Eleglide Coozy - óvatos duhaj

Nem a legolcsóbb kategória, de nem is irreálisan sok pénz egy olyan rollerért, ami az alapvető feladatokon túl is tud ezt-azt, ám kicsit másképp viselkedik, mint sok konkurense.

Bevezető

Nyilvánvalóan teljesen esélytelen az összes elérhető rollert kipróbálni és azokról tesztet írni, egy külön újságot éveken át meg lehetne tölteni ezekkel az anyagokkal, csak hát az elektromos rollerek nem különböznek annyira egymástól, hogy ne csapjon rövid időn belül masszív unalomba a dolog. Viszont időről-időre érdemes megnézni, hogy aktuálisan éppen hol a kínálat alja és teteje, ezért amikor az egyik webshopon épp akciós lett az Navee N65, akkor írtunk a gyártónak, hogy esetleg küldhetnének egyet tesztre. Úgyhogy küldtek egy Eleglide Coozy-t, ami nem tévedés: ugyanaz a cég áll a két márka mögött, bár a két roller nagyon nem ugyanaz, de árban közel vannak egymáshoz.


[+]

Három nap alatt meg is érkezett a pakk Lengyelországból, összerakni pedig nem volt agysebészet: a kormányt kell négy csavarral rögzíteni (de a biztonság kedvéért nyolcat(!) adnak a csomagban), aztán kész. 37%-os töltöttséggel érkezett a motyó, szóval rögtön el lehetett volna vinni egy körre, de kiderült, hogy van benne Bluetooth, szóval előtte még azzal is szórakoztam egy kicsit. Már csak azért is, mert a rolleres alkalmazások jellemzően a tragikusság határán mozognak összeszedettség tekintetében, úgyhogy egyrészt akartam szórakozni egy jót, másrészt viszont érdekelt, hogy ezúttal ez miképp sikerült.


[+]

De ezzel jól előreszaladtam. Onnan induljunk inkább, hogy a Coozy 600 eurós áron érhető el a gyártó saját webshopjában, ám kapásból adnak hozzá egy kuponkódot (COOZYMO), amivel 50 euróval le lehet csapni belőle, szóval árfolyamtól függően olyan 230 ezer magyar forintot képvisel a termék jelenleg. Ez jócskán több, mint amennyiért évekkel ezelőtt a ma már klasszikusnak számító Xiaomi M365-öt be lehetett szerezni, ez még mindig piacon van kedvező áron, de ha összevetjük a specifikációs adatokat, akkor látható, hogy a Coozy egy ligával fentebb játszik méretben, teljesítményben és szolgáltatások tekintetében is, inkább a Ninebot Kickscooter F40E szintjén van, ami itthon körülbelül ennyibe is kerül, a kérdés tehát leginkább az, hogy egy itthon hivatalosan forgalmazott márkát válasszunk, vagy a Coozy tud annyival többet, hogy inkább erre essen a választás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Eleglide D1 - roller vagy robogó?

    Zseniális ár/érték aránya miatt választottuk ki ezt a terméket: 200 ezer forintért már stabil kialakítású, akár 45 km/h-val menni képes rollerhez jutathatunk hozzá, viszont az érkező szabályozás még keresztbe tehet neki.

Hirdetés