Uhans S1 - bőr helyett szén

A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs lehetőségek terén rendben van az Uhans S1, a legfőbb csatlakozási módok közül csak az infra és NFC meglétéről kell lemondanunk, cserébe viszont, ha megelégszünk a belső tároló méretével, adott a dual standby üzemmódban működő kétkártyás mód, így alapvetően mindkét kártya a hálózaton lehet, csak akkor lép le az egyik, amikor a másikkal telefonhívásban vagyunk. Szerencsére nem maradt ki a B20-as LTE támogatása, így a Cat.4-es modul előnyeit az esetek többségében itthon is élvezhetjük. A 4.0-s Bluetooth, a WiFi és az A-GPS-szel kiegészülő navigációs modul magától értetődőnek mondható, és az OTG-re is számíthatunk, nem csak háttértárak, hanem egyéb perifériák terén is. A beszélgetési hangminőség közepes, a hangszóró erőteljesen szólal meg, viszont a mikrofon jobb hangot is továbbíthatna a másik félnek.

Az OTG gond nélkül működik
Az OTG gond nélkül működik [+]

Értékelés: Uhans S1
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A unibody burkolat mögé 2200 mAh kapacitású, lítiumos akkumulátor jutott, gyorstöltési funkciókban ne is reménykedjünk, marad az 5 voltos, 1 amperes, hagyományos megoldás, amivel közel három óráig kellett töltenünk a teljesen lemerült állapotról a telefont, míg végre zöldre váltott a értesítési led, 100%-os töltöttséget jelezvén. Az MT6753 készenlétben nem egy pazarló chipset, így minden esetben nem merül le gyorsan a telefon, viszont ha hardcore felhasználási módnak tesszük ki a mobilt, és sokat böngészünk, játszunk, telefonálunk, navigálunk és aktívan szinkronizálunk mindent, akkor érdemes vésztöltőt is vinni magunkkal, hiszen a statisztika szerint 3 órányi kijelzőidő után feladja a harcot, még ha szimpla videónézéssel akár ennek a dupláját is elérhetjük.

A néhány napos tesztidőszak alatt nem produkált végzetes hibát a Karbonn alapjaira épülő Uhans S1, viszont sok apróság teszi kompromisszumossá a használatát. A szoftveres apróságok persze jóhiszeműen nézve orvoslásra kerülhetnek a közeljövőben, viszont az üzemidő, a kamerás és a zenei minőség szinte biztosan nem fog javulni, hiányzik egy jobb mikrofon, egy kellemesebben megszólaló hangszóró és egy kontrasztosabb kijelző. A külső az első néhány percben megnyerő, később azonban feltűnik a fényszivárgás, a gombok lötyögése, és az ujjlenyomattengerrel már az üveg sem annyira vonzó, mint amikor először lehúzzuk róla a védőfóliát. 50 ezer forint alatt pedig bőven van alternatíva itthon is: akinek nem hiányzik a B20-as LTE, az ebben a méretosztályban választhat Xiaomi Mi 4C-t és Meizu m3s-t, aki pedig nem tud élni 800 MHz-es sáv nélkül, az vásárolhat Vernee Thort, vagy kicsit több pénzért egy igencsak megnyerő Xiaomi Redmi 3S-t. Hasonló árszintre csúszott a tavalyi Huawei P8 Lite, és aki nem veti el a Windows-vonalat, az egy Microsoft Lumia 650-et is talál ezen az áron. Mai tesztkészülékünk összességében egyáltalán nem rossz, viszont a sok aprósága összeadódik, ezért a plecsni lehetőségéről is lecsúszott.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Uhans

Azóta történt

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

Hirdetés