Evolveo StrongPhone Q7 LTE - kitartó, mégsem erős

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Evolveo készülékek jellemzően két SIM-et kezelnek, ahogy tesztalanyunk is, két micro méretű kártyát tudunk behelyezni, amik csak standby módban lógnak a hálózaton, ami azt jelenti, hogy ha az egyiket hívásra használjuk, a másik nem érhető el sem csevegésre, sem internetezésre. Szörfölni csak az elsődleges helyen lévő SIM-mel lehet 4G-n, itt adott a maximum 150/50 le- illetve feltöltési sebesség, LTE híján 3G-re tud felcsatlakozni, ahol 42/5,76 Mbps az elméleti leggyorsabb érték. A második SIM csakis 2G hálózatokon üzemel. A telefonból nem maradt ki a 802.11b/g/n-es WiFi, ami hotspotként is működik, a Bluetooth 4.0, és szerencsére az NFC illetve a GPS sem. Az USB-OTG és a GLONASS támogatás kimaradt, a pozicionálás körülbelül fél percet vesz igénybe.

A Chrome böngésző és az alkalmazásváltó A Chrome böngésző és az alkalmazásváltó
A Chrome böngésző és az alkalmazásváltó [+]

Böngészésre a Chrome-ot használhatjuk, ezt az alkalmazást már valószínűleg mindenki betéve ismeri. A Google mondjuk sokat nem változtatott rajta az utóbbi időben, pedig pár funkciónak lehetne örülni, ilyen a sortördelés, amit nem tud az app. A Flash sem működik, de ez már sosem fog megváltozni. Az adatok szinkronizálása viszont pöpecül megy, a Google fiókba való bejelentkezés után a könyvjelzők, a jelszavak és a előzmények azonnal elérhetőek lesznek a telefonon is. A szoftver gördülékenysége közepes, mobilos nézetben nincs gond, asztaliban viszont képes sajnos akadozni. Sunspiderben 2396 ms-ot mértünk, ez finoman szólva sem kiemelkedő eredmény.

Két microSIM és egy microSD foglalat fért a hátlap mögé
Két microSIM és egy microSD foglalat fért a hátlap mögé [+]

Értékelés: Evolveo SrongPhone Q7 LTE
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az Evolveo egy 3000 milliamperóra kapacitású lítium-polimer akkumulátort pakolt a hátlap alá, amit nem lehet házilag kicserélni. Mivel sem a kijelző, sem pedig a chipset nem fogyaszt sokat, a két napos üzemidő elérése reális elvárás nagyjából 4 óra képernyőidő mellett, videózni körülbelül 5-6 órán át lehet egy feltöltéssel.

Az Evolveo SrongPhone Q7 LTE nemcsak számozásban, hanem a 90 ezer forintos árával is a StrongPhone Q6 és a Q8 közé került, pedig az igencsak szép külsőn kívül igazából ezt semmi sem indokolná. Kezdjük ott, hogy tudásban mindkét testvérmodellnél kevesebbet tud, a Snapdragon 210 chipsetnek, és főleg az Adreno 304 grafikus gyorsítónak sokszor túl nagy falat a HD felbontású képernyő, aminek ráadásul még az érzékenysége sem a legjobb. Hogy tovább savazzuk a panelt, a kékes fehéregyensúly még csak-csak elfogadható, de a gyenge fényerő már kevésbé, főleg úgy, hogy az említett házon belüli modellek ebből a szempontból is többet ígérnek. Az egy gigabájtnyi rendszermemória szintén ballépés 2016-ban, valószínűleg nem lett volna nagy áldozat dupla ennyit beszerelni. A Samsung ISOCELL kamera papíron ígéretesnek tűnt, ám a végeredmény egyáltalán nem hibátlan, persze még mindig a Q7 LTE a legjobb fotókat készítő Evolveo mobil. Az üzemidő az átlagosnál jobb, bár egy strapatelefonnál talán ennél többet várnánk. Összességében tehát nem a készülékkel van a legnagyobb gond, hanem a pozicionálással, amin még a két SIM kezelése sem tud javítani. Az viszont igen, hogy még mindig elég kevés a konkurens, ha a csehek kínálatát nem nézzük, akkor a CAT S40 jöhet szóba, csak hát jóval többe kerül, de számításba jöhet még a myPhone Hammer AXE LTE, bár azt szürkeimportos kínálatban találjuk csak meg. Ha tehát lehet, akkor inkább a Q6 LTE-t érdemes választani, és még pénzünk is marad valami másra. Mondjuk egy erős fényű zseblámpára.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

Előzmények

Hirdetés