Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macskea

    őstag

    válasz #31733248 #138 üzenetére

    (#138) Econ Sajnos megint abba a hibába estetek, mint általában, valamilyen régi készülékből szerzett tapasztalat alapján értékelitek a BB10-es rendszert. A régi tényleg elék avittas volt, felhasználói élményben nem hozta a konkurencia szintjét, ezt senki nem is tagadta. (a funkciók egy másik kérdéscsoport)

    - Nagyobb kijelző terület

    Ez igaz, tartalom fogyasztásra, videó nézésre esetleg játékra mindenképpen. Ha álló módban olvasol, már ez sem biztos, a többség biztos nem (de feltehetőleg senki sem) úgy olvas, hogy a kijelzőn megjelenteket a legtetejétől a legaljáig végigolvassa, hanem egy 15-20 soros egység után továbbpöccinti, és erre az 1:1 képernyöarány már elég. Viszont ha már írni akarsz, akkor egy használható virtuális billentyűzet több helyet fog elfoglalni a kijelzőből, mint amit a fizikai amúgy elvesz. Ez pusztán használati szokások kérdése, ha sokat videóznék vagy játszanék a telefonomon, én sem vennék qwerty-s készüléket. Kis, keskeny kijelzős telefonokról meg ne is beszéljünk, amiknél oldalra kell fordítani a készüléket és kb két sor látszik abból amit írsz.

    - Swype billentyűzet. Gyorsabb, mint a BB billentyűzete, különösen az ékezetes karakterekben bővelkedő magyar nyelv esetén

    Már nem kell a középső gombot birizgálni egy ékezetes betűért, sőt. Tökéletesen működik a magyar nyelvű predektív bevitel, és szükség esetén az ékezetes betűket is ugyan olyan könnyen elő lehet csalni, mint bármilyen más rendszernél. Emellett még a stílusodat is megtanulja a rendszer, és egész jó hatásfokkal kínálja fel a következő szót anélkül, hogy bármilyen betűt is megadtál volna.

    - Appok.

    Nem írom le részletesen, minden BB-s cikk alá leírta már valaki. Azt hiszem ez a legunalmasabb tévképzet mind közül. Csak címszavakban:

    + a BB10-es rendszer tartalmaz androidos futtató környezetet
    + 10.3-től előre telepített lesz az Amazone Appstore, addig is szabadon telepíthető minimum egy fél tucat, némelyikkel a Google Play kínálata is elérhető
    + nem, az 1:1-es kijelzőarány nem okoz gondot, maximum nagyon igénytelenül megírt alkalmazásoknál, de azok Androidon is felteszik a keszüket, ha mondjuk nem 16:9, hanem 16:10 vagy 4:3 a kijelző éleinek aránya.
    - ezzel együtt persze vannak problémák is, pl.: ha egy alkalmazásból kívánod meghívni a Google egyik szolgáltatását, az nem fog menni, vagy legalábbis nem biztos (egy részüket a BB kiváltja)

    Widget nyilván nincs, mert indító képernyő sincs. Van helyette Active Frame, úgy képzeld el mint a WP alatt a csempéket összekevernéd az Android alkalmazáskezelőjével, bizonyos dolgokban jobb, másokban meg rosszabb.

    - Része vagyok a Google ökoszisztémájának, ezek mélyen, teljes funkcionalitással beépültek a telefonom rendszerébe

    Egyedül a Hangoutst tudom felhozni példának, hogy mi az ami nem megy teljes funkcionalitással, ugyanis nincs pl.: hanghívás. Viszont az üzenetküldés talán még jobban is integrálva van a rendszerbe, mint az androidon. Nézz utána a BlackBerry HUB-nak, azt hiszem az integráció valahol ott kezdődik.

    - Jobb kamera és sok egyéb apróság (frissítések, garancia, eladhatóság stb.)

    Azt hiszem a kamera nem rendszer, pláne nem billentyűzet függő. Azt hiszem a mai BB-k kamerája kategóriájukon belül teljesen rendben van. (amúgy fura ezt pont a Passoprt alatt emlegetni, olvass utána a Time-of-flight kamerának) Frissítések jelenleg kb. negyed évente vannak, nagyobb volumenűek pedig bő fél évente. Eddig minden BB10-es készülék megkapta a legfrissebb szoftvert, a bő másfél éves Z10 is, illetve a 10.3 is jönni fog rá. Garancia... hát, két évet adnak, biztos van olyan aki hármatt, de most egyet sem tudnék megnevezni. Az eladhatóságban lehet valami, pláne ha az iEszközökkel hasonlítjuk össze. Androidhoz képest szerintem nem rossz a helyzet, egyrészt nincs belőle sok (eladó sem), másrészt választék sincs, van 4 elérhető készülék, 25% az eséje, hogy pont a te típusodat keresi majd valaki. Androidnál ez kb 1%, bár jóval több vevőből.

    Az androidos telefonoknál is egyszerre kereshetsz a nevek, az appok, a böngészési előzmények, könyvjelzők, a zenék, a könyvek között, beállításoktól függően, ügyes és gyors dolog.

    Tényleg? A BB10 is nyújtja ugyan ezt, talán még többet is, pláne qwerty-n. Képernyőfeloldás után elkezdesz gépelni, és máris a megfelelő beállításokban vagy, vagy a naptárbejegyzéseidben, a teendőidben, az elmentett helyekben találod magad. Sorolhatnám még. De ha a gépelést mondjuk azzal kezded hogy "call" és utána beírod a keresett személy vezeték- és keresztnevének mondjuk az első két-két betűjét, egy enter után már hívod is a delikvenst. És ezernyi ilyen "varázsszó" van még. Ilyen jellegű ergonómiában és gyorsaságban SZERINTEM jobb a BB10 mint az Android, qwerty-vel kiegészítve meg különösen, ezt első kézből tudom. Használd őket párhuzamosan, nem ég és föld a különbség, de azért szignifikáns.

    A Google asszisztenstől nem tudok nyilatkozni, nyilván az nincs BB-n, aki használja gondolom szereti. A Passport amúgy szerintem is rétegmodell lesz, de szerintem a gyártó sem vár tőle értékesítési csúcsokat, gondolom ennyire nem naívak. Inkább egyfajta "imidzs" modell lehet, mást én sem tudok róla elképzelni.

    Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de muszáj volt leírnom ezeket a dolgokat, mert sajnos a BB10-zel kapcsolatban, meg úgy általában a mai BlackBerry-vel kapcsolatban rettenetesen el vannak tájolva az emberek. Amiket leírtam javarészt fél-egy éves információk, nem most derültek ki, nem újdonságok, csak nincsenek benne a köztudatban, és még mindig mindenki arról beszél, hogy milyen szar volt a Curve az iPhone-hoz képest, biztos még mindig ugyan olyan szar. Nem vagyok a cég reklámarca, de ez egy szakmai oldal (talán, még), szóval szeretném ha szakmailag korrekt információk állnának itt, és a BB-s hírek alá megszokásból beírt demagógiáknak sajnos alsó hangon a háromnegyede már nem igaz. :R

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Új hozzászólás Aktív témák