ZTE Blade A51 - régimódi alap

Különösebb hibák nélküli, régies külsőbe öltöztetett, olcsó okostelefon. Kapcsolattartásra pont elég.

Fotók, videók, multimédia

A kamerák (13 + 2 MP) és a hátlapi ujjlenyomat-leolvasó.
A kamerák (13 + 2 MP) és a hátlapi ujjlenyomat-leolvasó. [+]

Bár két szenzor van a hátlapon, ebből gyakorlatban csak egy használható, a 13 megapixellel, autofókusszal és automata HDR-rel dolgozó széles látószögű kamera. A második szenzor egy 2 megapixeles segédszenzor, mely mélységadatokat gyűjt és portréfotózáshoz veti be a telefon, de a szoftver csak emberi alanyok esetén képes normálisan felismerni és elválasztani a hátteret a kép szereplőjétől, lásd az alábbi két fotón, melyek az Újrafókuszálás nevű kameramóddal készültek, mely a hátlapi portrékért felelős.

Amellett, hogy hülye neve van a kameramódnak, a hátlapi portrékat 12 MP-es felbontásban lövi el a telefon, de ezzel még nem lenne gond, azzal már inkább, hogy a fotó elkészülte előtt már csúszkán állítható mesterséges mélységeffektet nem fogja valós időben látni a felhasználó, hisz utómunkával szerkeszti rá a telefon a képre. A jó hír viszont, hogy az effekt állítható a galéria szerkesztőjében utólagosan is f/0,95 és f/16 blendeérték között, és másolatként elmenthetők a ezek a fotók, lásd a két véglet alkotta eredményt alant (balra f/0,95, jobbra f/16).

13 MP hátlapi kamera (f/1,8, 65 fokos látótér, AF)

A portrékról és a kamerával automata módban lőtt képekről is elmondható ugyanaz: nagyon gyenge és lágy rajzolat, gyenge dinamika kiégett fényforrásokkal és nagyon fekete sötét részekkel. Az automata fókusz gyors, az exponálás lassú, mozgó macskát lefotózni például csak sokadik próbálkozásra sikerült. Van HDR, mely automatikusan bekapcsol időnként, a második sorban látható képek közül az első HDR nélküli, a második HDR-rel készült, jelentős különbséget nem tapasztalhatunk köztük. A részletekből kevés kerül a képekre, a zajt nappali körülmények között egész jól kezeli a készülék, este azért már szemmel látható a fotók felnagyítása nélkül is. A színkezelés is kissé természetellenes és nem konzisztens, de általában a fakóbb irányba viszi el az algoritmus az elkészült képeket. A legnagyobb probléma szerintem az, hogy egyszerűen lassan fotóz a telefon, mert a képek megütik a használható minőséget, de ha például mozgó unokát, kiscicát, nagykutyát akarnánk lefotózni, akkor valószínűleg elmosódott fotót fogunk kapni.

5 MP előlapi kamera (f/1,8, 68 fokos látótér, fix fókusz)

Elöl egy 5 megapixeles kamera teljesít szolgálatot, amivel csak fotózni és videózni fogunk tudni, 2D-s arcazonosítással történő feloldást nem találni a rendszerben. A fix fókusztáv nem segít életünk önportréját elkészíteni, de amúgy sem érdemes nagyon erőlködnünk vele, hisz gyenge dinamika, fakó színek és átlagos részletesség jön ki a Blade A51-ből. A nappali fények mellett készült képek még elfogadhatók, este vagy sötétebb környezetben viszont megzavarodik a készülék, kissé homályos, durván zajos képek születnek. Van az előlapi kamerához is háttérelmosás mód, amit külön a Portré nevű funkcióban találhat meg az érdeklődő, ez is utólagosan, de pontosan homályosítja el a hátteret.

A kamera alkalmazás felülete kissé túl van bonyolítva, feleslegesen sok funkcióval.A kamera alkalmazás felülete kissé túl van bonyolítva, feleslegesen sok funkcióval.A kamera alkalmazás felülete kissé túl van bonyolítva, feleslegesen sok funkcióval. A kamera alkalmazás felülete kissé túl van bonyolítva, feleslegesen sok funkcióval. [+]

Videóban sem erős az előlapi kamera, a 720p-s HD a maximum felbontás 30 képkockás másodpercenkénti sebességgel. A dinamika videóban gyengébb, mint fotóban, a hang viszont egész vállalható minőségben rögzül egy mikrofonnal.

Hátlapon már 1080p-s FHD-ban is enged rögzíteni a telefon, a dinamika gyenge, a fókusz viszont egész gyors és pontos. Mindennemű stabilizálás hiányában a felvételek remegősek, illetve PDAF hiányában a mozgás közben készült videók homályosak, ám amint megáll az ember a telefon elkezd küzdeni egy fix pont megtalálásáért, ez az esti felvételen jól látható. Videóban tehát elég minimum, amit nyújt a Blade A51, még pont az elfogadható minőség nappal, gyengécske este.


Multimédiában is fapados a kínálat, van egy egyszerű videó lejátszó, FM-rádió és galéria, a zenelejátszó helyét pedig az előre telepített YouTube Music streaming vette át. A hátlapi hangszóró megfelelő hangerővel, de erős torzítással szólal meg, a magas hangok csúnyán sípolnak, a mélyek pedig üresen konganak. Arra mindenesetre elég, hogy egy YouTube-videó hangját érthető minőségben visszaadja, aki pedig jobb minőséget szeretne, annak adott a 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozó. Az FM-rádió csak fülhallgató csatlakoztatásával működik, streamelni pedig nem fogunk tudni nagy felbontásban, a Widevine L1-es védelem hiányzik, L3 adott csupán.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Blade A31 - az alsó polc teteje

    A Blade A31 az egyik legolcsóbb ajánlat a piacon, eléggé ódivatú és egyszerű, de tulajdonképpen teljesen funkcionális és jól használható készülék.

Hirdetés