Hirdetés

Gigabyte GSmart Mika M2 - szemből kemény

Multimédia, adatátvitel

Meglepően nagy, 13 megapixeles kamerát szereltek az M2-be, ami persze nem baj, de nem is feltétlen előny, hiszen tudjuk, hogy a felbontás nem minden. A kereső is gyári maradt, baloldalt tudunk arcszépítő és panoráma módot aktiválni. Gyorskapcsolóval válthatunk az előlapi kamerára, illetve a vaku és a HDR is aktiválható. Beállítási lehetőségekből átlagos mennyiséget kapunk, van geocímke, expozíció, színeffektus, fehéregyensúly, felbontás, arc- és mosolyfelismerés, önkioldó, sorozatkép, ISO. Videónál már jóval szűkebbek a lehetőségeink, leginkább csak a minőség (és ezzel a felbontás), valamint a gyorsítás módosítható.

Gigabyte GSmart Mika M2

Nem ájultam el túlzottan a képminőségtől, a képek meglehetősen zajosak (ami nem csoda, mert automata módban napsütésben is közel 200-as ISO értéket állít be), a szélek el vannak mosódva. Erős fénykülönbségnél a beégés is jelen van, amin a HDR tud némileg segíteni, de legalább a színek elég jók. Videózás esetén maximum Full HD-ben rögzíthetünk, 30 képkockás sebességgel, a felvétel ITT tekinthető meg, átlagosnak mondható, de jobb, mint a fotós rész.

Gigabyte GSmart Mika M2 Gigabyte GSmart Mika M2

Két lejátszót is kapunk, az egyik a Play Zene, a másik a normál lejátszó. Utóbbinál szokásosan előadók és albumok szerint is tudunk keresni, látjuk a borítóképeket is. Tudunk ismétlést és véletlen sorrendet beállítani, valamint van lehetőség hangszínszabályzásra is. A gyári füles bíztatóan agybadugós kivitelű, de élesben sajnos elég harmatos teljesítményt nyújt. Egy jobb minőségűre cserélve a hangzás is javul. Szintén szükségünk van a fülesre, ha a rádiót szeretnénk használni, itt kapunk RDS-t, illetve felvenni is lehet az adásból.

Gigabyte GSmart Mika M2 Gigabyte GSmart Mika M2

A legkevésbé se meglepetés, hogy a Mika M2 dual SIM készülék, ezen belül is a dual standby módot támogatja. A két kártya együtt van a hálózaton, azonban ha az egyiken beszélgetünk, a másik addig nem elérhető. Beállítható, melyik művelethez melyik legyen az alapértelmezett, illetve a kontaktok is hozzárendelhetők a SIM-ekhez. Az elsődleges foglalatban akár 21 Mbit-es HSPA is elérhető, ezen felül b/g/n szabványú WiFi-t hotspottal, valamint 4.0-s sztereó Bluetooth is rendelkezésre áll. A microUSB OTG-re is képes, tehát külső USB eszköz is jöhet. LTE persze nincs, ahogyan NFC és GLONASS sem, de persze a normál GPS vevő elérhető. Ennek működésével különösebb gond nincs, autópályán 140-nél kicsit gondolkodik a pozíció megtalálásával, de ha megvan, akkor megy szépen, ahogy kell.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés