Ügyességi játékok Pocket PC-re

Gamebox Classics

Cikksorozatunk előző részében három stratégiai játékot mutattunk be. Most más vizekre evezünk, négy logikai/ügyességi játékot nézünk meg, melyekből az egyik ráadásul egy hat játékot tartalmazó játékgyűjtemény.

A Gamebox Classics név valószínűleg sokaknak ismerős, hiszen egy relatív régi programról, azaz játékgyűjteményről van szó. A fejlesztő egy magyar csapat, a világhírű PDAMill, akik nemrég egyesültek a NavNGo Kft-vel, mostanában NavNGo Game Studios néven tevékenykednek.

A GBC hat játékot tartalmaz, nézzük őket sorban. Az első kettő az Aqua Blocks, valamint az Aqua Blocks+. Ez előbbi egy hétköznapi tetris, aranyos grafikával és zenével. Utóbbi szintén tetris, ám szabályrendszere más, mivel itt nem a sorok kitöltése a cél, hanem az, hogy három ugyanolyan színű elemet rakjunk egymás mellé. A formáknak ezáltal nincs akkora jelentősége, mivel ennél a játéknál nem maradnak hézagok az elemek között..

A harmadik cím a Jewel Master. Nekem ez a kedvencem az egész gyűjteményből, ami véleményem szerint már csak emiatt is megéri az árát. Gyakorlatilag a Windows Mobile-ban alapól is megtalálható Jawbreaker "feltuningolt" változatáról van szó, egyre nehezedő pályákkal, szép és jól átlátható grafikával. Valószínűleg örök rejtély marad számomra, hogy a programot végig lehet-e vinni, mert bár kb. egy éve nyúzom a játékot unalmas perceimben, 15000 pontnál többet eddig még nem sikerült szereznem. Arra sajnos nem emlékszem, hogy ezzel az eredménnyel hányadik pályáim jutottam, de a halálomkor megjelenő "You are not a Jewel Master" feliratot még mindig látom lelki szemeim előtt... A játék érdekessége, hogy néha hajlamos megcsinálhatatlan pályákat adni a szerencsétlen játékosnak.

Negyedik címünk a Cannons. Ez egy sima oldalnézetes tankos játék, amilyennel valószínűleg már mindenki játszott. Adott két tank és egy két dimenziós pálya, fújdogál a szél, a játékosnak pedig az ágyúcső állásának és a lövés erősségének beállításával kell eltalálni az ideális pályát, pontosabban az ellenséges tankot. A grafika itt is aranyos, ráadásul akár ketten is lehet egymás ellen játszani.

Utolsó előtti játékunk az ismerős nevű Snake. A Nokia telefonoknak köszönhetően ezt is mindenki ismeri. A GBC-ben található koncepció annyiban más, hogy Jimmy nevű kígyónknak itt nem szabad mindent megzabálnia, amit csak a pályán talál, hanem mindig csak adott dolgokat kell elfogyasztania, mondjuk 5 bakancsot. Ebből logikusan következik, hogy ebben a Snake-ben több pálya van, azaz nem kígyónk halálra hízlalása a cél.

Végül, de nem utolsó sorban nézzük a Fireball nevű faltörő játékot. Erről nem tudok sokat mondani, alapvetően nem rossz, de a stílus kedvelőinek inkább az utolsó oldalon található Bust'em 2-t ajánlanám.

Kiváló játékgyűjtemény a Gamebox Classics, raádásul ára is elég baráti, 14,95 USD. A 3.2-es verzió megjelenése óta támogatja a VGA felbontást is, az ilyen géppel rendelkezőknek nem mindennapi vizuális élményekben lesz részük. Sajnálom viszont, hogy az említett verzió megjelenésével a menü felépítése és kinézete is megváltozott, pedig szerintem az eredeti volt minden idők legjobb Pocket PC-s menüje. Kár érte...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés