Apple iPad Pro - almafelfújt

Külső

Ha az iPad Pro méreteit képzeljük el, akkor egy nagyon vékony és nagyon könnyű laptopot kell magunk előtt látnunk. Tok nélkül nem sokkal vastagabb, mint a többi iPad (6,9 milliméter), tömeg szempontjából pedig egyáltalán nem nehezebb, mint a legelső iPad (723 gramm), viszont a 305 milliméteres magassága és 220 milliméteres szélessége elég nehézzé teszi a használatot, ha kézben tartjuk. Amikor az ember két kézzel fogja meg a gépet, nem éri el a kijelző közepét, ha pedig a szélénél fogva, egy kézzel akarná tartani, akkor borzasztóan kényelmetlen és fárasztó. Ezért marad az átkarolós megoldás, lehetséges, hogy az Apple így akarta még közelebb hozni a felhasználókat a táblagépükhöz. A billentyűzettel, letámasztva már abszolút kényelmes a használat, nem csúszkál el a gép, az érintőképernyőt is jól lehet kezelni. Az anyaghasználatra és az összeszerelés minőségére viszonylag ritkán panaszkodunk Apple termékek esetén, ezúttal sem kell rontanunk az arányt, az iPad Pro érezhetően egy prémiumtermék, minden gomb finoman kattan, minden illesztés hibátlan.

A Touch ID fantázianevű ujjlenyomat-olvasó alapvetőnek tekinthető, a ceruza viszont újdonság.
A Touch ID fantázianevű ujjlenyomat-olvasó alapvetőnek tekinthető, a ceruza viszont újdonság. [+]

12,9 hüvelykes az IPS megjelenítő, ami a táblagép elején van, a felbontása pedig a legnagyobb, amin valaha láthattunk iOS-t futni, 2048 x 2732 pixel, ami 264 ppi-s képpontsűrűséget eredményez. A kapacitív érintésérzékeléssel működő kijelző elméletileg karcálló, tükröződésmentes bevonata pedig az ujjlenyomatokat sem teszi annyira zavaróvá, mint általában a tabletek szokták. A maximális fényerő kimondottan magas, az automata mód intelligens, a kontrasztarány átlagon felüli, a színhűséggel sincs gond. Az iPad Pro megjelenítőjét egyszerűen öröm nézni, főleg, ha az ehhez társuló rendszersebességet és gördülékenységet is figyelembe vesszük. A betekintési szögek remekek, az IPS panelekre általában jellemző fényerőveszteség itt csak nagyon enyhén jelentkezik, ez nyilvánvalóan annak is köszönhető, hogy a megjelenítő a lehető legközelebb került az üveghez, az iPad eddigi pályafutása során ez generációról generációra javult, pedig már az elsők sem voltak rosszak.

Kijelző-teszt
Mérés Apple iPad Pro Google Nexus 9 Apple iPad Air 2 Samsung Galaxy Tab S2 9.7
Fehér fényerő 398 nit 455 nit 410 nit 365 / 505 nit
Fekete fényerő 0,25 nit 0,21 nit 0,38 nit 0 nit
Kontrasztarány 1592:1 1110:1 1084:1 végtelen
Színhőmérséklet 7220 K 7099 K 7402 K 7322 K / 6582 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Magas és széles, de egyáltalán nem vastag a gép.
Magas és széles, de egyáltalán nem vastag a gép. [+]

Az iPad Prót a méretein kívül főként az különbözteti meg a többi almás táblagéptől, hogy négy darab hangszóró került rá, kettő-kettő a gép alján és tetején. A gép hangzása sokkal szebb a korábbi iPadeknél, a maximális hangerő nagyon erős, viszont a basszusoknál nagyon komoly hiányérzete lehet annak, aki zenét hallgat, vagy filmet néz, nem beszélve arról, hogy ha az ember vízszintesen tartva a gépet szeretne játszani, esetleg megnézni egy videót, akkor gyakorlatilag biztosan el fogja takarni a hangkeltők egyikét. A hangerőszabályzó gombok egymástól elszeparálva, a készülékház jobb felső részén kaptak helyet, eltűnt viszont a némítópöcök, ami bizonyára sokaknak hiányozni fog. A bekapcsológomb és a 3,5 milliméteres jack csatlakozó maradt az eszköz tetején, az adatátvitelre és töltésre szolgáló Lightning csatlakozó pedig az aljára került.

A hátlapon semmi különlegeset nem találunk, a kamera is maradt 8 megapixeles.
A hátlapon semmi különlegeset nem találunk, a kamera is maradt 8 megapixeles. [+]

A hátlap természetesen fémből készült, egyedül az antennarendszer problémamentes működésének érdekében láthatunk egy műanyag betétet a panel felső részén, ezt is megszokhattuk már egy ideje. A kamera 8 megapixeles, villanó továbbra sincs mellette, helyette viszont van egy óriási Apple logo, ami a fanatikusok szívét minden bizonnyal örömmel tölti el. A WiFi + Cellular változatokon jobb oldalt van a SIM-fiók, amibe nano méretű kártyát helyezhetünk el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

  • Együtt okosítja az iPhone-okat az SAP és az Apple

    A partneri együttműködés célja, hogy kombinálják az iOS és a HANA platform képességeit és lehetőségeit.

  • Szélsebes lesz az Apple A10

    Az almás gyártó következő genercáiós chipsetje lazán felveszi majd a versenyt a házon belüli etalonnak számító A9X-szel.

  • Befutott az első iPad Pro 2 kémanyag

    Az AppleInsider postafiókjában kötött ki az a két fotó, amelyeken állítólag az iPad Pro folytatása látható.

  • iOS 10 rendszerbemutató

    Egy iPhone 6s fedélzetén tudtuk kipróbálni, mit nyújt az Apple mobil operációs rendszerének legújabb változata. A gyorsan terjedő iOS 10 felhasználói felületben és funkcionalitásban egyaránt felvonultat újdonságokat.

Előzmények

  • Apple iPhone 6s Plus - extra felszereltség

    A nagyobbik almás készülék szélvészgyors az A9 chipsetnek köszönhetően, a testvérmodellhez képest nagyobb felbontású kijelző, jobb üzemidő és OIS-es kamera jellemzi.

  • Apple iPhone 6s - Nyomás utána!

    A cupertinóiak újdonsága külsőleg nem sokat változott elődjéhez képest, ám nyomásérzékeny kijelzőt, nagyobb felbontású kamerát és rendkívül erős hardvert kapott.

  • Apple iPad Air 2 - kis levegővétel

    Nincs könnyű dolga az Apple-nek, ha a táblagépük fejlesztéséről van szó, de azért mindig megoldják a feladatot. A második generációs Air is nagyon jó lett.

  • Apple iPad Air - szállj fel magasra

    Az amerikai vállalat frissítette táblagépes termékportfólióját, az elnevezés pedig igaznak bizonyul; az új készülék tényleg nagyon könnyű és rendkívül gyors lett.

Hirdetés