Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz clippy #39 üzenetére

    "okok.. de akkor "csak azért tolták a pofánkba "idejekorán"", hogy legyen valami új? kicsit olyan mint a HD-DVD kontra Blue-Ray ?oszt majd idővel kiderül, hogy melyik lesz a befutó? az FM1 nem lett befutó.. a köv CPU-APU már FM2-es.. fél év-egy év mulva jön az FM3 vagy GK1-es? tenyleg elhiszem, hogy új a technológia.. azt is értem, hogy a jelenleg használt progik nem támogatják.. de könyörgöm.. akkor miért kell olyan "procikat" összehasonlítani ami külön műfaj? főleg, ha az új technológiát szinte utolsó helyre hozza?"

    Azért tolták mert a részvényesek felé is kell virítani és folyamatosan lebegtetni az AMD nevet (olyan ez, mint a reklám) amúgy meg van egy verseny még mindig Intel és AMD között, ami még valamikor a 90-es évek vége felé kezdődött azzal, hogy "ki éri el a gigahertz-et elsőként"

    A legtöbb embernek, aki pc-t használ, foggalma nincs arról, hogy mi dolgozik a gépében.
    A szlogeneket, az eladó ajánlását, meg a színeket nézi a logókkal és pár, egyénenként eltérő szubjektív dolgot (pl. "olllyan kis cukiii")

    A "legyen valami új" annyiból helytálló, hogy a brazos (egyébként nagyon jó! de..) herélt APU-ján kívül kellett egy teljes(ebb) értékű erősebb cucc. Igazából senki nem járt rosszul szerintem vele, talán csak a GloFo. Ne mondd, hogy egy átlagos igényt nem elégít ki egy Llano-s laptop. Sőt, elég szépen futtatja a játékokat is, amire előtte brutál "gémer" laptopok voltak csak képesek horribilis árakon, most meg megveheted elég jó áron. Szóval nem "csak azért, mert új" mi is profitálunk belőle.

    Meg mondom ott van az a pár millió programozó, akik addigis csiszolgathatnak. Meg a nevet is köztudatban kell tartani/lebegtetni. Egy új termékcsaládot nem könnyű bevezetni egy már viszonylag lefedett piacon. De ha már egyszer beégetted a "köztudatba" akkor kiirtani is nehezebb (lásd Atom :DDD )

    A HDTV kontra Blue-Ray párhuzam azért nem jó, mert ott SZABVÁNYOK versenyeztek egymással, hogy a gyártók melyik mellé állnak. Az Intel és AMD APU-i ugyanazokat a rétegeket/szabványokat használják majd OpenCL/directCompute pölö. A kivitelezés más bennük, de ez a rész azonos pár kivétellel, amiben még konkurrálnak egymással.

    FM2 nyilván nem véletlen váltja FM1-et. Meg mernék esküdni (az AMD évtizedes gyakorlatát és hozzáállását figyelembe véve) hogy nem a vevőkkel való kitolás volt a céljuk, hanem tényleg valami technikai dolog állhat a háttérben, ami szükségessé teszi.
    Ők, ha csak tehetik, nem szívesen váltanak foglalatot, kinyújtják a foglalataik életciklusát, ameddig csak lehet és igyekeznek a régebbieket is valahogy támogatni az új procijaik megjelenésekor úgy vettem észre.

    A "jelenleg használt progik nem támogatják" ez nem teljesen igaz, mert ott vannak pl. a HD tartalmak meg a webböngészők flash directWrite meg hasonló tartalmainak a hardveres gyorsítása. A Llano ilyen szempontból eléggé fejlett, nem tudom, a későbbi trinity mennyivel lesz fejlettebb ezen a téren, de Llano már most is minden igényt kiszolgál ezen a téren, ami jelenleg, vagy a közeljövőben felmerülhet. Ezen kívül kérdés (amire én is kíváncsi lettem volna de a tesztbe sajnos nem került bele, hogy) az a pár videovágó meg egyéb progi, amik már kihasználhatnák a Llano előnyeit mit virítanak Llano-val karöltve.

    Összegzésként: a Llano egy köztes megoldás a régebbi CPU és a még (szerintem) félkész jövőbeni APU-k közt, de már most is elég jól teljesít. Kíváncsian várom milyen lesz a végleges. De addigis a kérdéseidből nekem az jön le, hogy nem múlt el nyom nélkül benned sem a PC-s felfogás, hogy "alaplap/cpu/vga/ram" stb. és melyik gyártó miben alkotott nagyobbat, mit érdemes összeválogatni, melyik téren melyik alkotórész erősebb a konkurenciánál és ehhez hasonlók.

    Most mindkét gyártó "platformot" épít a saját technológiáik köré, igyekezve megtartani a legnagyobb kompatibilitást (a ringyózzal, meg a programokkal)

    De az egész APU koncepció a köré épül fel, hogy amíg eddig a VGA/IGP pihengetett 2D-ben és csak fogyasztotta az áramot, addig egy APU-ban a grafikus rész ne csak a grafikát számolja, hanem a használt programok kódjainak azt a részét is, ami eddig kizárólag a CPU-t terhelte pedig a graf chipen gyorsabban lefutna és még a CPU is tehermentesítve lenne egyéb feladatokra, vagy pihen és energiát takarít meg stb.
    Llano kísérleti jelleggel ezt csinálja, de még nem annyira terjedt el a szoftveres háttér (kb. olyasmi lehet, mint anno a 64bitnél) de már most műxik és amiben a belepakolt (elavult) processzor rész gyengélkedik, arra rásegít a grafikus chip + játszhatsz is ha akarsz.

    Pár éve kibújtál volna a bőrödből egy olyan gép láttán, ami ezeket az igényeket egyben kiszolgálja. Most meg azt kérdezik sokan: "de hát a zintel sokkal erősebb minek ez a loserség? Mert más a szempont. Amire kell egy "átlagembernek" arra rendszerint még ez is sok. Amennyivel erősebb Llano-nál mondjuk egy i3-i5 sandy-vel szerelt laptop az meg szerintem annyival kevesebb is annak, aki komoly munkára használná, vagy brutál "munka" gépekhez van szokva szóval..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák