Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

Kamera, video, audio

Szerencsére a kameraszoftver nem maradt gyári, így a hátlapi, 13 megapixeles (4:3), szimpla ledes villanóval megtámogatott, autofókuszos egységhez egész sok extra tartozik, viszont a magyar nyelvvel már nem sokat törődtek, konkrétan angol maradt a program. Exponálhatunk, de akár zoomolhatunk is a hangerőbillentyűkkel, beállíthatjuk, hogy a képernyő valamely pontját megérintve ne csak fókuszáljon, hanem készítse is el a fotót az eszköz, a segédvonalak között nem csak a hagyományos harmadolást találjuk meg, hanem bekacsolhatunk vízszintmérőt is, nem maradt ki a geotagging és a villódzásgátló sem. Ezeken a beállításokon kívül rengeteg képmód áll rendelkezésre, Magic Focus néven kicsit döcögősen ugyan, de működik az utólagos fókuszálás, van HDR, éjszakai és panoráma is, ami viszont mindegyiknél érdekesebb, hogy egy egészen korrekt manuális felhozatalt is kínál a kütyü, állíthatunk expozíció-korrekciót, érzékenységet, fehéregyensúlyt, záridőt és fókuszálhatunk kézzel. Üröm az örömben, hogy a camera2 API nem támogatott, ezért mindenképpen érdemes lesz azt a szoftvert használnunk, amit gyárilag kapunk.

A vízszintmérő nagyon sokszor lemarad, örömteli, hogy az Allview gondolt rá.
A vízszintmérő nagyon sokszor lemarad, örömteli, hogy az Allview gondolt rá. [+]

A fókuszálás és az exponálás gyorsan megtörténik, az Allview kamerája összességében változó minőséget produkált. A kromatikus aberráció elég sokszor feltűnik a képeken, a részletesség és a vonalélesség pedig nappali fényviszonyok között helytálló, éjszaka erőteljesen olajfestmény-jellegű. Elég erős utólagos élesítéssel dolgozik a rendszer, az ebből adódó hibák főleg a homológ felületeken feltűnőek. A dinamikatartomány sincs a helyzet magaslatán: nagyon sokszor láthatunk nagyon sötét vagy kiégett részletet, esetenként mindkettőt. Az 5 megapixeles előlapi kamera minősége sincs a csúcson, az olajfestményre emlékeztető hátterű szelfi ide kattintva megtekinthető. A videók maximum Full HD felbontásban, 25 képkockás másodpercenkénti sebességgel készülhetnek el, erre a linkre klikkelve egy nappali tesztfilmet lehet megtekinteni.

Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen. Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen.
Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen. [+]

Amikor bedugunk egy eszközt a jack csatlakozóba, a telefon rákérdez, hogy hagyományos fülhallgató, in-ear fülhallgató, fejhallgató vagy hangfal van-e a kábel végén, beállíthatjuk azt is, hogy megjegyezze választásunkat, így nem kell mindig kiválasztanunk valamit. Később persze kiderül, hogy a DTS hangszínszabályzó miatt kérdez rá erre, amit érdemes lehet teljesen kikapcsolni, hiszen a hangminőség javulása helyett inkább egy túlszínezett, kellemetlen maszkot tesz a hangképre. Zenei téren egyébként átlagos a kütyü funkcionalitásban, minőségben viszont sokkal többet vártunk volna, dinamikában és részletességben lehetne sokkal jobb, az erősítése sem az igazi, a maximális hangerőnél előforduló torzítás főleg akkor tűnik fel, ha fejhallgatóval próbálkozunk. FM-rádió van, a hagyományos AOSP-programmal kell beérnünk, természetesen az RDS információk megjelenítése és az állomásokon elhangzó műsorok rögzítése adott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

Hirdetés