Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz MichaelSD #36 üzenetére

    Na de milyen állatvilág éldegél el ott? Leszámítva azt az esetet, hogy egy füves sztyeppe szerű helyre telepítik a szélerőművet, akkor ott mindenképp bokor / bozót / faírtás szükséges. Tehát az eredeti növény és állatvilág legalább egy része ki lesz pusztítva / kénytelen lesz elvándorolni.

    Amúgy azt kéne megértenie az embereknek, hogy pusztán megújuló energiaforrásokból soha az életben nem lehet fedezni az emberiség energiaigényét. Nem a hatásfok a probléma. Hanem az, hogy a megújuló források mindegyike időszakos. Szél, ár-apály erőműveknél ez gondolom egyértelmű, és a naperőmű is csak akkor tud működni, ha süt a nap. Felhős időben romlik a teljesítménye, éjszaka meg egyáltalán nem tud termelni. Vízerőmű állandó teljesítményt tud nyújtani, viszont csak adott földrajzi helyen megoldható, illetve élővilágra erősen negatív hatása van, tehát ha tényleg a környezetszennyezés csökkentése a lényeg, akkor annyira nem jó megoldás...
    De vegyük azt a teljesen hipotetikus esetet, hogy napközben sikerülne annyi energiát termelni egy naperőművel amennyi fedezi a teljes napi szükségletet (már ez se lenne kis teljesítmény, megkockáztatom, hogy lehetetlen is lenne területi okokból). Az nem játszik, hogy a Föld épp napsütötte oldaláról hozzuk az áramot, mivel az áram nagy távolságra való szállítása gazdaságtalan (túl sok a veszteség)
    Ezért el kell tárolni az energia egy részét (télen egy jó részét) éjszakára. Ezt legcélszerűbb talán akkumulátorokkal lehetne megoldani (egy másik verzió miszerint vizet felszivattyúzni magasra, majd utána "vízerőművel" szerezni vissza éjjel az energiát... had ne mondjam ennek mennyire szörnyű a hatásfoka). Viszont egyrészt az akkumulátor töltése / fogyasztása során is fellép veszteség. Másrészt az akkuk iszonyat környezetszennyezők, a gyártásuk is, illetve életciklusuk után is veszélyes hulladéknak számítanak. Márpedig ha napi szinten folyamatosan feltöltésre / merítésre kerülnének, akkor folyamatosan cserélni kéne őket, hiszen hamar tönkremennének. Emellett helyigényük se kicsi... összeségében az egész környezetszennyezőbb lenne, mint egy "hagyományos" erőmű.
    Atomerőműről nem is beszélve. Biztosítók meg azért nem biztosítanak atomerőművet, mert hiába nagyon kis valószínűségű a meghibásodás, ha mégis megtörténik, akkor abba a biztosító tönkremegy. Ezt pedig semmilyen befektető nem fogja megengedni. Szóval ennek nem sok köze van a meghibásodás esélyéhez.

Új hozzászólás Aktív témák