uleFone Gemini - csak négyesikrek

Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Külső és kijelző

Mobiltelefon vásárlásakor szokássá vált a specifikáció átböngészése, és a feltörekvő kínai márkák kedvező ajánlatai között sokszor találni igencsak ütős hardveres felszereltséget. Elég csak a Vernee Thorra gondolni, amely a 720p-s megjelenítő mögé nyolcmagos SoC-t és ehhez mérten korrekt GPU-t helyezett el, és a papírformának megfelelően, teljesítményben lepipálta a konkurenciát. Más kérdés, hogy ez önmagában még nem garantált felhőtlen használatot, de legalább az alappillérek erősek voltak. Mintha az uleFone kifordította volna a receptet: a Gearbesttől érkezett Gemini nevű phablet ugyanis 1080p-s Sharp LTPS panelt kapott, viszont „csak” a MediaTek MT6737T lapkát. Azért idézőjeles a „csak”, mert egyébként ez a négymagos megoldás magabiztosan táncol a belépőszint és a középkategória határán processzoros erőben, 3D-ben viszont nem sok jót jósolunk neki ekkora felbontáson.


[+]

Folytatva a vásárlási szokásokat, nyilván előnyös, ha egy termék nem fröccsöntött műanyagból készül és recseg-ropog az első határozottabb szorításra, és itt az uleFone nem kockáztatott, legalábbis nagyot. A 154,5 x 76,8 x 9,1 milliméteres és 185 grammos készülék ugyan jókora darab, viszont jó is fogni, a CNC fémház pedig brutálisan masszív, nem fog egyhamar szétesni. Az 5,5 hüvelykes képátló persze kétkezes használatot vetít előre, és ha már kényelem, a hátlap csúszós mivolta ezúttal sem előnyös. Mindenesetre az, hogy az anyaghasználattal nem spóroltak, megnyugtató vásárlói oldalról, még ha külföldről is érkezik a termék.

Az uleFone Future a OnePlus 3T fölött
Az uleFone Future a OnePlus 3T fölött [+]

Vagyis hát megnyugtató volna, mert mindjárt beleszaladtunk egy váratlan negatívumba: a Gorilla Glass 3 előlapon a kijelző védőfóliáját még gond nélkül lehúztuk (egy kis buborék maradt alatta), amikor viszont a jól odaragasztott hátlapi plasztik ragacsot emeltük le, három ponton is magával ragadott a fekete/sötétlila festékből egy-egy pöttyöt. Vajon egy év használattal menni marad meg a fekete, a szürke vagy az aranyszínű bevonatból, ha a matrica is leszed belőle? Mindennek ellenére tényleg egy drágább telefon hatását kelti az uleFone Gemini, ezt jelzi a matt hátlap dupla kamerarendszere és villanója, de még a két műanyag antennakilépő sáv sem zavar bele túlzottan az esztétikába. Rejtőzködőbb plasztik csíkokat már láttunk, de az eredmény így is ízléses.

Kijelző-teszt
Mérés uleFone Gemini Doogee Shoot 1 Huawei Y6 II Oukitel U7 Plus
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 720 x 1280 720 x 1280
Technológia LPTS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 524 nit 339 nit 464 nit 442 nit
Fehér fényerő (min.) 27,7 nit 13,8 nit 13,6 nit 17,65 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,53 nit 0,38 nit 0,44 nit
Kontrasztarány 2277:1 1094:1 1221:1 1066:1
Színhőmérséklet 9371 K + kézi 7478 K + kézi 9038 K + kézi 8137 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Megfordítva viszont a OnePlus 3T-től kezdve bármelyik másik, hasonló dizájnelvű phabletettel össze lehetne téveszteni, bár ez szintén nem baj, csak a Gemini ettől egy kicsit tucatküllemű. Ha felvillan a kijelző, már kevésbé előnyös a helyzet: az uleFone tűéles panelje láthatóan kékes kalibrációt kapott, a színek fakók, a fényerő közepes, de legalább a betekintési szögek rendben vannak. A védőfólia kissé elszínezi a rajta megtört fényt – ezt a levételével és a mellékelt védőüveg felhelyezésével lehet orvosolni. A csomagolásban egyébként van még egy hátlapra ragasztható, állvány gyanánt szolgáló lábacska, egy microUSB kábel, egy SIM tű, egy áttetsző, hátlapi tok, egy adag leírás és egy 1,5 amperes adapter, ami a 3250 mAh-s telepet tölti.


[+]

Az uleFone a Meizutól merített inspirációt, amikor a képernyő alatti nyomógombhoz rendelte mindhárom androidos alapfunkciót: visszalépni elvileg a megérintésével lehet, a főoldalra jutni a lenyomásával, hosszan rátelepedve pedig az alkalmazásváltó ugrik fel. A legelső azért „elvileg”, mert a vissza funkciót külön a beállítások közül kellett aktiválni, addig ugyanis a szimpla érintés nem csinál semmit. Ugyanitt ujjlenyomat-olvasó is van, érintéses alapon, katasztrofális hatékonysággal. Nem elég, hogy már bevitelkor érzéketlen marad minden harmadik érintésre, lassú is és le is kell nyomni a gombot az olvasás előtt, ha ki van kapcsolva a képernyő. Bevethető viszont alkalmazászároláshoz, és ha sikerül tényleg teljes egészében letakarni a felületet, akkor azért kevesebbszer téved.


[+]

Az egyébként okés, hogy a gomb megérintésekor apró rezgést érezni (a motor egyébként nem túl intenzív), viszont a gomb lenyomása után ugyanez inkább zavaró, főleg azért, mert csak a felengedése után rezeg. Ez pont azt érzékelteti az emberrel, mintha valamit rosszul csinálna, de aki egyáltalán nem barátja a meizus megoldásnak, a képernyő aljáról a virtuális kezelőgombokat is felsimíthatja, és még a sorrendjüket is megcserélheti. Felülre fénymérő, közelségérzékelő, beszélgetési hangszóró és 5 megapixeles kamera került, amely tök feleslegesen 8 megapixelre skálázza az eredményeket.


[+]

A fülest felülre lehet dugni (a dobozban ilyesmi nincs), a microUSB kábelt pedig alulra, ahol a multimédiás hangszóró furatai is megbújtak. A bekapcsoló és hangerőszabályzó bal oldalt, kissé magasra került, jobb oldalon egy újabb gomb van, ami aktív képernyőnél a kamerát indítja vagy exponál, kikapcsolva viszont nem csinál semmit, és ezen nem lehet változtatni. Felette húzható elő a SIM-tálca, aminek az érdekessége, hogy tényleg egyetlen tálcáról van szó, amelyre két irányban, egymásnak „háttal”, azaz érintkezőkkel kifele lehet vagy a microSIM-et és a nanoSIM-et, vagy a microSIM-et és a microSD-t ráhelyezni. Aztán meg bűvészkedni, hogy a pakk gond nélkül belecsússzon a Gemini gyomrába.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Új lapkakészlet, ismerős dizájn

    Az uleFone is tiszteletét teszi Barcelonában, méghozzá a MediaTek új felső-középkategóriás szettjének referenciakészülékével.

  • MWC 2018: Ez az uleFone veszettül jó néz ki

    A notch, vagyis a kijelzőbetüremkedés az MWC idei nagy slágere, az uleFone pedig megcsinálta a kávamentes dizájnt ízlésesen. Kár, hogy aztán össze is törte.

  • uleFone Armor X - betonbunker

    A középkategóriában kínál strapabíró képességeket az uleFone 18:9 arányú panellel szerelt phabletje, ám a hardver és a kamera nem nő fel az összeszerelés színvonalához.

Előzmények

Hirdetés