Allview X2 Soul Style - stílustörés

Külső

A formavilág követi a széria jellegzetességeit, habár 6,9 mm-es vékonyságával és 142,4 x 71,2 mm-es kiterjedésével egyik dimenzióban sem rekorder, mégis egy meglehetősen karcsú és kellemesen szögletes eszközt tarthatunk a kezünkben, jelen esetben az acél kékjének színében.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview X2 Soul Style Doogee X5 Prestigio Grace S5 LTE Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 457 nit 511 nit 428 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 46,5 nit 24 nit 40,3 nit 38 nit
Fekete fényerő 0,55 nit 0,49 nit 0,42 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 830:1 1043:1 1020:1 848:1
Színhőmérséklet 7626 K + kézi 7234 K 8487 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az anyagminőségre alapvetően most sem lehet panasz, a hátlap üvegborítást kapott, az ízlésesen egyszerű oldalsó keret pedig akár fémnek is tűnhet, de nem az. Ez még rendben is lenne, de az összeszerelés minősége már korántsem kielégítő. Nyekergést vagy ropogást még nem rendeltetésszerű erőhatásoknak kitéve sem lehet kikényszeríteni az eszközből, de a nem eltávolítható, üveg hátlap és az oldalkeret között már szembetűnő a rés a pajzson, mintha a hátsó borítás kisebb lenne, mint a rendelkezésére álló hely. Az emiatt önálló életet élő hátlap csúszkál erre-arra, van úgy, hogy a felső élen konkrétan be lehet látni a jack csatlakozóba, bal oldalon pedig adott esetben szintén fél milliméteres résen keresztül tekinthetünk a készülék belseje felé.


[+]

Az előlap illeszkedése megfelelőnek látszik, de használat közben előbb-utóbb itt is megfigyelhetjük, hogy a kijelző üvege és a keret találkozásánál rendületlenül gyűlik a kosz, amit szimpla törölgetéssel képtelenség eltávolítani a mélyedésből. Ezen kívül komolyabb konstrukciós hibával nem találkoztunk, ez sem okvetlenül tűnik fel mindenkinek. Nem kizárt, hogy csak a tesztkészülék jellegzetessége, ettől eltekintve esztétikailag nincs probléma az eszközzel. A hátoldal alsó harmadában találjuk a típusmegjelölést, a felsőben pedig a márka logóját, valamint még feljebb a bal sarokban a 13 megapixeles főkamera, alatta pedig a led villanó kapott helyet. A hangszóró és a mikrofon a microUSB csatlakozó mellé, a készülék aljára teleportált. Az eddig megszokott DTS Sound feliratot se keressük a hátlapon, ahogy majd magát az effektet se a készülékben.


[+]

A már említett, valóban letisztult keret eseménytelenségét bal oldalon mindössze a mellékelt tűvel elővarázsolható SIM-tálca töri meg, felül az ominózus 3,5 mm-es jack csatlakozó található, jobb oldalt pedig, sorrendben a hangerőszabályzó és a bekapcsológomb. Utóbbit gyakran fogjuk tapogatni, lévén a kijelző feloldására ezúttal nincsen más lehetőségünk. Habár a méretesebb kézzel rendelkező felhasználók eleinte nagyobb valószínűséggel akadhatnak a hangerőgombokba; az elhelyezkedés megfelelőnek, a nyomáspont pedig kifejezetten kényelmesnek mondható. A Dragontrail üveggel védett előlap jelentékeny hányadát az 5 hüvelykes, 1280x720 pixeles felbontással rendelkező IPS panel teszi ki, némileg indokolatlanul vastagnak látszó kávával körbevéve. Alant helyezkednek el a kékes háttérvilágítással megtámogatott kapacitív gombok. Ha van előnye a méretes kávának, akkor az minden bizonnyal az, hogy szövegbevitel közben véletlenül sem fogunk hozzáérni az egyébként nem variálható sorrendű alkalmazásváltó, home és vissza gombok egyikéhez sem. Viszont felül látszólag csak a beszédhangszóró és az 5 megapixeles előlapi kamera árválkodik. Ha kifejezetten keressük, a fény-, és közelségérzékelő szenzort még felfedezhetjük, de inaktív állapotban az értesítő LED tökéletesen észrevehetetlen a bal felső sarokban. Egyrészt örvendetes, hogy ezt sem felejtették ki a funkciók közül, másrészt kissé érthetetlen, hogy miért csak egy színárnyalattal operál, ami persze a kék változattal kiválóan harmonizál, de kevéssé informatív.


[+]

A megjelenítés minősége, a maga 294 ppi-jével nem nevezhető éppen tűélesnek és szemet gyönyörködtetőnek, de ekkora képátlóra ennyire futja a felbontásból. A fényerő ellenben rendben van, a kültéri láthatósággal sem volt gond. Alkalmazkodó módban erős napsütésben is jól látható a megjelenített tartalom, ugyanakkor az automata fényerőszabályzó hajlamos spórolósra venni a figurát beltéren és gyenge fényviszonyok között, ami tovább ront az amúgy sem szívderítő vizuális élményen. Viszont mind automata, mind manuális módban is rásegíthetünk a fényerőre az értesítési függönyön található csúszka segítségével, ahol sajnos a két mód között nem tudunk aktuális igényeinknek megfelelően váltogatni, ehhez a beállításokba kell elzarándokolnunk. Ha az alapbeállítások enyhén kopottas hatást keltő kalibrálásával nem lennénk elégedettek, a Megjelenítés MiraVisionTm menüpontja alatt választhatunk összesen három kép mód közül, ahol a Felhasználói mód további finomhangolást tesz lehetővé a kontraszt, a telítettség és a fényerő, valamint az élesség és a színhőmérséklet viszonylatában. A MiraVision egyébként a MediaTek saját fejlesztése.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés