Hirdetés

Elephone P6000 - modern idők

Külső

Nem fogunk sokkot kapni a P6000 kicsomagolása után, viszont aki kerüli a feltűnést, annak teljesen meg fog felelni. Fekete színével még inkább beleolvad a környezetbe, látszólag semmi extra. Pedig egy kis szolid formai játékot elrejtettek rajta, az oldalával egybeépített hátlap egyrészt minden irányban „kilóg“ az előlaphoz képest, továbbá a hosszanti oldal mentén enyhén ívelt. Egyik ismerősöm szerint leginkább a Sony Xperia T-re hasonlít, bár ott maga a hátlap is íves volt.

Elephone P6000
[+]

Már nem mondhatjuk egy 5 hüvelykes telefonra, hogy nagy lenne, mert szinte ipari szabvány lett belőle. Az előtte nálam járt Allview E3-hoz képest azért érezhetően kisebb, egy kézzel többé-kevésbé még kezelhető is. A képernyő körüli kávák átlagosak, a fizikai méretek is, viszont a 165 grammos súly egy kicsit erős. Nincs viszont gond a minőséggel, ugyanis a P6000 remekül egyben van. A burkolat műanyag, de teljesen vállalható, a hátlap matt, viszont kissé csúszós, semmi recsegés, lötyögés, betonstabil minden.

Elephone P6000
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Elephone P6000 Allview P6 Energy Microsoft Lumia 640 ZTE Blade S6
Fehér fényerő 327 nit 427 nit 335 nit 382 nit
Fekete fényerő 0,17 nit 0,46 nit 0,31 nit 0,38 nit
Kontrasztarány 1922:1 928:1 1084:1 1004:1
Színhőmérséklet 11255 K 10648 K 6700 K 8250 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Előre egy 5 hüvelykes, 720p felbontású IPS OGS kijelző került, mely a mérések alapján átlagos fehér, viszont átlagos felüli (azaz nagyon alacsony) fekete fényerővel bír. Ezekből igen erős kontraszt arány jön ki, viszont a színhőmérséklet finoman szólva sem az igazi. Nem kell pánikolni, a szofverben helyet kapott egy MiraVision nevű menüpont, ahol meglehetősen szabad kezet kapunk a kijelző kalibrálásához. Egyébként napfényben jól olvasható, a betekintési szögek is jók, bár oldalról a fekete felületek már lilába váltanak át. Még egy érdekesség, hogy a gyártó külön kínál hozzá egy olyan temperált üveg védőfóliát, amely bizonyos hullámhosszú kék fényt megszűr, ezzel kímélve a szemünket. Felül előlapi kamera, fény- és közelségszenzor, valamint a hangszóró található. Ez utóbbi hangminősége lehetne kicsit jobb, viszont a hangerő már túlzás, maximumon nem is érdemes használni. Lent három érintőgomb várja az ujjainkat, a két szélsőt egy apró pötty jelöli, ezek nem világítanak, a középső kör viszont kéken virít. Ez egyben az állapotjelző is, ilyenkor lassan pulzál.

Elephone P6000
[+]

Hátulról a króm hatású, elég méretes márkajelzés vonzza elsőnek a szemet. Lent a kihangosító rácsa látszik, mely csak addig hallható jól, míg le nem tesszük valami sík felületre, mert akkor jócskán elhalkul. Ugyanitt sikerült egy „Keep expecting and be surprised“ szlogent is odapingálni (ami egyébként el is kezdett kopni), ezzel nem tudtam mit kezdeni. Felül a kamera optikája és a LED vaku várja a használatot. Oldalt már tényleg semmi érdekes nincs, a baloldala üres, fent a 3,5-es jack, alul a microUSB, jobbra pedig a hangerőszabályzó és a bekapcsoló esik kézre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés