Hirdetés

Alcatel One Touch Idol X+ - 8 mag sebessége

Adatkommunikáció, multimédia

Adatkommunikációs téren nem kiemelkedő az új Idol, hiszen nem támogatja a 4G-t és NFC sincs benne. GSM-sávokból mind a négyet ismeri (850/900/1800/1900 MHz), a UMTS-sávokból kettőre tud csatlakozni (900 és 2100 MHz), adatátvitel tekintetében pedig legfeljebb 21 Mbps-os letöltési és 5,76 Mbps-os feltöltési sebességre lehet számítani, azaz van HSPA. A WiFi a 802.11b/g/n szabványok szerint képes működni, a Bluetooth 4.0-s, beépített GPS természetesen van, pozicionálási sebesség és vételi erősség szempontjából átlagos. Két SIM-kártya használata esetén dual standby módról beszélhetünk, mindkét kártya fent van a hálózaton, de ha az egyiken beszélünk, a másik leesik, tehát azzal nem tudunk hívást fogadni.

Alcatel One Touch Idol X+ Android Alcatel One Touch Idol X+ Android
[+]

A gyári böngésző teljesen rendben van, jól és gyorsan működött, a szöveghasábok szélességét is tudja az aktuális nagyítási szintnek megfelelően tördelni; ha valakinek mégsem jönne be, használhat Chrome-ot is, az is gyárilag fel van telepítve. Az Acid3 teszt a maximálisan elérhető 100-ból 100 pontot adott, a HTML5test.com 406 pontot adott az elérhető 555-ből, a SunSpider 1.0.2-es verziója 967,2 ms-os eredményt dobott, míg ugyanezen tesztplatform 0.9.1-es verziója esetén az érték 898,3 ms volt.

A hátoldali kamera elvileg 13 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között ledes villanó segíti, mely AF-segédfényként is funkcionál. A legnagyobb elérhető felbontás fotók esetében 4096 x 2304 pixel, ami igazából tökre nem 13 megapixel, azt csak akkor kapnánk meg, ha beállítások között lehetne választani nem széles (16:9-es) képarányt, de én ilyen opciót nem találtam. Pedig a kamerát kezelő szoftver teljesen jól működött és extra funkciókat is kínált, van például HDR, panoráma üzemmód, 9 darab filter, éjszakai és sport üzemmód, ki- és bekapcsolható a zárhang, ISO 100 és ISO 1600 között állítható az érzékenység, bekapcsolható az időzítő, valamint lehetőség van expozíció-korrekcióra, ahol +/-3 FÉ-s értékek között léphetünk, igaz, kicsit nagyokat, hiszen a csúszka 1 FÉ-s mozgásra képes csak. Kellemes extra továbbá a körpanoráma funkció is, amit a Nexus készülékek kapcsán jól ismerhetünk.

Alcatel One Touch Idol X+
[+]

Az Alcatel a tavalyi év kapcsán megfogalmazta, hogy bár rengeteg dologban nagyon erősek, a fényképezőik képminősége még hagy maga után némi kívánnivalót. Az Idol X+ elvileg fejlődött is elődeihez képest, a probléma az, hogy a konkurencia sem ült ölbe tett kézzel, aminek köszönhetően most sem sikerült kiemelkedőt alkotni ezen a téren. Az új Idol képeivel a legnagyobb probléma a zajosodás és az alacsony dinamikatartomány, aminek következtében ki- és be tudnak égni bizonyos képrészletek. Sötétben kimondottan vérszegény végeredményt kapunk, épp ezért senki nem fog örömében ugrálni amiatt, hogy legalább a makró mód kielégítő. A mozgóképek a Full HD felbontástól függetlenül is gyengék, ráadásul teljesen érthetetlen, hogy miért .3gp kiterjesztésű fájlokat rögzít az új Alcatel.

Alcatel One Touch Idol X+ Android Alcatel One Touch Idol X+ Android
[+]

A zenei rész kapcsán a fülhallgató lenne az egyik legérdekesebb dolog, de mint arról a bevezetőben is szó esett, sajnos nem kaptunk ilyet a készülékhez. Azt viszont elmondhatjuk, hogy kihangosítva ha nem is kiemelkedően, de jól és tisztán szól a készülék. A szoftveres oldalon fontos, hogy van FM-rádió, mely csakbedugott fülhallgatóval hajlandó működni. Ugyanez nyilván nem előfeltétele a sima zenelejátszó elindításának, mely előadó, albumcím és műfaj szerint képes szűrni a belső tárhelyen tárolt muzsikák között, megjeleníti az albumborítókat, tartalmaz egy igen komplex hangszínszabályzót, valamint basszuskiemeléssel és 3D-effekttel is kecsegtet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés