Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

Adatátvitel, akkumulátor

A két SIM egyszerre van hálózaton, de dual standby üzemmódban működnek, vagyis ha az egyiken beszélgetünk, akkor a másik aludni tér és nem elérhető. Adatkommunikáció kapcsán a Cat.4-es LTE szintjére képes a termék az összes itthon használt frekvencián. A GPS mellett GLONASS támogatás is akad, igen hamar talál pozíciót, stabilan tartja is, a Bluetooth szintén hiba nélkül működött. NFC azonban nincs, noha egyelőre még mindig elég kevés olyan élethelyzet adódik, ahol hasznát vehetnénk. A WiFi rádió az átlagnál kicsit jobb, távolabbi hálózatokat is lát és képes rájuk csatlakozni.


[+]

A böngészést nem a Chrome-re bízták (de persze nem ügy letölteni), hanem egy kissé régimódinak tűnő broswer igyekszik a kedvünkben járni, tökre működik amúgy, különösebb gond nincs vele, mondjuk az minimum vicces, hogy az Internet Explorer logója van az ikonján. De a beállítások között van teljes képernyős mód, illetve oldalról (ha engedélyezzük) elő lehet rántani egy gyorsmenüt, ahonnan elérjük a könyvjelzőket, az oda-vissza lépkedést és a beállításokat. Tud oldaszélességre tördelni, még az is állítható, hogy ilyenkor hány százalékos nagyítást használjon, szóval egész ügyes összességében.


[+]

A hátlap alatt elvileg 3200 mAh-s akkumulátor pihen, ami a tetemes tömeg miatt valós lehet, ám ennek ellenére a Doogee Y6 nem mutat nagyon kiemelkedőt üzemidő szempontjából, noha azt várná az ember, hogy a nem túl erős hardver mellett egy ekkora teleppel legalább két napig nem kell majd töltőt keresni. Pedig van rá esély. Akad mindenféle energiatakarékos üzemmód (ami lekapcsolja az adatátviteli szolgáltatásokat), ez nyilván kitolja az üzemidőt, az egy nap simán megvan, de a második napon már számíthatunk arra, hogy elfogy a nafta délutánra. 5,5 órányi üzemidőt mértünk WiFi hálózaton történő videónézéssel, ami viszont azért az átlagnál jobb.

A hátlap fém, hűvös tapintású és nem melegszik még terhelés mellett sem
A hátlap fém, hűvös tapintású és nem melegszik még terhelés mellett sem [+]

Értékelés: Doogee Y6
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Doogee Y6 nem rossz telefon, de tipikusan azokon a pontokon gyenge, ahol általában a másodvonalas kínai gyártók elvéreznek. Ez elsősorban a multimédia, a kamera elég hervasztó, a zenei produkció is maximum közepes. Az ujjlenyomat-olvasó működése sincs a nagy gyártók szintjén, az üzemidő is lehetne egy kicsit jobb, ha már ilyen súlyos egyéniség az egyébként sem apró eszköz. Ugyanakkor viszont bár papíron nem egy különösebb erőgép, de a mindennapok során az átlagos feladatokkal könnyűszerrel megküzd a telefon, nem melegszik és tele van egy sereg gesztusvezérlési trükkel, amelyek között akadnak hasznosak is. Kár, hogy a magyar fordítás már megint olyan, hogy amit az Android alapból tud, az rendben van, de bármi hozzáadott plusz esetén angol feliratokkal találkozunk, vagy valamiféle groteszk, kevert, hunglish izével. Az értesítési led nagyon hiányzik, a giroszenzor kispórolása sem előnyös, de ezekkel persze simán együtt lehet élni egy jól sikerült árazás mellett. Ami viszont nem annyira ütős, mint ahogyan a korábbi Doogee termékektől megszoktuk, az Y6 hivatalosan februártól kapható itthon majdnem 50 ezer forintos bruttó áron (úgy tudjuk, hogy az Euronics fogja először listázni), ami nem minden esetben versenyképes más kínai termékekkel, nyilván a Vernee-t lehet elsősorban előcitálni, de a kicsit gyengébb Archos 50 lényegesen olcsóbb, pont ennyi a Huawei Y6 II (bár ez is gyengébb vas), de van már P8 Lite is ilyen áron, Xiaomi Redmi Note 4, Lenovo Vibe K5, Meizu m3 Note… ezek pedig igencsak érvényes opciók. Viszont hamarosan jön egy spéci változat 6 GB RAM-mal és 64 GB-os belső tárhellyel, ami 62 ezer forint körül startolhat, illetve márciusban vörösben is kapható lesz a masina, ami mindenképpen ritka árnyalat manapság és kívánatossá teheti az Y6-ot még akkor is, ha egyébként a konkrét tudását nézve nem kiemelkedő ajánlat. Apróságokon múlnak ebben a kategóriában nálunk a végső értékelések, könnyen lehetett volna az Y6 egy korrekt vétel, néhány hiányosság miatt csúszott csak le a Tetszett plecsniről, de ha belátható időn belül 45 ezerre zuhan az ára, akkor már megéri vetni rá egy pillantást, ha valaki egy fémházas, férfias, nagy kijelzős telefonra vágyik.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Doogee Shoot 1 - lövése sincs

    Két hátlapi kamera, ujjlenyomat-olvasó, Full HD felbontású kijelző… az ilyen paraméterekkel hirdetett telefonok általában többszörösébe kerülnek annak, amennyit a tesztkészülékért kell leszurkolni.

  • MWC 2017: Így kell kiejteni a Doogee márkanevet

    A kínai cég képviselőjétől megtudtuk, hogy számítanak a magyar piacra, igyekeznek minden releváns mobiljukat eljuttatni a mi régiónkba is. Nem mellesleg kipróbáltuk a 3D-kijelzős phabletet.

  • MWC 2017: Kezünkben a Doogee Shoot 2

    Mielőtt bárki arra gondolna, hogy a kicsit bénán működő dupla kamerás rendszert máris továbbfejlesztették, az téved: a Shoot 2 egy még olcsóbb alternatíva.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Előzmények

Hirdetés