Sony Xperia C3 - C is emiatt zseléz

Bevezető

Nem a Sony az első gyártó, amely felismerte, hogy az előlapi kamera egyre fontosabb egy okostelefonban. Önarckép (selfie, vagy magyarosan szelfi) készítését előbb-utóbb mindenki bevállalja, de van egy korosztály, amely különösen rá van pörögve az ilyesmire. A szelfi egy önkifejezési eszközzé vált kábé, a legtöbb ilyen fotó nem azért készül, hogy utána maga a fotós gyönyörködjön benne, az elkészült képek zöme megosztásra kerül akár privát módon, akár közösségi oldalakon. Lehet persze utálni a jelenséget, tele van a Facebook kifejezetten pocsék szelfikkel, amelyek homályosak, bemozdultak, rosszul komponáltak, zajosak.

Sony Xperia C3
[+]

Egy olyan telefon, aminek az átlagnál sokkal jobb az előlapi kamerája nyilván nem fogja megoldani azt, hogy a szelfifetisiszták egy része megtanuljon fotózni és az sem várható, hogy ettől helyrebillen az értékítéle egy nem okvetlenül előnyös kompozíciókat gyártó és azt rendszeresen megosztó embertársunknak. De azt is látni kell, hogy a szelfi-jelenség és funkció azon ritka okostelefonos újítások közé sorolható, amelyeket nem a gyártók találtak ki és akarnak lenyomni a torkunkon, hanem felhasználók millióinak igényei és szokásai vezettek oka, hogy mondjuk esetünkben a Sony úgy döntött, hogy ideje egy olyan készüléket piacra dobniuk, amely ebből a szempontból kiemelkedik a mezőnyből.

Sony Xperia C3 doboza
[+]

Az Xperia C3 két verzióban készül, mi a kétkártyás változatot kaptuk meg az XXL GSM-től. A Sony-tól úgy tudjuk, hogy egyelőre a készülék hivatalos hazai bevezetése nincs napirenden, ezért aztán mi a tesztkészülékünk is kínai karakterekkel köszöntött bennünket, de nem hiányzik a magyar nyelv a rendszerből. Innentől kezdve pedig gond nélkül tudtunk egymással értekezni. A viszonylag méretes, fehér doboz a szokásos tartozékokat rejti: egy töltőfej, egy adatkábel és egy MH410c típusú fülhallgató jár a C3-hoz.

Külső

A C3 nem kicsi. Nyilván ez valamennyire az 5,5 hüvelykes, HD felbontású kijelzőnek is köszönhető. Az IPS panel korrekt, a fényerő megfelel az elvárásoknak, a betekintési szögekre sem lehet panasz, picit viszont becsillan, ha direkt fény vetődik reá, mint Casillas a lepkére. Az 5,5 hüvelykes kijelző viszont nem tölti ki a teljes előlapot, az oldalsó káva sem túl vékony, de igazán alul és felül bánt kissé pazarló módon a hellyel a Sony.

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia C3 Dual Motorola Moto G Huawei Ascend G630 LG L90
Fehér fényerő 457 nit 421 nit 357 nit 408 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,58 nit 0,34 nit 0,39 nit
Kontrasztarány 1989:1 726:1 1050:1 1047:1
Színhőmérséklet 8377 K 7755 K 7512 K 7588 K

Sony Xperia C3
[+]

A felső részen ez még valamennyire védhető, hiszen a megszokottnál kábé hét mérettel nagyobb előlapi kamerát láthatunk, mellette vaku is akad (ilyen egy szelfire kihegyezett telefon), alul viszont semmi sem indokolja, hogy ilyen sok legyen a kihasználatlan terület, leszámítva persze a szimmetriát. Még a vezérlőgombok is a kijelzőből csípnek le területet, egyedül a beszédmikrofon ücsörög egy elegáns vájatban, más nincs errefelé.

Sony Xperia C3 kézben tartva
[+]

Régi trükk a vékonyság illúziója kapcsán, hogy az oldalsó részeken körbefutó ezüstös panel igen karcsúnak tűnik, ám a hátlap szépen domborodik, a legvaskosabb pontján 7,6 millimétert mérhetünk, ami persze még így is a mezőny vékonyabb felébe helyezi a C3-at. Az említett ezüstös keret nem fém, de ettől még igen jól néz ki, a jobb oldali sávot csak a microSD ajtócskája és a microUSB bemenete töri meg. A kezelőszervek balra kerültek, itt nem csak a szokásos kerek, kijelzőt működtető gombot találjuk, valamint a hangerőt szabályozó billentyűpárost, hanem dedikált gombot kapott a kamera is. Mindezeken felül ezen az oldalon is van egy ajtó, esetünkben a kinyitást követően egy hosszú tálca kaparható ki gitáros körmű felhasználók ezen feladatra való megkérését követően, amelybe kettő microSIM zsúfolható.

Sony Xperia C3 SIM-fiók
[+]

A telefon tetején egy 3,5 mm-es jack bemenet árválkodik, a hátlap nem leszedhető, így nem férünk hozzá az akkumulátorhoz. A selymes borítású felület elég ingerszegény, de felül egy sem nem oldalra, sem nem középre tett kamerát pillanthatunk meg, alatta kicsi villanó dolgozik. Az NFC chip emblémája azt jelzi, hogy hol érdemes hasonló képességű eszközhöz hozzáérinteni a telefont, alul pedig a hangszóró kapott egy széles nyílást.

Sony Xperia C3 hátlap
[+]

Az általános összeszerelési minőségre nem lehet panasz, a legtöbb forrás szerint az előlapot Gorilla Glass 3 védi, a telefon vékonysága és nagy mérete ellenére nem recseg-ropog még az átlagnál komolyabb nyomkodás hatására sem, a hátlap tapintása kimondottan kellemes. Ugyanakkor a design oltárán áldozatot is kell hoznunk — na, nem rögtön, de idővel a tetszetős hangszóró és mikrofonnyílásokba beleszáll a por, amit csak fülpiszkálóval lehet onnan óvatosan kitermelni. A nagy méret miatt az egykezes használat nehézkes, a kijelző átellenes pontjai csak zsonglőrködéssel érhetők el, viszont a C3 meglepően könnyű, legalábbis a 149 grammos tömegnél súlyosabbra számított mindenki, mielőtt kézbe vette volna.

Hardver, menü

A hardver kapcsán nem variáltak sokat. Ha az M2-ben jó volt a Qualcomm MSM8926, akkor ide is elég lesz, legalábbis ezt gondolhatták a gyártónál, amikor a négymagos, magonként 1,2 GHz-re skálázott Snapdragon 400-as SoC-t beleálmodták a C3 testébe. A RAM mérete 1 GB, a grafikus gyorsítást egy Adreno 305 végzi. Ez a konfiguráció egyébként tényleg elég ahhoz, hogy ne legyenek zavaró akadások, fusson egymás mellett több alkalmazás és közben ne is melegedjen a C3 hátsó fele. Ha azonban valami erőforrásigényesebb játékot, vagy huzamosabb ideig online navigációt használunk, akkor a kamera körül előbb langyos, majd elég meleg lesz a burkolat, persze attól azért nem kell tartani, hogy odasül a tenyerünk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia C3 Dual Leagoo Lead 3 Sony Xperia T3 Huawei Ascend Mate 2 4G
Quadrant Standard 8909 pont 8803 pont 10385 pont 5563 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 17641 pont 14784 pont 20147 pont 22268 pont
Vellamo Browser 1520 pont N/A 1830 pont 1324 pont
Vellamo Metal 689 pont 711 pont 737 pont 827 pont
SunSpider 1.0.2 1749 ms 1372,4 ms 1382 ms N/A
Geekbench 3 (single) 344 pont 351 pont 402 pont 540 pont
Geekbench 3 (multi) 1140 pont 1186 pont 1385 pont 1572 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,0 fps N/A 4,1 fps 8,5 fps
Manhattan offscreen 1080p N/A N/A N/A 8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,9 fps N/A 11,2 fps 15,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,8 fps N/A 5,9 fps 10,3 fps

A rendszer az Android 4.4.2-es verziója, ciki is lett volna ennél régebbivel piacra dobni. A felhasználói felület pedig régi ismerős, a Sony már évek óta erre a finoman elegáns, de az alapoktól nem túlzottan elrugaszkodó, visszafogott interfészre esküszik, amely szépen kikupálódott az eltelt idő alatt. Összesen hét kezdőoldalunk lehet, a felület témázható, az ikonok mappákba rendezhetőek nem csak kint, a kezdőlapokon, hanem a menüben is. Itt balról behúzhatók az opciók, ahol a rendezés módját variálhatjuk, illetve rögtön a Sony saját, Select névre hallgató boltjába, vagy a platformhoz tartozó Play Áruházba ugorhatunk. Az értesítési tálcáról elérhetők szabadon szerkeszthető gyorsbeállítások is, a lezárt kezdőképernyőről pedig egyből indítható a kamera.

Sony Xperia C3 kezdőképernyő Sony Xperia C3 menü

A beállítások között is vannak finomságok, például kikapcsolható a kijelző feletti értesítési led, beállítható a kesztyűs mód, ami növeli a panel érzékenységét, kalibrálható a színhőmérséklet, illetve akad egy egyszerűsített kezdőképernyő is, ami nagyobb csempékkel operálva csak a legfontosabb funkciókat jeleníti meg. A két SIM-re vonatkozó beállításokban nincs meglepetés, a telefon dual standby módban képes működni, ha ez egyik kártyán csacsogunk, akkor a másik lelép a hálózatról. A Sony erre azt a megoldást nyújtja, hogy a két SIM-et egymásra tudjuk irányítani nem elérhetőség esetében, de ez csupán kozmetikázása a problémának, mert ez jellemzően pluszköltséggel jár a felhasználó számára.

Sony Xperia C3 beállítások Sony Xperia C3 témák

Sony Xperia C3 egykezes mód Sony Xperia C3 testreszabás

A nagy kijelző miatt két ponton próbált a Sony szoftveres trükköket bevetni. Egyrészt a kijelző életre keltése során adott esetben felbukkanó lezárási minta kilenc pöttyös rácsa húzogatható jobbra-balra, másrészt pedig a virtuális home gomb kettős megnyomására legördül fentről az értesítési függöny. Érdekes, hogy a tárcsázónál nincs ilyen trükk, ott egyszerűen egy középre helyezett, de valamivel kisebb virtuális gombsort használhatunk, ami talán egy kézzel még épp átérhető. Jó pont ugyanakkor, hogy zajszűrős a mikrofon, ezt a funkciót külön be lehet kapcsolni a menüben, akárcsak azt, hogy a minket hívó fél beszédét lassíthassuk, ami azért okoz érdekes effekteket.

Szoftverek

Az idei Sony okostelefonok gyári alkalmazáskínálata korrektnek nevezhető, a japán cég ugyan nem tömi tele átláthatatlan mennyiségű extrával a menüt, de amit hozzátesznek az Androidhoz, azok általában hasznosak. A Sony Select a gyártó saját online áruháza, ahol néhány játék, fotós app, számos téma és pár hasznos alkalmazás érhető el. A Socialife szintén régi ismerős, egy közösségi implementációval ellátott hírolvasó, ami RSS feedekből és engedélyezett közösségi oldalakról szed össze anyagokat.

Sony Xperia C3 Sony Select Sony Xperia C3 Socialife

Az Intelligens csatlakozás is megszokott apróság, itt be lehet állítani, hogy bizonyos tartozékok (töltő, headset, fejhallgató) készülékhez való hozzákapcsolása esetén mi történjen (például elindul a zenelejátszó). A Rajz pont az, amit a neve is sejtet, egy apró program, amivel készíthetünk feljegyzéseket, az Update Center a frissítéseket mutatja (rögtön bekapcsolás után a Walkman újabb verziójának letöltését szorgalmazta), de itt érhetők el a komolyabb, alaprendszert is érintő update-ek is.

Sony Xperia C3 intelligens csatlakozás Sony Xperia C3 fájlkezelő

Az irodai programcsomag az OfficeSuite 7-es verziója, amely alapesetben csak dokumentumok megtekintésére szolgál. Ha létrehozni és szerkeszteni is szeretnénk ilyesmit, akkor frissítenünk kell a Premium verzióra, ami 5 eurót kóstál. Van egy AASTOCKS néven futó tőzsdei, részvényárfolyamokat figyelő app (ez erősen az ázsiai piacokra fókuszál, egy európai modellben gyaníthatóan nincs benne), az Xperia Lounge pedig mindenféle nyereményjátékokat és kvízeket kínál. A Feljegyzések funkcióját nem szükséges külön magyarázni, ide diktafon segítségével hangjegyzet is csatolható. A File Commander az, ami, a Pixlr Express pedig egy képmanipuláló alkalmazás.

Kamerák

A hátlapra nyolc megapixeles kamerát tett a Sony, alatta ledes villanó dolgozik. Igény szerint beállítható, hogy az oldalsó kameragomb lezárt állapotból is rögtön megnyissa a fényképezőgépet és exponáljon is. A kereső felülete olyan, mint amilyen a Sony okostelefonokban lenni szokott, ami azt jelenti, hogy alapesetben a kiváló automatikus módban indul a kamera, akármilyen állapotban is használtuk azt legutóbb. Ilyenkor a szoftver a témához szerinte legjobban illő üzemmódot választja, ez a legtöbb esetben helytálló és működik, de például nem lehet babrálni a felbontást, a képarányt, jobbára semmit. Ezért érdemes átkapcsolni manuális módba, ott kiválasztani a 4:3 nézetet, ha 8 megapixelben szeretnénk megörökíteni a pillanatot, ezután visszaváltva az automatikus megoldásra már ebben az esetben is megmarad a beállított képméret.

Sony Xperia C3 kamera menü
[+]

A módok között gyárilag nyolc opció akad, az automata és a kézi mellett van kiterjesztett valóság (leginkább idétlenkedésre való), effektezés, sorozatfotó, közösségi oldalakra történő stream (social live néven), panoráma és portré retusálás, ami új, s alapvetően a szelfik miatt került ide. Ha ez nem lenne elég, van egy csomó utólag letölthető üzemmód is, mint amilyen mondjuk a vintage film, az akciófelvétel, a Vine. Kézi üzemmódban vannak jelenettípusok, babrálható a fehéregyensúly, az ISO, a fókuszmód, kapcsolható a HDR, a mosolyexponálás és az arcelismerés is. Állítható a fénymérés módja, kérhetünk szoftveres képstabilizációt, geotagginget, illetve babrálhatjuk a vaku üzemmódokat, ahol derítés és vörösszemhatás-csökkentés is akad.

A fent elterülő képeket maximális felbontás mellett, automatikus módban készítettük. Az időjárás az utóbbi napokban nem volt a barátunk, de ez talán nem is baj, így még jobban látszik, hogy mire képes a Sony kamerája. Az biztos, hogy a fotók nem váltják meg a világot, de összességében azért nincs komoly baj. Látszik, hogy sok helyen elég digitális hatásúak a képek, felüti a fejét a sötétebb részeken a zaj, láthatóan az algoritmus ezt megpróbálja elkenni, ami a részletek eltűnésével jár, ettől néha homályosnak, adott esetben fátyolosnak érződik az eredmény a nagy dinamikatartományú témáknál, amikkel nem igazán tud mit kezdeni a C3. A sötétebb környezetet úgy próbálja kompenzálni a szoftver, hogy hosszabbra állítja a záridőt, ami viszont sokszor bemozduláshoz vezet. A vaku meglehetősen erős, kevés fénnyel megvilágított témáknál közelre túlságosan is intenzív, ami a kép kiégésével jár.

Sony Xperia C3 előlapi kamera
[+]

Természetesen az előlapi kamerát is érdemes megvizsgálni, ha már dedikáltan egy szelfikre kihegyezett mobilról van szó. Mindenképpen fontos (és ritka), hogy van a kijelző feletti lencse mellett is egy vaku, ez pont elég arra, hogy ha egy arc belefér a képbe, akkor annak elég fényt biztosítson, így kevésbé lesznek zajosak a fotók. Érdekes módon viszont a látószög csak a szokásos, ha többen szeretnénk belekerülni a készülő szelfibe, akkor ahhoz már jól fog jönni vagy egy nagyon hosszú kar, vagy pedig egy selfiebot, ami egy teleszkópos rúd, hogy jó messze tarthassuk magunktól a készüléket. Persze lehet ezen egy egyszerű mozdulattal is javítani, nem szükséges álló módban komponálni a képet, ha fektetve tartjuk a telefont, akkor több arc is befér a látómezőbe.

Szelfi-statisztika

Egy idei, márciusi felmérés szerint naponta a világon több mint 1 millió szelfi készül. Ennek 14%-át módosítják digitálisan, mielőtt elküldik, vagy kiteszik azokat közösségi oldalakra. Ebből a szempontból a Facebook dominál, a megosztott szelfik 48%-a ide kerül, üzenetben 27%-ukat küldik tovább, a Twitterre 9%, az Instagramra 8% jut. A Samsung kutatása szerint a szelifk 30%-át 18 és 24 év közti fiatalok készítik magukról, érdekes módon Ausztrália a legaktívabb szelfie-ország, ahol a 18 és 35 év közötti nők kétharmada már csinált magáról önarcképet. Aktivitás szerint egyébként az Egyesült Államok és Canada követi az ausztrálokat. Maga a selfie szó először 2002-ben bukkant fel egy ausztrál fórumon, 2013-ban pedig bekerült az Oxford szótár online verziójába. Nincs hivatalos magyar kifejezés rá, de az utóbbi időkben itthon a netes magazinokban a honosított írásmódú szelfi terjedt el.

Remélem elnézik nekem az olvasók, hogy a fenti képeken nem csinos hostesseket mutogatunk, hanem magunk próbálgattuk az erősen nőkre kihegyezett opciókat. Ha a retusálást bekapcsoljuk, akkor egyrészt mindenféle finomhangolási lehetőség nélkül olyan virtuális bőrradírt tol az arcunkra a Sony, hogy az belőlem is viaszbábút csinál. Ha vízszintesen elsimítjuk az ujjunkat, akkor idétlen és édibédi keretek közül lehet válogatni (illetve van egy effekt, ami a hátteret elmossa), ha alulról felfelé mozgunk, akkor pedig sminket kaphatunk, például napbarnított bőrt kérhetünk, vagy durva szemfestést. Van még extra, a jobb felső sarokban akad egy varázspálca, ez bekapcsolja az előlapi vakut, a szemünkre pedig rárakhat valami egyedi csillogást. Még valami, ha nehézségnek érezzük, hogy az oldalsó gombbal, illetve a kijelző alján levő virtuális billentyűvel ellőjük a képet, akkor a hátlapra kettőt nyomva is megtehetjük ezt. Szerencsére ez nem azonnal történik, mert bemozdulna a fotó, hanem csak azután, hogy a szoftver érzékeli a mozdulatlan arcberendezésünket. A képek minősége viszont akkor sem túl acélos, ha lekapcsolunk minden szoftveres módosítási trükköt, nagyon szűk a dinamikatartomány, sok a zaj, de persze azért a felbontás miatt klasszisokkal jobb, mint egy átlagos, 1,3 megapixeles előlapi kamera produkciója. Egyébként nem is muszáj ezt a retusálós-idétlenkedős módot használni, az összes többi opció is elérhető az előlapi kamera kapcsán is, s igaz ez fordítva is, magyarán a hátsó modullal is lőhetünk más embertársainkról megbuherált fotókat. Videót az előlapi kamera 720p-ben rögzít, a hátlapon levővel Full HD felbontás érhető el, ez utóbbira mutatnék két példát, az első egy hagyományos verzió, a másodiknál a kiterjesztett valóságot is használtam, ilyenkor azonban a felbontás csökken. Na, nem mintha ez bármit számítana, mert a videók minősége messze elmarad a fotós képességektől (pedig azok sem kiemelkedők), a felvételek “szőrösek”, mintha interpolált alkotásokat néznénk.

Sony Xperia C3 album Sony Xperia C3 Pixlr Express

Az elkészült képek természetesen már magán a készüléken is buherálhatók, a Pixlr Express erre sok opciót kínál, de galériához (ami Album néven fut) tartozó szerkesztő is képes az alapszintű műveletekre, például elérhetők ugyanazok a keretek, amik szelfi módban a fotózás során is megvannak. Videót Full HD-ig simán vissza tud játszani a gép, de bizonyos fájlformátumok kezeléséhez a Play Áruházból kell alternatív szoftvert vadásszunk.

Zene, adatátvitel

A Sony a Walkman alkalmazással óhajtja kielégíteni a zenét hallgató felhasználók igényeit. Ez egy kulturált, könnyen használható felület sokféle listázási móddal, albumborítokkal, widgettel, illetve néhány extrával. Van equalizer, vagy választunk a sokféle séma közül, esetleg csinálunk egy sajátot, vagy a ClearAudio névre hallgató hangzásjavítóra hagyatkozunk, egyébként ez valóban egész ügyes. Kihangosítva közepes a produkció, fülessel kifejezetten kellemes. Headset csatlakoztatása szükséges a rádióhoz is, hiszen az szolgál erősítő gyanánt. A szoftver ismeri az RDS-t, tárolhatjuk az állomásokat is. A repertoár része a TrackID is, amely jó hatásfokkal ismer fel zenéket.

Sony Xperia C3 equalizer Sony Xperia C3 zenelejátszó walkman

Adatátvitel tekintetében nincs miért szégyenkeznie a C3-nak. Nem hiányzik a 4G (Cat.4), van NFC chip, a WiFi-modul érzékenysége az átlagnál jobb, a GPS gyorsan talála pozíciót, hiszen a GLONASS műholdakkal is kommunikálhat. A Bluetooth 4.0-s, LE szabványú, ez elvárás is az idei Sony telefonoknál, hogy a cég viselhető termékeivel történő kommunikáció ne fogyasszon sok energiát. A böngészési feladatokat a gyártó egy ideje már kizárólag a Google Chrome-ra bízza, ez pedig meg is felel az elvárásoknak, bár az oldalszélességre való tördelés nem minden esetben jön össze. Az oldalakon való nagyítás és görgetés folyamatos.

Sony Xperia C3 Google Chrome böngésző Sony Xperia C3 stamina mód

A hátlap alatt állítólag 2500 mAh teljesítményű telep lakik, ami bizony egész decens, másfél napig jellemzően bírja a masina, bár ha sok a 4G adatforgalom és mindkét SIM fent ücsörög a hálózaton, akkor azért az érezhetően beleharap az üzemidőbe. Vannak energiagazdálkodási opciók, a helyalapú WiFi általában hasznos, a STAMINA móddal pedig beállíthatjuk, hogy készenléti módban milyen alkalmazások forgalmazhatnak adatot. Ezzel el lehet egyébként szöszölni, de érdemes is, pár százalékot nyerhetünk így, ami adott esetben akár egy-két órával is megtolhatja az üzemidőt — használattól függően.

Sony Xperia C3
[+]

Értékelés: Sony Xperia C3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Az Xperia C3 ugyan hivatalosan nem jön az országba, de ettől függetlenül hozzá lehet itthon is jutni 80 ezer forint környékén. Ez igazából kicsit ijesztően hangzik, de egy HD felbontású kijelzővel rendelkező, nagy méretű, korszerű, középkategóriás okostelefon általában ennél nem kerül sokkal kevesebbe. Természetesen van bőven alternatíva, a Huawei G630 gyengébb hardverrel, de hasonló kijelzővel jóval olcsóbb, házon belül az Xperia M2 jöhet szóba, de az más méret, az LG L90 alacsonyabb felbontású kijelzővel, de hasonló tudással szintén kedvezőbb árfekvésben mozog, bár ebben nincs 4G. A G2 miniben viszont van, az is olcsóbb. A Xiaomi Redmi Note viszont hasonló árfekvésű, de erősebb hardverrel bír, szintén szóba jöhet, mint esélyes versenyző, bár ebben sincs 4G. A C3 tehát erős mezőnybe csöppen bele, biztosan lesznek, akik számára az előlapi kamera és vaku párosa van annyira fontos, hogy megfontolják a készülék beszerzését, hiszen ezen túlmenően is számos erénye van a terméknek. A jókora akkumulátor, a korrekt összeszerelési minőség, a jól optimalizált felület, a sok szoftveres extra vonzó lehet, ennek ellenére 10-12 ezer forintot kéne esnie az árának ahhoz, hogy szívből ráüthessem a Tetszett plecsnit, jelenleg azonban ezt nem tudom megtenni, ami nem jelenti azt, hogy az Xperia C3 ne lenne egy korrekt készülék, csak — és ennyi szubjektivitást engedjen meg nekem az olvasó — a szelfi funkció megítélésem szerint nem ér ekkora felárat a konkurens modellekhez képest.

Bog

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Sony Xperia C3
Sony Xperia C3 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 156,2 x 78,7 x 7,6 milliméter
Tömeg 149 gramm
Színvariációk fekete, fehér, zöld
SIM-foglalat 2db microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos ARM Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE van - Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (Jelly Bean)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, Fájlkezelő, Feljegyzések, Pixlr Express, OfficeSuite, TrackID, Sony Select, Xperia Lounge
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel, led segédfény
Videófelvétel 1080 @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 1040 óra (2G) / 960 óra (3G)
Beszélgetési idő 11 óra (2G) / 25 óra (3G)
Zenelejátszási idő 65 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés