDAF, OIS, maximum 4K 30 fps videófelvétel
  • Ultraszéles: 8 MP GalaxyCore GC08A3, f/2,2, 16 mm ekv., 1,12 mikronos pixelméret, fix fókusz, maximum FHD 30 fps videófelvétel, 123 fokos látótér
  • Előlapi kamera: 13 MP Samsung ISOCELL SK5 3L6, f/2,2, 25 mm ekv., 1,12 mikronos pixelméret, fix fókusz, maximum 4K 30 fps videófelvétel

50 MP főkamera

12,5 MP főkamera

Automata módban 12,5 megapixeles képeket készít a Galaxy A35-be szerelt 50 megapixeles főkamera, ezek minősége pedig jónak mondható. A színek nincsenek túlszaturálva, de azért élettel teliek. A kontraszt és a dinamika jó, viszont kicsit túlélesíti a vonalakat az algoritmus. Az autofókusz gyors, esti környezetben is pontosnak tűnik. Az 50 megapixeles felbontás használatával láthatóan több részletet rögzít a kamera, és az automata módhoz viszonyítva a dinamikatartomány is jobbnak tűnik, például a Budagyöngye feletti felhőket nézve. Este érdemesebb viszont az 50 megapixeles módot hanyagolni, bár a rendszer ilyenkor is hosszabb expóval dolgozik, szóval van némi éjszakai mód. De nincs drasztikusan több részlet, sőt, a gyenge fények mellett a nagy felbontású képek hajlamosak homályosabban és lágyabban megszületni, érdemesebb este inkább a főkamerára, illetve igény esetén a manuálisan bekapcsolható éjszakai módra hagyatkozni. 2-3 másodperces záridővel már minimális zajjal, természetes színekkel és korrekt dinamikával fotóz este is a Galaxy A35.

2x nagyítás, 12,5 MP főkamera

Bár nincs dedikált teleobjektív, az 50 megapixelből kinyert adatokból korrekt 2x nagyítású fotók születnek akár nappal, akár este. Valamivel lágyabb lesz ugyan a rajzolata ezeknek a fotóknak, de nem romlik drasztikusan a minőség, ügyesen oldja meg a Galaxy A35 a szenzoros zoomot.

8 MP ultraszéles kamera

Kevésbé ügyes az ultraszéles. Nappali fényviszonyok között jó a kontraszt, a dinamika és a színek, de kevés a valódi részlet, a képek széle pedig homályos. Este viszont rosszabb a helyzet, gyenge fények mellett az ultraszéles kamera a képek közepét is homályosan rögzíti csak, sok a képzaj és ilyenkor a színkezelés sem tökéletes, láthatóan fakóbb az ultraszéles a főkamerához képest. Ha videózunk és közben váltunk látószöget, ott talán a leginkább szembeötlő a különbség. Az éjszakai mód segít valamennyit javítani a részletességen, de ez sem tökéletes megoldás, annyi a zaj, amit az algoritmus már nem tud megszűrni.

5 MP makró kamera

Bár egy nagyobb felbontású, autofókuszos ultraszéles kamera talán jobb lett volna, korrekt minőségű a szintén fix fókuszú makró. Kategóriájában a részletek és a színek jók, a zajosodás mértéke pedig tűrhető. Az egyetlen gond, hogy a fix fókusszal 4-5 centiméteres távolságra kell lennünk a tökéletes eredményhez.

13 MP előlapi kamera

A választott látószög (szűkebbre vágott vagy szélesebb) függvényében 9 vagy 13 megapixelben rögzít a Galaxy A35 előlapi kamerája. A fókusz fix, ám kellően nagy teret lefed, így éles képeink születnek. Jó a dinamika, jó a színkezelés, és jó részletességgel adja vissza az arcot is a telefon előlapi kamerája. Este megjelenik azért a képzaj a fotókon, amit az éjszakai mód sem szűr ki, de ezt leszámítva nappal és este egyaránt jól fotóz. Van portré mód, ami elmossa a hátteret és van egy móka mód nevű funkció, ami mindenféle AR-filtereket pakol a kép alanyára, ezekre is van példa fentebb.

Éjszakai mód: ultraszéles, széles, 2x nagyítás

Videóban a telefon gyengébben teljesít, mint fotózásban. A főkamera minősége teljesen jó, bár este azért eléggé remegős a kép az OIS ellenére is, viszont az ultraszéles használata már jelentős minőségromlással jár. Jól megvilágított nappali környezetben is részletmentes, cserébe agresszíven próbál élesíteni, gyenge dinamikával és színekkel rendelkeznek az ultraszéles felvételei, esti környezetben pedig rengeteg a képzaj és tiszta homály az egész. Mondhatjuk, hogy ez így csirke. A főkamera optikai stabilizációja ellenben kifejezetten jó, ahogy a rögzített részletek, a színek és a dinamika is, ráadásul kellemes a sztereó hang is.


Viszont nem tudta levetkőzni a Samsung Galaxy A35 sem azt a problémát, amit már évek óta tapasztalunk a gyártó középkategóriás készülékein: kameraváltáskor a rendszer elhagy képkockákat és másodpercnyi hangot is időnként. Ez nem egyértelmű, hogy mikor történik, de rendszeresen előfordul, legyen szó a hátlapi látószögek közti váltásról vagy arról, hogy az előlapi kamerára fordítjuk a felvételt. Az előlapi kamera 4K-s felvételi opciója egyébként ritka a középkategóriában és minőségét tekintve jónak is mondhatók a felvétlek nappal és este egyaránt. Röviden: ha videóznánk, hagyatkozzunk a főkamerára vagy az előlapira akár 4K-ban is, de a felvételeket külön indítsuk el, mert a kamerák közti váltás képkocka- és hangvesztéssel jár.


Videós tartalom fogyasztására is tökéletesen megfelel a Galaxy A35, a keretbe rejtett beszédhangszóró és az alsó multimédiás hangszóró sztereóban szólal meg. Adott a Widevine L1-es biztonsági szint, így megy a HD streaming, viszont korlátozottak a HDR képességei a telefonnak: képes HDR10, HDR10+ és HLG dekódolásra, de nincs Dolby Vision és csak bizonyos alkalmazások hajlandók HDR tartalom megjelenítésére (például a YouTube, de a Netflix vagy Disney+ nem). Hangot az USB-C csatlakozón keresztül vihetünk ki, vagy Bluetooth segítségével, a Bluetooth 5.3-as kapcsolat nálam SBC, AAC és LDAC audiokodekek használatát tette lehetővé a készülékkel. FM-rádió nincsen, ahogy a 3,5 mm-es audiocsatlakozó sem tért vissza. Gyárilag YouTube Music és Spotify, illetve Netflix, YouTube és Samsung Galéria van a gépen, zene- vagy videólejátszó programot magunknak kell beszerezni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés