Samsung Galaxy A3 (2016) - a család kicsi kincse

Külső és kijelző

Az első két gondolat, ami az eszünkbe jutott, ahogy a 2016-os A3-at kiemeltük dobozából: „hű, de jól néz ki” és „ez tényleg kompakt”. Két változás az elődhöz képest úgyszintén nyilvánvalóvá vált: a kijelző láthatóan szintet lépett (qHD-ról HD felbontásúra, 4,5 hüvelykesről pedig 4,74-esre), és az anyaghasználat is változott: ezúttal előre és hátra is Gorilla Glass 4-es üveglap került, lekerekített szélekkel. Bár a képátlóval kicsit a méretek is nőttek, a 134,5 x 65,2 x 7,3 milliméteres paraméterek még mindig kompakt keretek között tartják a konstrukciót (az oldalsó képernyőkávák például teljesen elvékonyodtak), a 132 grammos tömeg pedig garantálja, hogy az A3 észrevétlen marad a zsebben.


[+]

Az összeszerelés csillagos ötös: semmi recsegés, bizonytalanság vagy illesztési hiba, és a használat kényelmét a visszafogott méreteken túl a szerencsére nem túl csúszós üveglap is elősegíti. Sok az ív és kerekded vonás, úgyhogy az élek sem zavarnak be, a fekete színvariáns pedig különösen elegánsan harmonizál a Super AMOLED panellel. A vékony, ám nem túl éles fém oldalkeret is a komfortérzetet szolgálja, műanyag csíkokból pedig csak egész kevés került alulra és felülre– ezekre mindenképpen szükség van a jó vételi minőség biztosítása érdekében.

A Galaxy A3 (2016) gyémánt formájú, két szubpixeles (RG, BG) képpontelrendezést kapott
A Galaxy A3 (2016) gyémánt formájú, két szubpixeles (RG, BG) képpontelrendezést kapott

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A3 (2016) OnePlus X Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő (max.) 471 / 556 nit 338 nit 636 nit 301 nit
Fehér fényerő (min.) 1,8 nit 3,3 nit 5 nit n/a
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 7619 / 6637 K 8223 K 9068 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Ha a kijelző nem is tűéles, a 720 x 1280 pixeles felbontás és a 310 ppi-s képpontsűrűség bőven elegendő, hogy minden tartalom tisztán kivehető legyen, 4,74 hüvelykes képátlón amúgy sem jellemző mondjuk egy Full HD-s panel. A maximális fényerő remek, a napfény alatti extrához (471 nit) pedig már nem kell az automata módot aktiválni. Pontszerű fehér tartalmat megjelenítve még világosabb tud lenni az megjelenítő (556 nit), éjjel meg elég sötét, hogy minden helyzetben kényelmesen lehessen rámeredni. A kalibráció persze túlszaturált és némileg kékes, ám ott a beállítások között a pontosabb AMOLED fénykép és a természetes kontrasztú alapvető mód. A betekintési szögek, a kontrasztok és az érintésérzékenység is rendben van, bár lapos szögből némi kékes elszíneződés figyelhető meg.


[+]

Az kijelzőt kifejezetten vékony oldalkáva veszi körbe, garantálva a kényelmes egykezes használatot, amihez lapáttenyér se kell. Az alsó-felső sáv viszont vastagabb lett, hiszen lent az alkalmazásváltó, a kezdőképernyő és a vissza gomb kapott helyet, fent pedig a márkafelirat, a beszélgetési hangszóró, a fénymérő, a közelségérzékelő és az 5 megapixeles szelfikamera. Hiányzik viszont az ujjlenyomat-olvasó és az értesítési LED, az előbbit az árazás miatt, az utóbbit pedig úgy általánosságban elvártuk volna. A készüléket a jobb oldalon elhelyezett billentyűvel lehet bekapcsolni, a hangerőt pedig a bal oldalon szabályozni – minden gomb könnyen kezelhető.


[+]

A nanoSIM és a microSD tálcáját a bekapcsoló alatt, a mellékelt SIM-tűvel lehet elővarázsolni. Alulra megy a microUSB és a 3,5 milliméteres füles kábele, és itt pillantható meg a multimédiás hangszóró is. Kevés elem maradt a hátlapra: egy 13 megapixeles kameramodul F/1,9-es lencsével és ledes villanóval, illetve egy újabb márkafelirat – ez a minimalista elegancia jól áll a készüléknek, bár a színes borítás továbbra is előszeretettel gyűjti az ujjlenyomatokat. A két üveglap között 2300 milliamperórás akkumulátor lakozik, ami nem cserélhető. A vibramotor megfelelően erős.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés