Sony Xperia Go - futott még

Szoftverezettség, kamera

A felhasználói felületet érintő grafikai változások hatását az alapszoftvereken is érezni lehet, a megváltozott külcsín mellé néhol funkcionalitásbeli extrák is társulnak. A tárcsázót, a híváslistát és a telefonkönyvet egyetlen app alól is elérhetjük, a névjegyzék tartalmát Google-, Exchange- és SyncML-alapon szinkronizálhatjuk, valamint a Facebook-profilokat is hozzáköthetjük a bejegyzésekhez. A naptárat szintén összeköthetjük felhő alapú szolgáltatásokkal, a bejegyzéseket napi, heti és havi bontásban listázhatjuk. A zenelejátszó kezeli a lejátszási listákat, a hangszínszabályzó mellett a jókora hangerőtöbbletet eredményező xLOUD módot is aktiválhatjuk, a 3,5 milliméteres kimeneten keresztül virtuális térhatást is ki lehet vezérelni. A videólejátszó a HD, azaz 1280 x 720 képpontos videókat akadás nélkül viszi, az 1920 x 1080 pixeles felbontású FullHD tartalmakat viszont nem hajlandó megnyitni. A böngésző funkcionalitása korrekt, megjeleníti a Flash tartalmakat, egyszerre több oldalt is kezel, ám a kis felbontás és képméret miatt a netezési élmény elmarad az élmezőnytől.

Sony Xperia Go Sony Xperia Go

Az alapszoftverek mellé néhány extra programot is mellékelt a gyártó. A Timescape a Facebook- és Twitter-fiókunk értesítéseit jeleníti meg egy helyen, a Zene és Videók az ismerőseink által megosztott multimédiás tartalmakat mutatja. A miCoach egy, az Adidas által fejlesztett interaktív személyi edző alkalmazás, a WalkMate egy lépésszámláló, a FigureRunning pedig egy érdekes rajzprogram, amely az aktuálisan megtett útvonalat színezi ki. A TrackID a zenefelismerésben segít, a Zsebl. a LED-es villanót varázsolja zseblámpává, az En.megtak. néhány energiatakarékos opciót tartalmaz. Az ügyeletes irodaszoftver szerepét az OfficeSuite tölti be, a McAfee Security a telefon elvesztésekor lehet hasznos, a WisePilot egy hang alapú navigációszoftvert takar. Kapunk még egy időzítőt, egy stoppert, egy világórát, egy Qr-kód olvasót, egy iránytűt, egy FM-rádiót, extra tartalmakat pedig a Play Áruház mellett a Sony saját alkalmazásboltjából, a PlayNow-ból is be lehet szerezni.

Sony Xperia Go

A hátlapra egy autofókuszos kamera került, mellyel maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1944 képpontos fotókat lőhetünk. Mozgóképek rögzítése esetében a felbontás legfeljebb 1280 x 720 pixeles lehet másodpercenként 30 képkockás sebesség mellett, tesztvideóért katt ide. A kameraszoftverben állíthatunk a fényérzékenységen, a vakumódon, a fókuszmódon, a fényértéken, a fehéregyensúlyon és a fénymérés módján, effekteket és jeleneteket aktiválhatunk, bekapcsolhatjuk a geotagging funkciót és az önkioldót, valamint panoráma és 3D panoráma módba is kapcsolhatunk. A képminőség erősen közepes: a világosabb részek hajlamosak kiszorítani a sötétebb elemeket, a zajszűrő algoritmus pedig mintha egy fokkal erősebbre lett volna csavarva a kelleténél. Pozitívum viszont, hogy a kromatikus aberrációnak nyoma sincs.

Sony Xperia Go Sony Xperia Go

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

  • Sony Xperia Ion - ionágyú

    A Sony Xperia sorozatának legnagyobb modellje HD kijelzőt, 12 megapixeles kamerát és bővíthető tárhelyet is kapott, méghozzá egy igazán impozáns házba csomagolva

  • Sony Xperia sola - kezeket a magasba

    Az Xperia sorozat legújabb tagjában debütált a Floating touch technológia, mellyel a készülék elvileg érintés nélkül is vezérelhető. Elvileg.

  • Sony Xperia U - a kis herceg

    Az új Xperia család legkisebb tagja a 3,5 hüvelykes kijelzővel szerelt U, mely úgy néz ki, mint nagyobb testvérei. Kellemes.

  • Sony Xperia P - fémtestvér

    Az Xperia S kistestvére spéci kijelzővel és alumínium borítással érkezik a boltok polcaira, árban viszont még kissé húzós.

Hirdetés