Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Katsu #935 üzenetére

    0 tapasztalatos ámde utánaolvasott kezdőként a következőt vettem ki úgy 10-20 órányi kávézással kapcsolatos netes irodalomból :) :
    A nyomásfokozó a szűrőben mesterséges cremát hoz létre azáltal, hogy a nem tökéletesen tömörített, nem tökéletesen homogénre darált, nem teljesen friss és nem teljesen espressónak való méretre őrölt kávén áthaladó vizet nem engedi át azonnal a kávén, csak bizonyos túlnyomás elérése után a szűrőn belül. (fokozó nélkül pont ugyanúgy előkészített kávé híg lenne mert hamar átfolyna a gyenge tömörítés és más miatt) Állítólag valami trükkel "habosítja" a lefolyó kávét. Magánvéleményem az, hogy valószínűleg a kávéőrlemény között lévő levegő az elején a vízzel együtt távozik, de később mintha ez a "hab" képződés erőteljesen csökkenne. Talán ezért lehet, hogy a meztelen szűrőkről készült videókon a főzés végén is látható némi krémképződés, a nyomásos szűrőknél meg nem.
    A nyomásfokozó azt mondják segít elsimítani a kezdők és a kis költségvetés (értsd alacsonyabb kategóriájú eszközökkel elkövetett) hibáit. Kb. mint a 4 évszakos gumi. Kicsit télen is jobb, mint a nyári, meg nyáron is jobb mint a téli. Cserébe a nyomásfokozó nélkülivel neked kell megfelelően (egyenletesség, méret) őrölni friss kávét, megfelelően tömöríteni és kellően hő- és nyomásstabil géppel főzni.
    Ugyanakkor szerintem egy frissen, egyenletesre és megfelelőre őrölt, nem öreg kávéból, a típusnak megfelelően kikísérletezett mértékű tömörítéssel lehet jó kávét főzni, amin a mesterséges mellett a rendes crema is jelen van, tehát így ami sokkal jobb, mint az öreg, egyenetlen kávéból főzve, amin csak mesterséges crema van de nem lesz olyan jó, mint a drága eszközökkel lefőzött.

    Aztán majd a szakabb értők úgyis megmondják. :)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák