Toshiba Thrive - a második menet

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Bár a nálunk járt modellben nem volt SIM-kártya foglalat, így a GSM és UMTS alapú szabványok támogatását nélkülöznünk kellett, a Thrive-nak nincs oka szégyenkezni az adatkommunikáció terén. Kapunk egy WiFi modult (802.11b/g/n) és egy Bluetooth-chipet (2.1, A2DP- és EDR-támogatással), valamint a szokásos a-GPS modul sem maradhat el; utóbbi gyorsan és pontosan talál jelet. A készülék oldalán található bőséges interfészkínálatban többek között miniUSB2.0-aljzatot, 3,5 milliméteres kimenetet, USB2.0 és HDMI portokat találunk. Az interneten a beépített böngészővel szörfözhetünk, amely a Chrome mobil verziójaként is felfogható. Egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, kezeli a könyvjelzőket, valamint a Flash-tartalmakat is lejátssza.

Toshiba Thrive

A Toshiba Thrive hátlapja alatt egy 23 Wh-s lítiumos akkumulátor lapul, amelyet a tabletek között szinte egyedülálló módon cserélhetünk is. A teleppel a hivatalos adatok szerint akár 8 órán keresztül is használhatjuk a masinát, ez a valóságban is nagyjából helytálló, estére érdemes rádugni a töltőre a gépet.

Toshiba Thrive

Értékelés: Toshiba Thrive
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás - pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Toshiba összeszedte magát a Folio 100 után, az említett masina után a Thrive egy jól átgondolt és megtervezett munka, amely valóban használható alternatívát nyújt a táblagépek piacán. Sikeresen javították az előd talán legirritálóbb hibáját: a rémesen kis betekintési szöggel rendelkező kijelzőt egy szinte bárhonnan jól látható, remek színekkel operáló IPS panelre cserélték. Az interfészkínálat is remek, külön jó pontot ért nálunk, hogy egy sztenderd HDMI- és USB2.0-aljzat is található a gépen, így nem kell a manapság nehezen beszerezhető átalakítókábelek után kajtatnunk. A Thrive-on fellelhető extra alkalmazások kínálata is kellemes, bár abban biztosak vagyunk, hogy sok szoftver kihasználatlanul fog maradni. Persze azért nem minden fenékig tejfel, a Thrive esetében is tapasztalhatunk negatívumokat. Bár ez szubjektív, a formaterv nekünk nem nyerte el a tetszésünket, a masina egy kissé vastagabb és nehezebb a vetélytársainál, valamint a hátlap illeszkedése és az anyaghasználat sem tökéletes. A kamera által készített fotók minősége is messze van a perfekttől, az üzemidőn lenne még mit fejleszteni, a rendszer pedig néhol igen keményen be tud szaggatni, elég, ha az 1080p felbontású videótartalmak lejátszását említjük.

A Thrive három kivitelben kapható, melyek között az eltérés a háttértár kapacitásában jelentkezik. A 8 GB-os tárral szerelt modell 135 ezer magyar forintot kóstál, a 16 GB-os 150 ezer forintba kerül, a 32 GB kapacitású tárhellyel rendelkező kivitel pedig 185 ezer magyar forintért vihető haza. Ez egyelőre egy kicsit sok érte, főleg úgy, ha megnézzük, milyen árban vannak a konkurens gépek. A szintén IPS kijelzővel és 16 GB kapacitású tárhellyel rendelkező Asus Eee Pad Transformer már 120 ezres leszurkolása után a miénk lehet, ugyanúgy, mint az Acer gyártmányú Iconia Tab A500. Ettől függetlenül nem rossz masina a Thrive, érezhető a fejlődés a Toshiba részéről, amit honorálunk is egy tetszett plecsnivel.

Toshiba Thrive

dr. Kind

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés