Samsung S7350 - megnyúlt ábrázat

Multimédia

Az S7350 hátulján elcsúsztatás után láthatóvá váló kamera felbontása öt megapixel, ehhez autofókusz és villanófény is kapcsolódik, ráadásul a beállítások száma is igen impresszív. A beépített GPS itt végre kap némi értelmet: a fotókhoz koordinátákat is menthet a szoftver. Képalkotás előtt a navigációs pad irányaival a makro módot, a vakut, az időzítőt és a fehéregyensúlyt babrálhatjuk, de ha belemászunk a tényleges beállítások közé, akkor ott már képméret, minőség, környezeti profil, ISO (50-400), fénymérési mód is állítható, valamint kapcsolható sorozatfelvétel, panoráma mód, mosolyfotózás és arcfelismerés is. Ilyen mennyiségű szoftveres felkészültség mellett joggal várhatjuk el, hogy az elkészült fotók is jól sikerülnek, lássuk:

Nos, nem is kell nagyot csalódnunk, a felvételek a mobilos mezőnyben meglehetősen jónak számítanak, a részletgazdagsággal nincs semmi gond, viszont cserébe sajnos a képzaj felüti itt-ott a fejét. A segédfény 2-3 méteres távolságig elegendő, visszanézéskor pedig vakarózik egy picit a rendszer, de egyáltalán nem vészes ahhoz képest, hogy az átlagos képméret két megabájt körüli. Videóban is erős a cucc, 720x480 pixeles mozikat készíthetünk vele 30 fps-sel, ami nem kispályás.

Samsung S7350 menu

Zenei fronton a 3,5 mm-es jack bemenet hiányát kompenzálja a csomagolt füles kettészedhető mivolta. A telefon kihangosítva igen szépen szól, de nagyon halkan, ami a csengőhangokra is kihatással bír, ezért érdemes valami figyelemfelkeltő muzsikát választani. A zenelejátszó szoftver minden fontos dolgot tartalmaz, kár, hogy az equalizer csak előre tárolt sémákkal dolgozik. Az albumborítós nézet mellett még további két választható elrendezés került a készülékbe, mindkettő valós idejű spectrum-analyser jól mutató grafikai megvalósítását nyújtja. A funkcionalitás része az RDS képes FM-rádió, amelynek használatához a fülest előbb csatlakoztatnunk kell. Ebből a Samsung modellből sem hiányzik a Zenekereső amely a rádióból felvett, vagy a diktafonnal rögzített hangminta alapján az internet segítségével meghatározza, hogy ki az előadó és mi a dal címe.

Samsung S7350
[+]

A készülékben található GPS modul arra jó, hogy rá lehet írni a dobozra. Navigálni nemigen fogunk az eszközzel, mert bár a GPS+ szolgáltatásnak köszönhetően gyorsan talál pozíciót a ketyere, szoftveres oldalról csak a Google Maps jöhet szóba, amely egyrészt nem tud ebben a verzióban turn-by-turn navigációt, másrészt pedig internetkapcsolat kell ahhoz, hogy a térképeket letöltse. Játékfronton rengeteg alkalmazás jön szembe, kivétel nélkül az összes csak próbaverzió.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés