Hirdetés

uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

Bevezető

Hol a határ a megjelenési vonások kölcsönzése és lenyúlása között? Ki határozza meg, hogy mi a homage és mi a lopás? Egyelőre a nagy gyártók pereskedéseiben és a vállalatok véleményében sincs egyetértés, hogy meddig illik elmenni a trendek és hasonlóságok tekintetében, mindenesetre minden olvasónknak lehet egy biztosítéka, amely bizonyos mértékű vizuális egyezést még elfogad, aztán érkezik egy termék, amelyik lecsapja.

Az uleFone Be Touch 2 nem tagadja gyökereit
[+]

A Lenovo Sisley S90 sokak szerint átlépte a jó ízlésű dizájnkölcsönzés érzékeny határát, és az Ázsiából a Pandawill jóvoltából szerkesztőségünk ajtajáig utazó uleFone tervezői is hasonló lelkesedéssel nyomogathattak egy iPhone-t, mielőtt a Be Touch 2-t megtervezték. A készüléket meglátva szinte háttérbe szorul a kérdés, hogy ki vagy mi az az uleFone (egy 2006-ban alakult sencseni OEM vállalat, amely 2014-től forgalmaz saját brand alatt mobilkészülékeket Be előtaggal), és hangsúlyosabb az, hogy miért kellett már megint az Apple-t másolni?

Az uleFone Be Touch 2 egy Android 5.1-es phablet fémkerettel
[+]

A kissé szerencsétlen elnevezésű Be Touch 2 (légy érintés!) konkrétan az 5,5 hüvelykes, Full HD-s, kerek ujjlenyomat-olvasóval és kerekded fém oldalkerettel ellátott iPhone 6 Plust nézte ki példaképének, és mily meglepő: az előttünk lévő kínai tesztkészülék is 5,5 hüvelykes Full HD kijelzőt, kerek, érintéses ujjlenyomat-olvasót, valamint lekerekített fém oldalkeretet kapott. Az uleFone olyannyira nem szégyelli a dolgot, hogy a Be Touch 2 termékoldalán egy „I am not iPhone 6 Plus, indeed”, vagyis „nem vagyok én iPhone 6 Plus, de most tényleg” szlogen fogadja az érdeklődőt, és miután a készüléket kicsomagoltuk és bekapcsoltuk, számunkra is kiderült: tényleg nem az Apple phablet van a kezünkben, csak valami hasonló. Mondjuk azt nem tudtuk eldönteni, hogy ennek örülnünk kellett-e volna.

Az uleFone Be Touch 2 doboza számos kedvességet rejt
[+]

No de térjünk vissza a csomagolásra, mert az sokkal kövérebb, mint egy iPhone-é: az elegáns fekete dobozban akad egy széles kialakítású USB kábel, egy 1,5 amperes töltőfej a gyorstöltéshez, egy mikrofonos füles, egy előlapi védőfólia (egy másik már a készüléken volt), egy előlapi edzett védőüveg a nagyobb erőbehatások ellen, egy átlátszó szilikon tok, valamint némi segítség a sok extra védelem szakszerű felhelyezéséhez. Ilyenkor tényleg elégedetten csettint az ember, mert bár nem akkora ördöngösség vagy kiadás ezekhez a neten hozzájutni, az mégiscsak jelzésértékű, hogy az uleFone nem akart spórolni, és meglepte pár kedvességgel a vásárlókat.

Az uleFone Be Touch 2 ujjlenyomat-olvasója pont úgy néz ki, mint a Touch ID
Az uleFone saját ujjlenyomat-olvasóját Press touch ID-nek és uTouchnak is nevezi a termék honlapján [+]

Egyébként, aki nem tud megbarátkozni a gyártó nevének helyesírásával, annak csak azt tudjuk mondani, hogy ők így írják le saját márkájukat, és akár az iPhone, az iOcean vagy a Meizu m1 note esetében, most is úgy döntöttünk, hogy követjük a hivatalos betűhasználatot. Azt viszont nem mernénk bizalommal megkockáztatni, hogy az uleFone-t megtanítsuk a tisztelt olvasóknak helyesen kiejteni, ugyanis fogalmunk sincs, hogy kell, és akadt nem egy márka, amelyikről kiderült, hogy teljesen máshogy ejtik ki hazájában, mint amire az ember Magyarországon gondolt.

Külső és kijelző

Létezik phablet, amelyik a gyakorlatban nem is az, mivel a nagy kijelzőhöz vékony kávák tartoznak. A Be Touch 2 viszont nem ilyen, itt az „egy kéz tartja, a másik kezeli” elv érvényesül, főleg, mivel nincsenek egykezes használatot megkönnyítő szoftveres megoldások. Mindennek ellenére nem kényelmetlen a 158,1 x 77,4 x 8,6 milliméteres készüléket fogni, köszönhetően a kerekded oldalaknak és sarkaknak, valamint az enyhén ívelt, bár csúszós hátlapnak, a fémkeret pedig az egész konstrukciót hibátlanul egyben tartja. A 160 grammos tömeg súlyelosztása is rendben van, viszont a kijelzőt közvetlenül körbevevő fekete kávából lehetett volna faragni, főleg alul.


Az uleFone Be Touch 2 az LG G4 fölött [+]

Kijelző-teszt
Mérés uleFone Be Touch 2 Alcatel Idol 3 (5.5) Bluboo X550 HTC Desire Eye
Fehér fényerő 362 nit 539 nit 486 nit 562 nit
Fekete fényerő 0,17 nit 0,56 nit 0,49 nit 0,42 nit
Kontrasztarány 2129:1 962:1 991:1 1340:1
Színhőmérséklet 10709 K 7887 K 12290 K 7462 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon az 1080 x 1920 pixeles IPS LPTS megjelenítő a főszereplő, amelyet a szélein lekerekített, manapság 2,5D üvegnek becézgetett Gorilla Glass 3-as védőelem takar. A megjelenítő maximális fényereje közepes, és napfény alatt nem túl jó a tartalmak láthatósága, koromsötétben meg a minimum túl világos a kényelmes olvasáshoz. A feketék ellenben már-már az AMOLED technológiát megidézően sötétek, a színek megfelelően élénkek, a betekintési szögek pedig egyenesen kiválóak.

Az uleFone Be Touch 2 kijelzőjének remek a kontrasztaránya
[+]

Éppen ezért okoz csalódást a nagyon kékesre sikerült színkalibráció; ritkán mértünk 10 ezer Kelvin fölötti fehéreket, és ezt bizony a szemünk is kiszúrta. Ezúttal jött volna igazán jól valami kézi kalibrációs megoldás, ha már az uleFone munkatársai oly kevés figyelmet fordítottak az ideális színegyensúlyra. Az öt ujjat érzékelő érintőpanel pontossága elfogadható, érintéseinket viszont mintha 2-3 tizedmásodperces késéssel vette volna be a rendszer.

Az uleFone Be Touch 2 Full HD panelja rosszul lett kalibrálva
[+]

Nem a képernyő alatti, fémkeretes ujjlenyomat-olvasó/home billentyű az egyetlen különlegesség az előlapon, és most nem a háttérvilágítás nélküli menü és vissza érintőgombokra gondolunk. Felül ugyanis nem csak a beszélgetési hangszóró, a fénymérő, a közelségérzékelő és egy OmniVision gyártmányú, 5 megapixeles kameraszenzor kapott helyet, hanem egy apró vaku is önmagunk derítéséért, ha netán nem mosolyognánk. Az előlap egyébként annyiban különbözik egy iPhone-étól, hogy a felső káva keskenyebb az alsónál és feketére festett. Ez az asszimmetria egyébként nem áll rosszul az eszköznek, amelyet amúgy sem lehet csúnyasággal vádolni. Mondjuk fura is volna egy ocsmány iPhone utánzat.

Az uleFone Be Touch 2 fémkeretes háza megfelelően össze lett szerelve
[+]

Az ezüst festésű alumínium-magnézium ötvözetből készült oldalkeret meglehetősen vékony, akárcsak a bal oldalon lévő bekapcsoló és hangerőszabályzó billentyűk, ezeket mégsem kényelmetlen kezelni. Felül lehet a 3,5 milliméteres fülest és a microUSB kábelt csatlakoztatni, alul pedig – ki találta volna ki – a monó hangszóró rácsa takarható el véletlenül. A hátlap matt festésű műanyagból készült és lepattintható, így lehet a microSIM, a normál SIM és a microSD foglalatához hozzáférni, valamint a 3050 milliamperórás Sony telepet kicserélni. A hátlapot egyébként három elem színesíti: egy uleFone felirat, a ledes villanó és a 13 megapixeles Sony kamera F/1,8-as lencséjével és annak széles fekete gyűrűjével.

Hardver, szoftverek, ujjlenyomat-olvasó

A Full HD és MediaTek MT6752-es kombináció a Meizu m1 note-ban és a Lenovo K3 Note-ban már jó szolgáltatott tett, így nem meglepő, hogy a nyolc, 1,7 gigahertzre skálázott Cortex-A53 processzormag és a Mali-T760MP2-es IGP ezúttal is remekelt a szintetikus teljesítményteszteken. Szintén jó hír a 3 gigabájt RAM és a 16 gigabájtos belső tároló, amelyből 13 a felhasználó rendelkezésére áll, ráadásul telepíteni a microSD-re is lehet. Kevésbé jó hír, hogy a vegytiszta Android 5.1 Lollipop ellenére dadogós a felület. Nem is az akadozásokkal van a gond, inkább a képfrissítéssel: a menükben, böngészéskor és másutt görgetve sem igazi a dolog, pedig az alkalmazásmegnyitás és -váltás fürge. Annak a tipikus esetét látjuk a jelenlegi szoftververzió esetében, hogy hiába jók a hardveres alapok, ha az optimalizálás valahol megcsúszott, vagy a gyártó egyszerűen oda se bagózott.

Az uleFone Be Touch 2 felülete dadogós a jó hardver ellenére
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark uleFone Be Touch 2 HTC Desire Eye Lenovo K3 Note Samsung Galaxy A7
Rendszerchip MediaTek MT6752 Snapdragon 801 MediaTek MT6752 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 44949 pont 42881 pont 45570 pont 29795 pont
Vellamo Browser 3278 pont 2943 pont 2888 pont 2295 pont
Vellamo Metal 1407 pont 1498 pont 1233 pont 1069 pont
SunSpider 1.0.2 955,5 ms 580,9 ms 936,7 ms 804,1 ms
Geekbench 3 (single) 797 pont 951 pont 797 pont 654 pont
Geekbench 3 (multi) 3915 pont 2949 pont 4029 pont 2831 pont
GFXBench Man. onscreen 6 fps 10,8 fps 6,1 fps 5,6 fps
GFXBench Man. offscreen 6 fps 10,2 fps 6,1 fps 5,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 24,4 fps 15 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15 fps 23,1 fps 15 fps 15 fps

Pedig a szoftverfelületre minden mondható, csak az nem, hogy megterhelné a rendszert. Az UI a Nexus 6-ból megismert, Material Design stílust örökölte, viszont még annál is karcsúbb a körítés, mivel pár alap Google-szoftveren kívül kimaradtak olyan alkalmazások, mint a Drive, a Play Játékok, a Play Zene, a Hangouts vagy mondjuk a Google kamera, ehelyett egy sor régi, AOSP-alapú szoftver került fel a tárolóra (fájlkezelő, galéria, naptár, zenelejátszó, óra). Persze semmit nem tesz kedvenc appjaink beszerzése az Áruházból.

Az uleFone Be Touch 2 Android 5.1-es felületet kapott Az uleFone Be Touch 2 alkalmazásváltója is lollipopos
[+]

Az elválasztók nélküli telefonkönyv és a magyar nyelvet támogató billentyűzet pont annyira jó (azaz nagyon), mint a Nexus 6 esetében. Extra szoftvereket ne keressünk, szoftveres extrák viszont akadnak: ilyen például a gesztusvezérlési csomag kettős koppintással a kijelző felébresztésére, vagy a lezárt képernyőre való betűrajz, például C-t írva az ujjunkkal lehet a kamerát gyorsan elindítani.

Az uleFone Be Touch 2 telefonkönyve megegyezik a gyári lollipopossal Az uleFone Be Touch 2 elválasztók nélküli billentyűzete jól használható
[+]

A Be Touch 2 lelke a uTouch névre hallgató ujjlenyomat-olvasó, amely hasonlóan működik a Touch ID-hez: a minta rögzítéséhez ujjbegyünket több szögből és oldalról a kör alakú home gombra kell helyezni, és kb. egy tucat mintából a rendszer ment egy sémát – ilyenből egyébként összesen ötöt lehet készíteni. Ha ujjlenyomatos képernyőzárat választ az ember, kikapcsolt kijelzőnél egyszerűen le kell nyomni a home gombot, és rajta tartani az ujjat, így egy másodperc alatt előugrik a főoldal, szóval fürge a dolog. A két kopp és a home hosszú megérintése is működik, azaz az ujjlenyomat-olvasó működtetéséhez nem kell lenyomni a kerek billentyűt, csak ha a helyzet megkívánja.

Az uleFone Be Touch 2 ujjlenyomat-olvasója hasonlít a Touch ID működéséhez Az uleFone Be Touch 2 ujjlenyomat-olvasójával az alkalmazások is védhetők
[+]

Az azonosítás nálunk tízből nagyjából hétszer volt sikeres, ennél jóval megbízhatóbb a Touch ID. Viszont a bevitt mintát bármilyen szögből megadhatjuk, mondjuk fejjel lefele, és ilyenkor is érzékeli a rendszer a tulajt. Ennyiben nem merül ki a dolog: bármely alkalmazáshoz ujjlenyomat-védelmet lehet adni, mondjuk a Play Áruház vagy a Naptár indításához. Ez igen praktikus megoldás személyes adataink védelmére, olyan megoldás viszont nincs, mint mondjuk a Samsung Privát Mód a tárolón lévő fájlok elrejtésére, és mivel az NFC is kimaradt, az ilyenfajta fizetés ujjlenyomat-védelemmel sem fog összejönni.

Az uleFone Be Touch 2 AOSP-alapú böngészője fapados szoftver Az uleFone Be Touch 2 böngészője rendben kezel több lapot
[+]

Egyetlen böngészőt mellékelt az uleFone a Be Touch 2 mellé: az AOSP-alapút, úgyhogy aki a Chrome-ot preferálja, le kell húznia az Áruházból. Az előre telepített darab nem mai vendég, mindenesetre gond nélkül kezel több lapot, támogatja a zoomalapú sortörést, az asztali nézetet, az offline olvasást és a könyvjelzőket. Azért akad app, amelyikkel élvezetesebb a böngészés, mindenesetre a fentebb említett dadogások mindegyiknél jelen vannak, még ha az amúgy kis rendszerigényű Mobilarenát is lapozgatja az mobilhírekre éhes olvasó. Mindazonáltal ekkora képernyőméreten és felbontáson kellemes sport az online szörfölés.

Kamerák, multimédia

Odatette magát az uleFon a kamerák frontján is, hiszen az előlapi, vakuval megtámogatott OmniVision (5 megapixel) és a hátlapi, dupla villanós és F/1,8-as blendéjű lencsével felszerelt Sony IMX214-es szenzor (13 megapixel) is ígéretes. A tucat AOSP-s fényképszoftver viszont nem sok fantáziát mozgat meg, főleg mivel lomhán működik. A gyors fókuszálás csak ígéret, nappal átlagos, sötétben kifejezetten lassú az automatika, és a képek is hosszú ideig készülnek az exponáló lenyomása után. Az érintőfókusz mindenesetre rendben teszi a dolgát, és az élőképről könnyedén elérhetők a módok (pl. panoráma, arcszépítő, többelemes), a HDR, a vaku, a fényképezés, a videofelvétel és a galéria. Kézi beállítási módból csak a megszokottak babrálhatók (ISO, fehéregyensúly, önkioldó), plusz akad egy-két extra (arcfelismerő fókusz, mosolyra exponálás).

Az uleFone Be Touch 2 kamerái nem váltják meg az androidos világot
[+]

Az elkészült képek sajnos nem hozzák a papírformát. A vonalélesség középen még elmenne, és a látószög is nagy, a széleken viszont jelentősen mos a lencse, a zajmentesítés pedig mindenhol megöli a legfinomabb részleteket. Ez szoftveres élesítéssel megfűszerezve (főleg a lassan készülő HDR-módban) bőven hagy kívánnivalót maga után. A dinamikatartomány átlagos, már amennyire a felhős időben lőtt képek engedik az ilyen megállapítást. Makróban egész jó az uleFone phabletje, mivel igen szűk a mélységélesség, így szépen ki lehet emelni a kívánt közeli részleteket a háttérből. Este a végeredmény függ attól, hogy éppen jól működik-e az autófókusz, és stabil-e az ember keze, mivel az optikai képstabilizátor hiányzik. Ha minden klappol, készíthető elfogadható esti fotó, ám ez tíz próbálkozásból csak kevésszer jön össze, mi az ilyenekből válogattunk. Videofelvétel legfeljebb Full HD-ban és 30 fpssel rögzíthető 3gp formátumban, legfeljebb közepes kép- és hangminőséggel, lásd az alábbi demonstrációt.

Az uleFone Be Touch 2 zenelejátszója nulla vizuális körítést nyújt Az uleFone Be Touch 2 hangszínszabályzót és FM-rádiót is kapott
[+]

Az AOSP-alapú zenelejátszó annyira öltözött ki az alkalomhoz, mint a hóhér a saját akasztásához. A díszítetlen szoftver előadók, albumok, dalok és listák szerint rendezi zeneállományainkat (a WMA kódolással nem birkózik meg). Aki szereti az ilyesmit, hangszínszabályzót is beállíthat, füles csatlakoztatásával és a fapados FM-rádió ikonját megérintve pedig nem csak a tárolóról szólhat a muzsika. Önálló videolejátszó nincs, csak a galériához mellékelt darab, az viszont az AC3 hangon és a feliratokon kívül minden fájltípus megeszik, a hiányosságokat pedig egy BS Player orvosolja. 1080p-ben minden okés, a 2K-s tartalmak lejátszása viszont nem dadogásmentes.

Teszt uleFone Be Touch 2 Samsung Galaxy E5 HTC Desire 620G Dual SIM Sony Xperia M4 Aqua Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,15, -0,00 +0,02, -0,05 +1,43, -1,96 +0,02, -0,05 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): -94,0 -91,3 -88,8 -87,7 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 94,1 91,1 88,8 88,1 85,3
THD, %: 0,0160 0,0083 0,0030 0,0075 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,018 0,012 0,124 0,021 0,019
Sztereó áthallás, dB: -89,0 -89,6 -87,7 -87,3 -83,1

A készülék alján elhelyezett mono hangszóró annyira hangos, hogy biztos meghalljunk majd a telefoncsöngést, a kiáradó zajjal viszont már akad bőven gond a maximumon, konkrétan sercegő alapzúgást hallani. Lejjebb véve is csak közepes a hangminőség. A mellékelt füles zeneileg felejthető darab, headsetként viszont megfelelően funkcionál.

Audiomérésünkben, amely a fülhallgató-kimenetet képességeit vizsgálja, jól szerepelt az uleFone üdvöskéje. A frekvenciaátvitel görbéje lapos a hallható tartományban, a zajszint alacsony, és saját fülünkkel sem érzékeltünk semmiféle torzítást, hacsak nem aktiváltuk valamelyik hangzásjavítót vagy hangszínsémát.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Be Touch 2 két SIM-et fogad be (micro és normál), és mindkettő képes 4G hálózatra kapcsolódni 800, 1800, 2100 vagy 2600 MHz-en, egyszerre viszont csak egyikük. A készülék dual standby technológiájú, azaz mindkét SIM-mel a hálózaton lehet lógni és hívást várni, ha viszont az egyikről beszélgetést folytatunk, a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőséget mindkét oldalon megfelelőnek találtuk. A Be Touch 2 hangszóróját igencsak fel lehetett hangosítani, a maximum fele viszont már zörejesek volt a beszédhang. A kétcsatornás, 802.11a/b/g/n modem érzékenysége átlagos, a hotspot és Direct funkciók nem hiányoznak. Bluetoothból 4.0 a szabvány A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. Az NFC és az infra kimaradt. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és a GLONASS műholdak jelei is használhatók. A készülék 10-15 műholdat is igénybe vesz egy időben, így gyorsan talál pozíciót.


[+]

Az uleFone büszkén vallja, hogy 3050 milliamperórás telepét a Sony gyártotta, az üzemidőt meglátva azonban nincs oku(n)k a tapsra. A készenléti fogyasztás még okés, főleg, ha az intelligens energiatakarékosság be van kapcsolva, a kijelző és az erőforrások viszont jó étvággyal lakmároznak a telepből, így mi átlag 3,5-4 órás képernyőidőt értünk el, amivel a középmezőnybe kvalifikálta magát a drága. A MinDig TV adását 4,5 órán át tudtuk streamelni közepes fényerőn, böngészni pedig 5 órán át sikerült egy töltéssel. A fent említett opción túl semmilyen energiatakarékossági opció nincs.


[+]

Értékelés: uleFone Be Touch 2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Már megint azzal kell kezdenünk egy összefoglalót, hogy feleslegesen tetszeleg egy újabb készülék a szegény ember iPhone 6 (Plussza) szerepében, amikor egyébként, ha saját érdemeit vesszük, akkor piros pont járna a minőségi összeszerelésért, a jófajta anyaghasználatért (még ha a hátlap műanyagból is van és csúszós), a friss és kevés tárhelyet foglaló Android rendszerért és a Full HD kijelző remek kontrasztjaiért. 230 dolláros online boltos árával és kb. 80 ezer forintos ideérkezésével, miután megadtuk a császárnak, ami a császáré, még csak nem is lenne rossz a végeredmény, ha az utánzás helyett a hibajavításra koncentráltak volna. Ráadásul a Pandawill most épp akciózik és 200 dollár alatt is elhozható a termék, ha az ember jól ütemezi a vásárlás időpontját, ez pedig az egyéb terhekkel együtt alig több mint 70 ezer forint.

Elvérzik ugyanakkor az uleFone Be Touch 2 az itthon garanciás Meizu m1 note-tal szemben jóval gyengébb üzemidejével, a borzasztó kijelzőkalibrációval, a gyors hardver ellenére dadogós szoftverfelülettel és a papíron erős, a hétköznapokban problémás kamerákkal. Az a szomorú, hogy ezeket orvosolni lehetett volna a banki tartalékok felélése nélkül, sok minden adott volt ugyanis egy minőségi készülék összedobására. Csak éppen az uleFone-nál azzal voltak elfoglalva, hogy a középkategória iPhone 6 Plusszaként mutogassák magukat egyébként működőképes ujjlenyomat-olvasóval. Pedig senkinek nem kellene más tollával ékeskedni, főleg, amikor van a saját konyhán is elég tennivaló. Androidos iPhone 6 Plus viszont még nem volt, úgyhogy valakinek ki kellett találnia. Kár, hogy csak ennyire jutottak, noha a 200 dolláros árszint meglehetősen kedvező, nem sokon múlt, hogy annak ellenére rásüssünk egy Tetszett plecsnit, hogy úgy egyébként eléggé utáljuk a másolatokat.

Bone123

A tesztkészüléket a Pandawill biztosította, köszönjük. A termék ide kattintva rendelhető meg.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

uleFone Be Touch 2
uleFone Be Touch 2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 158,1 x 77,4 x 8,6 milliméter
Tömeg 160 gramm
Színvariációk fehér, sötétszürke
SIM-foglalat microSIM + normál SIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS LTPS érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6752
Processzor típusa Octa-core 1,7 GHz ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T760MP2
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 13 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, hotspot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Finger lock
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, LED vaku
Másodlagos kamera 5 megapixel, LED vaku
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3050 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő 340 óra
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
Ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés