Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nincs semmi extra, megállja a helyét a V2 Viper X. Dual standby módon kezeli a két SIM-et az eszköz, és mindkettő képes 4G-re csatlakozni, így akár 150/50 Mbps le- és feltöltési sebességet is elérhetünk, a 800 MHz-es frekvencia támogatását is kipipálhatjuk a specifikációs táblán. A WiFi 802.11b/g/n-es, internetmegosztóként is használható, jelvételi erősségével nincs gond, abba viszont bele kell törődnünk, hogy csak a 2,4 GHz-es hálózatokat kezeli. Akad Bluetooth 4.1, van GPS, ami a földi antennákon kívül a GLONASS műholdak információit is képes feldolgozni, gyorsan talál jelet és viszonylag stabil is marad a vétel. Kimaradt az NFC és az infra, előbbi helyett kínálkozik a MediaTek-féle HotKnot. Az USB Type-C csatlakozó 2.0-s szabvány szerinti átvitelre képes. A hangminőség átlagos, a beszédhangszóró lehetne kicsit erősebb, de a mikrofon még zajszűrő nélkül is korrekt módon viszi át a hangot a partnernek.

A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó. A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó.
A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó. [+]

A gyári böngésző az egyik olyan szoftver, amibe az Allview nem fektetett különösebben sok energiát, az AOSP-megoldás vethető be elsődlegesen, jól megszokott módon egyszerű a használata, képes több lapot kezelni, elmenthetünk könyvjelzőket, valamint megoszthatjuk HotKnot-on az aktuális weboldalt. Zoomalapú tördelés nincs, flash nincs, éjszakai mód nincs, inkognitómód nincs, ami pedig kimondottan zavaró, az a kevéske memóriából eredő folyamatos újratöltögetés. Szerencsére a Google Chrome is előre telepítve van, ami egy fokkal jobb megoldást az internetezésre, ha az sem tetszene, akkor magától értetődően a Play Áruházból bármilyen szoftvert letölthetünk böngészéshez.

3150 mAh kapacitású az akkumulátor.
3150 mAh kapacitású az akkumulátor. [+]

Értékelés: Allview V2 Viper X
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt 3150 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor található, szerencsére a takarékos MediaTek lapkakészlet, a visszafogott felbontás és az AMOLED technológia segítségével az üzemidő is jó, akár 7-8 órás kijelzőidők is elérhetők, ha pedig csak filmezni szeretnénk, akkor ez nyilvánvalóan még jobban kitolható. Egy órányi MinDig TV stream körülbelül 10%-ot harapott ki az akkumulátorból, ami szintén korrekt eredmény. Nem a telefon hibája, de okozhat kellemetlenséget, hogy az eszközön már az újfajta, Type-C csatlakozó van, ebből nem árt néhányat beszerezni, hogy mindenhol tudjuk tölteni az eszközt, ha nem töltjük minden este a telefont, akkor a gyakran szükségünk lehet rá napközben is.

Egyáltalán nem sikerült rosszul az Allview új üdvöskéje, viszont az árazás minden valószínűség szerint nehezíteni fogja a termék elterjedését, hiszen 80 000 forint fölötti összegért lehet majd megvásárolni hivatalosan a V2 Viper X-et. A középkategória felső szegmensében pedig már Full HD kijelzőt, jobb összeszerelési minőséget, több memóriát, jobb kamerát és zenei egységet is várnánk. Tesztünk alanya mellett az szól, hogy kis felbontása miatt jó az üzemideje, szinte egyáltalán nem melegszik, és a teljesítménye még a 1,5 gigabájt memória ellenére is kielégítő. Ennyi pénzért viszont már nagyon erős konkurenciával kell szembenéznie, gondolhatunk az Alcatel Idol 3 (5,5)-s változatára, a Honor 5X-re, a Huawei P8 Lite-ra, számításba vehetjük a Xiaomi Redmi Note 3-at, esetleg a kifutó LG G3-at vagy az Asus Zenfone 2 (ZE551ML)-t is kifoghatjuk valamilyen szürkeimportos konstrukcióban, ez esetben érdemes számolnunk annak hátrányaival is. Jól sikerült tehát a V2 Viper X, de az árát sajnos nem sikerült eltalálni, így plecsni nélkül távozik tőlünk.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

Hirdetés