Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz dewil666 #52006 üzenetére

    A mérés nem nagyon mérvadó, mert PWM jelet ad ki (lényegében a betápot szaggatja, változó szélességű impulzusokban), amit multiméterrel nem tudsz rendesen mérni.

    Az U1 valószínűleg egy dual-FET, az kapcsolgat. De itt nem (csak) a villogásra kell gondolni, hanem a PWM-szaggatásra.

    Eleve úgy látom, csak 1 db LED van benne, az pedig elvileg 3,5 V körül üzemel (ekkora teljesítményen), ha sima DC lenne. PWM-nél az impulzusok átlagértékétől függ a teljesítmény, ezáltal a fényerő.

    De ezzel nem azt mondom, hogy 3,5 V-ot kell neki adni, mert egyébként az áramot kell stabilizálni, illetve PWM-nél annak átlagát. Ahol látszik a két párhuzamos ellenállás (0,33 és 0,25 ohm), azok a FET source ellenállásai, a rajta eső feszültséget érzékeli a driver IC, ennek függvényében szabályoz, stabilizál.

    Hacsak nem sorosan három LED van integrálva (COB), akkor épp kijönne a mért feszültség. Ez nem mond ellent a fentieknek, mert alacsony betápnál a PWM majdnem maximumra szabályoz, így előfordulhat, hogy a műszer is nagyjából jól jelez.

    A program valószínűleg az U2 IC-be van égetve, esetleg típus alapján lehetne rákeresni (ha van rajta felirat), hogy van-e opcionális beállítása, vagy ez ilyen.

    Vagy kidobni az egészet és egy áramgenerátorral belőni a kívánt fényerőt. Tehát, ami változó feszültség mellett is biztosítja a stabil áramot.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz dewil666 #52006 üzenetére

    Az elegáns megoldás, hogy a led driverét cseréled le olyanra, ami csak egyfunkciós.
    Itt mélyebben is tudnak segíteni.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák