ZTE Blade Super - őrült ellentét

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A NFC-n kívül minden szükséges dolgokat megkapunk, legyen az az internetmegosztásra képes 802.11b/g/n-es WiFi modul, vagy az A2DP-vel felvértezett, 4.0-s verziójú Bluetooth chip. Mobilnetezni is tudunk, méghozzá 7,2 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességgel. A hangminőség rendben van, szépen lehet hallani a másik felet, viszont az érzékenyebb füllel rendelkező felhasználók a háttérzajokat is meghallhatják. A Blade Super navigálásra is képes a beépített A-GPS modulnak hála, adatforgalom generálása mellett gyors a pozicionálás, egyébként úgy egy percet kell erre várni. Idegesítő viszont a microUSB csatlakoztatás, hiszen csak azután ismeri fel a Windowsos gép (MAC nem is látta), hogy a telefon által felkínál USB drivert feltelepítettük.

ZTE Blade Super screen shot ZTE Blade Super screen shot

Nem lenne okostelefon a ZTE újdonsága, ha nem tudnánk böngészni rajta, de szerencsére ez is megoldott probléma már. Mivel gyárilag ICS rendszeren dolgozunk, így alapból támogatva van a Flash, ha pedig mégsem működne, az Adobe oldaláról még mindig le lehet tölteni az ehhez szükséges .apk-t. A görgetési sebesség nagyon gyors, a különböző honlaprészeket is sebesen tölti be a szoftver, alkalmazhatunk kétujjas nagyítást és szövegtördelést is. Nem jelenthet gondot, ha épp akkor botlunk bele egy cikkbe, amikor netmentes övezetbe érünk, ugyanis a böngésző későbbi offline olvasást is lehetővé tesz.

ZTE Blade Super
[+]

A 2000 mAh-s akkumulátor egész méretesnek mondható, ez a gyári adatok is próbálják tükrözni, 11 óra beszélgetés és 500 óra készenlét lehetséges elvileg. Minden megváltozik persze, ha úgy rendesen elkezdjük használni a masinát, bár még ekkor sem lesz vészes a helyzet, bő egy, jobb esetben másfél napot üzemidőt tudunk kicsikarni az energiaforrásból. Videót nagyjából öt óráig nézhetünk teljes töltöttség után, ezáltal egy normál utazás során is kipipálhatjuk az unalmas órákat.

ZTE Blade Super
[+] ZTE Blade Super vs. Alcatel OT M'Pop

Értékelés: ZTE Blade Super
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az 1985-ben alapított ZTE kétségtelenül fejlődik, 2012-re pedig elérte, hogy a világ negyedik legtöbb telefont gyártó vállalata legyen. Hírnevük összeforr a első Blade telefon sikereivel, és már ekkor körvonalazódott, hogy a gyártó igyekszik az alsókategóriás készülékek kedvelőinek is az átlagnál minőségibb szolgáltatásokat nyújtani. A ZTE Blade Super (külföldi nevén Grand X Pro) erősen hasonlít az említett modellhez, hiszen kijelző terén abszolút rendben van a cucc, éles kép, nagy felbontás és kiváló olvashatóság jellemzi. Az igazán erős párhuzam viszont abban lelhető fel, hogy tesztalanyunk sem mondható villámsebes készüléknek, igazából hardveres téren kicsit erősebb vas kell már egy ilyen megjelenítőhöz, hiába van 1 GB RAM a masinában, a grafikus gyorsító nem mindig képes felvenni a ritmust. Persze lehet ennek még számos indoka, de az Ice Cream Sandwich mindenképpen negatívan járul hozzá a folyamatossághoz, nagyon hiányzik a Jelly Bean, ez számomra olyan háromvonalas hiba, mint egy középiskolás nyelvtandolgozatnál a j és ly felcserélése. Az akkumulátor sem rossz, a kamera olyan, amilyen, de legalább használható. Konkurenst nehéz találni mellé, a hiszen a Huawei kelendő modellje is "csupán" WVGA felbontású kijelzőt kapott, mondjuk annak az ára is kedvezőbb. Összességében tehát rendben lenne a Blade Super, pláne az 57 ezer forintos kártyás ár mellett, és én továbbra is állítom, hogy a zseléscukorka Project Butterje minden nagyobb gondra megoldást jelentene, utána már bőven megütné az ajánlott szintet. Addig maximum csak egy tetszett plecsnit érdemel, reméljük, lesz még rá Jelly Bean idén.

ZTE Blade Super

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

  • Lenovo S750 - engedelmes védelem

    A Lenovo megpróbálta a legjobb kínai komponenseket összeszedni, majd ezt egy nagyon impozáns házba csomagolta és ellátta IP67-es védettséggel.

  • Mobilarena TV: ZTE Blade V

    A kínai gyártó most egy olyan telefonnal lepett meg minket, ami négymagos hardverrel rendelkezik, éppen ezért gyors is, de nem túl szép.

  • ZTE Grand X2 In - duplán Intelligens

    A kínai gyártó rálépett az Intel gázpedáljára, és készülékébe egy kétmagos, nagyon gyors Atom processzort épített, ráadásul még a kijelző is kiválóra sikeredett.

  • ZTE Blade V - négyhengeres energia

    A kínaiak véglegesítették a korábban nálunk járt terméküket, viszonylag nagy külső, négymagos hardver jellemzi, ráadásul az árcímke is vonzónak mondható.

Előzmények

  • Vodafone Smart III - okosan a nyáron

    A piros szolgálgató legújabb okostelefonja viszonylag kedvező áron kínál teljesen vállalható sebességet, még ha a belső nem is olyan ütős már.

  • ZTE Blade G - G lett és pont

    A kínai gyártó újdonsága a penge név ellenére nem annyira vékony már, viszont teljesen jól használható, gyors szoftver és kellemes ár jellemzi.

  • ZTE V889M - kétélű penge

    Itthon is ismert és meglehetősen népszerű a kínai gyártó Blade III nevű készüléke, ám létezik kétkártyás változat is belőle, le is csaptunk rá.

  • ZTE Blade III - újra éles lehet az a penge

    ZTE tanult az előző széria hibáiból, így újra egy kiváló ár-érték aránnyal rendelkező telefont raktak le az asztalra a Blade III személyében.

Hirdetés