Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz Remus389 #785 üzenetére

    Nem is mondtam, hogy tökéletes fehér, meg az aztán egy teljesen szubjektív dolog kinek mi a fehér. A leginkább fehér még mindig az RGB: 255, 255, 255, amire a Pentile nem képes. Aki azt állítja igen, az a fizikának mond ellent.
    Meg ha már a Samsung fanatikusok belekötnek az LCD-be, hogy dehát az nem teljesen fekete, akkor én meg belekötök az Amoled-be, hogy az meg nem teljesen fehér. Van a családban SGS, volt kétszer is SGS2-m, volt iPhone 4 és most 4S, tettem már egymás mellé a kettőt, ugyanazzal a képpel, van különbség, nem is kevés.

    Az hogy teljesen használható kategória még az SGS kijelzője is az egy tény. De ugyanez igaz a feketére (LCD). Valakinek az számít, valakinek meg a másik.

    Ha már itt tartunk, elhiheted nagyon várom az OLED TV-ket és monitorokat, mert nekem a fekete ott lesz igazán fontos 20 és 40" között. De csak is akkor vennék, ha nincsenek meg azok a gyermekbetegségei, amik ma vannak a telefonokon. Úgyhogy látok a technológiában jövőt.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • Everman

    addikt

    válasz Remus389 #785 üzenetére

    "ott van a fénykép látható hogy fehér nem mondtam hogy ez az abszolút fehér, de egy szép fehér árnyalat alig tér el"

    Lecke1:

    A fehérnek NINCS árnyalata, mint ahogy a feketének sincs.
    Az egyik a 3 alapszín teljes intenzitását jelenti, a másik a teljes hiányát.
    Ha ettől eltérsz, akkor az már se nem fehér, se nem fekete, hanem egy másik szín.

    Lecke2:

    Az SGS-edet azért látod fehérnek, amiért régen a fehérneműt kékítővel mosták, hogy fehérebbnek látsszon. Konkrétan a kék alapszín intenzitását növelik a másik kettő rovására, amit a szemed, mivel hidegebb árnyalat, fehérebbnek lát, egészen addig, míg nem kerül mellé más referencia, amihez képest már kiüt a kékes árnyalat. Erre példa a fentebb linkelt összehasonlító teszt és fotók.

    "hozzateszem Voodoo kalibralt, szoftveresen tunningolt de everman ezt nem fogja fel"

    Te meg azt nem fogod fel, hogy a kijelződ fizikailag képtelen bizonyos színek megjelenítésére, kalibrálhatod, ahogy akarod, a hiányzó és az eltérő intenzitású meglévő subpixeleket nem tudod sem pótolni, sem megváltoztatni.

    --

    De amit még mindig nem értesz az az, hogy mindennek semmi jelentősége nincs egy mobiltelefon esetében.
    AMOLED kijelzőn kontrasztosabb, de részleteiben szegényebb képet kapsz, IPS-nél meg részletgazdagabb, de ha szélesvásznú a filmed, akkor alul felül nem lesz vakfekete a csík. Ennyi a különbség valójában (meg annyi, hogy az AMOLED többet fogyaszt normál megjelenítésnél és hamarabb tönkremegy, no meg valódi 720p-s felbontást nem sikerült még megoldani vele, csak pentile mátrixal és azt is tele hibával).

    Az más kérdés, hogy az AMOLED panelek sem használnak teljes feketét, mivel az adott alpixelek ki-be kapcsolgatása időbe tellene, így használaton kívül is minimális feszültség alatt tartják. Ha kiraksz a kijelződre egy teljesen fekete képet és bemész egy sötét szobába, akkor láthatod, hogy halványan dereng a kijelző, nem inaktívak a pixelek.

Új hozzászólás Aktív témák