Huawei Ascend G620s - a jövő a menő

Bevezető, tartozékok

Azt már az évek alatt megszokhattuk, hogy ádáz küzdelem folyik a felső kategóriában, az viszont csak mostanában vált igazán trendivé, hogy a középső szegmenst is szinte minden gyártó igyekszik véresen komolyan venni. Az ok viszonylag egyértelmű, manapság már olyan készülékek kaphatók, méghozzá viszonylag kedvező áron, amiknek a tudása az felhasználók nagy többségének bőségesen elegendő, hiszen minden olyan szolgáltatást biztosítanak, ami a mindennapokhoz szükséges. A Qualcomm ráadásul olyan chipsetet biztosított, mely már a kedvezőbb árfekvésű mobilokban megtalálható, nem véletlen, hogy egyre több vállalat választja az amerikaiak új megoldását.

Huawei Ascend G620s kézben tartva
[+]

Ebbe az illusztris társaságba lépet be a Huawei is, hiszen az Ascend Y550 készüléket az alacsony árfekvése ellenére egy Snapdragon 410 chipsettel szerelték fel. Mostani tesztalanyunk, az Ascend G620s viszont még egy fokkal rátesz az előbbi masinára egy lapáttal, és megmutatja, hogy a kínai gyártó miért is számít komoly ellenfélnek bármelyik mobilos cég számára. Főszereplőnk ugyanis magában hordozza a csúcskategóriára jellemző nagyobb kijelzőt, igazán kellemes funkciókat és sebességet ígér, nem utolsó sorban pedig hobbifotósok is kiélhetik magukat benne, ha pedig árérzékeny valaki, akkor is bőven számításba jöhet majd a Huawei büszkesége.

Huawei Ascend G620s doboz
[+]

A doboz olyan minimalista, amennyire csak lehet, igazából a megnevezésen és a gyártói logón kívül semmi információ nem tárul elénk arról, ami majd belül vár. Ha oldalról elkezdjük kibontani a papírszelencét, akkor ahogy lenni szokott, azonnal a készülék tárul elénk, ez alá kell tekinteni ahhoz, hogy a tartozékokat felleljük. A trojka tagjait ezúttal egy microUSB kábel, egy méretes töltőfej, valamint egy normál kialakítású headset képezi.

Külső

A Huawei azért általában nem ilyen olcsójános kinézetű telefonokat dob piacra, a G620s sem mutat rosszul, bár egyedinek semmiképpen sem nevezhető. Az anyaghasználat a középkategóriához igazodik, műanyag és üveg elemek váltják egymást, belül viszont több fém elemet is láthatunk, nem véletlen, hogy a 142,9 x 72 x 8,5 milliméter dimenziókkal rendelkező masina 160 grammot nyom. Ez azért már érezhető, nem mondanám zavarónak, de jobban húzza a zsebünket az átlagosnál. A ház masszív, tekergettem én jobbra-balra, mégsem adott ki magából hangot. Viszonylag jónak mondanám a fogást is, ám a szerkezet ergonómiailag nem éri el a csúcsmodellek szintjét, nem tl vékonyak a kávák és alul-felül is marad hely, így már csak a lapátkezűek tudják majd egy ujjal elérni a megjelenítő minden pontját.

Huawei Ascend G620s elölről
[+]

Hiába nem különleges a dizájn, elölről teljesen jól néz ki a telefon, a karcálló üvegborítás pedig az esetleges sérülésektől véd. A fehér telefon előlapján jól látszik a fény -és távolságérzékelő szenzor, ami mellett csak villogás közben figyelhető meg az aprócska, zöldben és narancssárgában pulzáló értesítő led. A beszédhangszóró középen, a 2 megapixeles kamera pedig ettől jobbra található. A tekintetet leginkább az 5 hüvelykes képátlóval és 720 x 1280 pixel felbontással rendelkező IPS-LCD kijelző vonzza, mely jó fényerőt és kiváló betekintési szöget garantál, kicsit hűvös a kalibrálása, de a színek ettől még szépnek tűnnek. Az alsó terület a három vezérlőgombnak (visszalépés, kezdőképernyőre ugrás, menübe lépés) ad otthont, sajnos háttérvilágítást nem kaptak.

Huawei Ascend G620s oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Ascend G620s Motorola Moto G (2014) Dual SIM Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Fehér fényerő 368 nit 344 nit 306 nit 350 nit
Fekete fényerő 0,46 nit 0,31 nit 0 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 802:1 1110:1 végtelen 729:1
Színhőmérséklet 7978 K 7285 K 6681 K 7373 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Oldalt egy fémnek álcázott műanyag keret fut körbe, ami viszont elég sérülékeny, pedig összességében jól néz ki. A szélek laposak, a sarkok pedig lekerekítettek. Jobb oldalon vehető használatba a bekapcsológomb és a hangerőszabályzó billentyű, jó erős a nyomáspontjuk, így farmarzsebben hordva sem érnek majd meglepetések. A masina átellenes felére nem szereltek semmit, felül a 3,5 milliméteres jack kimenet került, alul pedig a microUSB csatlakozó és a beszédmikrofon párosa látható.

Huawei Ascend G620s hátulról
[+]

A hátlap a Galaxy Note széria legutóbbi tagjaihoz hasonlóan kicsit bőr hatású, recézett felülettel rendelkezik, ettől függetlenül természetesen műanyagból készült. Bal felülre álmodták meg a 8 megapixeles kamerát és a ledes villanót, egy apró pötty jelzi a másodlagos mikrofont, a jobb alsó szegletben pedig kis csíkokat vájtak ki a hangszóró nyílásainak. A hátlapot egy könnyed mozdulattal le tudjuk venni a helyéről, a mozdulatot csak úgy nyilván nem fogjuk sokszor elvégezni, de ez a folyamat szükséges a microSD és a microSIM behelyezéséhez, az akkumulátor már nem cserélhető, egy méretes fém elemmel szögezték oda a helyére.

Hardver, szoftverezettség

Terjed a Qualcomm középkategóriás chipsetje, nem véletlen, hogy az Ascend G620s megalkotásánál a 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 410 (MSM8916) SoC-re esett a választás. A 64 bites architektúrájú, 1,2 GHz-en dolgozó processzor négy darab Cortex-A53 magot tartalmaz, a grafikus gyorsítást az Adreno 306 végzi. Talán egy fokkal meggyőzőbb lett volna a készülék, ha nem 1 GB RAM kerül bele, hiszen pont a kínai gyártó híres arról, hogy nem fukarkodik a rendszermemóriával. A belső tárhely mérete 8 GB, nyilván ebből a rendszer és az előretelepített programok is lefoglalnak egy nagyobb szeletet, így körülbelül 3,76 GB marad szabad az első bekapcsolás után. Hogy azért elférjenek a multimédiás és egyéb fájlok, a telefon kezeli a microSD-t, maximum 32 GB-os kártyákat tudunk a foglalatba helyezni. Ami jó hír, hogy kiválaszthatjuk az alapértelmezett tárolási helyet, így nem csak a beépített adattárolóra tudjuk telepíteni az alkalmazásokat, hanem a kártyára is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend G620s Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend Y550
Chipset Snapdragon 410 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 18781 pont 18500 pont 20846 pont 20963 pont
Vellamo Browser 1873 pont 1760 pont 2135 pont 1999 pont
Vellamo Metal 748 pont 745 pont 864 pont 732 pont
SunSpider 1.0.2 1186,6 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1189,1 ms
Geekbench 3 (single) 482 pont 345 pont 464 pont 484 pont
Geekbench 3 (multi) 1432 pont 1109 pont 1420 pont 1466 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,9 fps 6,9 fps 6,4 fps 7,8 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,8 fps 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 15,4 fps 12,8 fps 15,4 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,4 fps

A pontszámok csak relatív iránymutatást adnak arról, hogy nagyjából mire kell számítani. A G620s-ben lévő S410 chipset könnyedén elvégzi a rábízott feladatokat, akkor látszik csak teljesítménycsökkenés, ha valami erősebb grafikai műveletet kell végrehajtania, hiszen a HD felbontású kijelző már több erőforrást igényel. A mindennapi használat során viszont semmi gond nincs a rendszersebességgel, a lapozgatás sosem akad meg, az applikációk gyorsan megnyílnak, és a szabadon maradó nagyjából 400 megabájtnyi RAM jó pár program tárolására elegendő. Játszani is lehet tesztalanyunkkal, ám azért nem szabad elfelejteni, hogy nem egy zászlóshajót fogunk a kezünkben, így a legújabb produktumok maximum beállítások mellett néha-néha beszaggathatnak.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

A készüléken az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszer fut, ám természetesen a Huawei saját, Emotion UI felületével. Egyelőre még a 2.3-as verziót kapjuk meg, viszont a közeljövőben már a 3.0-s, számos újítást hozó változat is megérkezik majd a készülékre. Az EMUI egyik különlegessége, hogy az iOS-hez hasonlóan nincs klasszikus értelemben vett menü, mindössze a beállításokon belül találunk alpontokat. Itt azonban számos hasznos funkciót elérünk, ilyen a kezdőképernyő stílusának váltása, mely lehet normál, vagy egyszerű (nagy, kártyaszerű nézetben látjuk az ikonokat), előbbi esetén többféle téma közül választhatunk. A ne zavarj mód személyre szabható időintervallumban aktiválható, természetesen lehet kivételezni előre megadott ismerősökkel, akik minden esetben hívni tudnak minket. Az értesítéskezelő talán az egyik legpraktikusabb dolog, itt minden alkalmazásnál egyedileg konfigurálni tudjuk, hogy melyik notifikáljon minket a történtekről. A mozgásvezérlésnél két pontot találunk, aktiválhatjuk, hogy a kijelző lefelé fordítása esetén némuljon-e a telefon, vagy hogy rázás esetén újra rendezze-e az ikonokat (nagyon kíváncsi lennék, ezt ki szereti).

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

A főképernyőn ikonokat és widgeteket tárolhatunk, és játszik még a legördülő információs függöny, mely nem csak értesítéseket, hanem a gyorsbeállításokhoz tartozó kapcsolókat is tartalmazza. A lefelé mutató nyíl megérintésével teljessé válik a lista, a WiFi-től a zseblámpán át egészen az energiatakarékos módig mindent kapcsolgathatunk. Van ugyanis telepkímélés, ahol háromféleképpen tudunk kapacitást megtakarítani: a normál módnál minden úgy működik, ahogy kell, az intelligensnél már szabályozza a rendszer a processzor teljesítményét, az ultra esetén pedig csak az alapvető hívás és SMS funkciókat érjük el, így akár plusz egy napnyi készenléti időt is kikényszeríthetünk az energiaforrásból. A tárcsázóképernyő minimalista, működik a prediktív keresés, így a számok mögötti betűk szerint is kereshetünk a névjegyzékben. A kontaktokhoz képet, emailt, telefonszámot, csengőhangot, jegyzetet, születésnapot, évfordulót, webhelyet rendelhetünk. A szöveges üzeneteknél igényelhetünk kézbesítési jelentést, az SMS-eket buborékos formában láthatjuk. Kétféle billentyűzetet telepítettek, az egyik a gyári Google, a másik pedig a Huawei-féle Swype, ami már ékezetes karaktereket tartalmaz.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

Alkalmazások terén főleg csak a gyári androidos programokra támaszkodhatunk. A teljesség igénye nélkül van számológép, böngésző, email kliens, navigáció, térkép, kamera, zenelejátszó, fájlkezelő, galéria, naptár, ébresztőóra és időjárás is. Ami egy kicsit talán extrának számít, az a telefonkezelő, ahol tárhelytisztást és telefongyorsítást végezhetünk, utóbbi természetesen azt jelenti, hogy a szükségtelen háttérfájlokat ki tudjuk törölni, így több rendszermemóriát szabadíthatunk fel. Ugyanitt található még a zaklatásszűrő, ahol névjegyeket adhatunk hozzá a feketelistához, hogy se üzenetet, se hívást ne fogadjunk a kijelölt személyektől. Az eszközök mappában leljük meg az FM-rádiót és a hangrögzítőt, a játékoknál pedig demó produktumokban küzdhetünk, a legismertebb ezek közül talán a Real Football 15. Említést érdemel még a Kingsoft Office, mellyel nem csak olvasni, hanem szerkeszteni is tudjuk a dokumentumokat.

Multimédia, kamera

A hátlapra egy 8, az előlapra pedig egy 2 megapixeles kamera került. Előbbit egy közepesen erős ledes villanó segíti a sötétebb fényviszonyok között, körülbelül két-három méterig képes érdemben megvilágítani a környezetet. A szoftver egyszerű felülettel köszönt minket, a felül található ikonok segítségével érjük el a beállításokat. Többféle mód áll rendelkezésünkre: van intelligens, HDR, panoráma, szűrő (vízszínű, poszterizált, szolarizált, szépia, negatív, fekete-fehér), hangjegyzet (vagyis a képek alá rövid hangfelvételt rögzíthetünk), legjobb fénykép, hangvezérlés (megfelelő hangerősség elérése esetén automatikusan fotóz a készülék, ordítani persze nem kell), valamint vízjel, ahol az internetről elérhető előre betáplált szövegeket tudjuk a képekre rányomtatni. A három pöttyöt megérintve további dolgokat babrálhatunk: képméret, sorozatfelvétel, időzítő (2, 5, 10 másodperc), ISO, fehéregyensúly (izzólámpa, nappali fény, felhős, fénycső) és GPS-címkével ellátás tartozik ide. Videók esetén nagyon hálásak lehetünk a Huawei-nek, hiszen nem korlátozták le, hanem engedték a Full HD felbontású filmek rögzítését.

Huawei Ascend G620s kamera
[+]

Kérem szépen ez a kamera elég jól teljesít, főleg a kategóriában található telefonok között. Nappali fényviszonyok között teljesen vállalható fotókat készíthetünk főszereplőnkkel, a dinamikatartomány táncol egy kicsit a határon, de általánosságban elmondható, hogy nem zajosodnak a képek, és az elmosódottság sem jellemző, maximum a sarkoknál illethető ilyen kritikákkal a végeredmény. Ha felhősödik az idő, akkor sem romlik a minőség, a részletek megmaradnak, jól kivehetők lesznek a feliratok is. Esti körülmények esetén már nagyobbat nyel a telefon, a fények kicsit megzavarják, így ki tudnak égni például a világosabb részek, de még így sem lesz vészes az alkotás. A fókuszálás egyébként nagyon gyors, körülbelül hat-hét centiméterről lehet éles képeket lőni, a mentés is szélsebes. A videók már nem ennyire meggyőzőek, a kékkel kiemelt linkre kattintva érhető el tesztvideónk, mely nem annyira éles és folyamatos, de azért ha nagyon muszáj, lehet ezzel a telefonnal is filmezni.

Huawei Ascend G620s oldalról
[+]

A zenelejátszó korrekt külsőt kapott, nem csak albumok, előadók, mappák és számok szerint tudunk válogatni a muzsikák között, hanem stílus szerint is (vidám, derűs, szomorú, pörgős). A dalok hallgatása közben megjelenik az albumborító, az opciók között pedig be tudjuk állítani a számot csengőhangként, plusz bekapcsolhatjuk az alvó módot, ha mondjuk valaki zenére szeret elaludni, de nem örülne neki, ha egész éjjel dalolna a fülébe a telefon. A gyári fülhallgató nem nagy eresztés, viszont ez, vagy egy másik headset elengedhetetlen ahhoz, hogy az FM-rádiót működésre bírjuk. Kihangosítva nem szól rosszul a G620s, nem veszi fel a versenyt a drágább modellekkel, de háromnegyedes hangerőn bőven megfelelő élményt nyújtanak a hangszórók, ha persze nem várunk el a kelleténél többet tőlük.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

A videolejátszóban szintén nem fogunk csalódni, már ami a képességeit illeti. Mind a 720p, mind az 1080p felbontással elboldogul a szoftver, bár alighanem már az előbbi is elegendő lesz, főleg annak fényében, hogy a kijelző is csak 720 x 1280 pixelt jelenít meg. Az ismertebb formátumok közül a DivX-et és az MKV-t sem ismeri a program, érdemes megnyitni tehát a Play Áruházat, ahol a videolejátszó szó beírása után tömegével találunk majd erre szolgáló jobbnál jobb alkalmazásokat.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból igencsak fejlett a G620s. Kezdjük azzal, hogy a chipsetnek hála a telefon támogatja a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat, így az elméleti 150 Mbps-os letöltési és 50 Mbps feltöltési sebességet akár még itthon is elérhetjük, bár ez még egyelőre kevés helyen lehetséges. Ha nem áll rendelkezésre megfelelő lefedettség, akkor a HSPA által maximálisan biztosított 42,2 és 5,76 Mbps párossal kell megelégednünk. A hangminőség hibátlan, a hangerő több szintben állítható, legmagasabbra tekerve a hangerőt még az is hallgatja a csevegést, aki mondjuk nem szeretné. A telefon egyébként microSIM-et fogad. Nem csak a 4G miatt dicsérhető tesztalanyunk, hanem a 802.11a/b/g/n WiFi, a Bluetooth 4.0 miatt is, külön piros pont jár pedig a kínaiaknak azért, hogy még az NFC-t sem hagyták ki a repertoárból. Ugyanígy a GLONASS támogatással ellátott A-GPS-t is bátran használatba vehetjük, hiszen meglehetősen gyorsan és pontosan bepozicionálja helyzetünket a telefon, nagyjából tíz méteres precizitásra lehet számítani.

Huawei Ascend G620s Screen Shot Huawei Ascend G620s Screen Shot

Kétféle böngészővel látták el a készüléket, az egyik a google-ös Chrome, amit már alighanem mindenki jól ismer, a másik pedig a gyártói megoldás. Utóbbit érdemes egy kicsit elemezgetni, hiszen kezeli a könyvjelzőket, valamint az sem akadály neki, ha több lapot szeretnénk megnyitni a háttérben. Megnézhetjük az előzményeket, kérhetünk asztali nézetet, vagy megoszthatjuk az adott weboldal linkjét lényegében bárhol. A sebesség önmagáért beszél, nincsenek megdöccenések, a kétujjas nagyítás is szuperül működik. Ha belezoomolunk a szövegbe, majd duplán rákoppintunk a képernyőre, akkor a sorok a kijelző széléhez igazodva jelennek meg, ami az olvashatóságot jelentős mértékben segíti.

Huawei Ascend G620s vs. Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
[+]

Értékelés: Huawei Ascend G620s
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Hiába mondható viszonylag nehéznek a telefon, mégis csupán egy 2000 mAh kapacitású akkumulátort szereltek a burkolat alá. Ez elsőre ijesztőnek tűnhet, ám a mobil jól tűri a készenlétben eltöltött órákat, valamint a sima telefonálás sem meríti nagyon a telepet, no meg a filmezés is legalább 6 órán keresztül biztosított. Ami jobban zabálja a százalékokat, az a játék, bár ez minden telefonnál így van, viszont arra mérget vehetünk, hogy egy napot még ez a kis energiaforrás is kibír, pláne ha aktiváljuk valamelyik energiatakarékossági funkciót.

Nem kell túlságosan átlátni a piacot ahhoz, hogy rájöjjünk, a Huawei Ascend G620s egy nagyon eltalált termék. A kártyás konstrukcióban 50 ezer forintba, szürkeimportos árral számolva, függetlenül 58 ezer forintba kerülő telefonnál egyelőre nem nagyon találni jobb ajánlatot. Tesztalanyunk ugyanis derekasan helytáll hardveres téren, lehet sírni a dupla ennyi rendszermemóriáért, ám a Snapdragon 410 lapka bőségesen enyhíti ellenérzéseinket, hiszen a jól optimalizált Emotion UI úgy hasít a mobilon, ahogy az meg van írva, nagyon ritkán találkozhatunk apró megakadással, általában csak akkor, ha valami grafikára éhesebb játékból lépünk ki, ám pár másodperc alatt ekkor is feláll a rendszer. A kijelző HD felbontása mosolyt csalhat arcunkra, ahogy a kamera teljesítménye is a napos oldalra tartozik, hiszen decens képességeket rejt magában a kütyübe szerelt fényképezőgép, bátran használható mindennapi fotózásra. Az adatkommunikációs repertoárral maradéktalanul elégedettek lehetünk, az üzemidő pedig ugyan átlagos, de legalább az egy napos munkát elviseli, itt mondjuk kicsit még megerőltethette volna magát a kínai gyártó. Ellenfélnek egyértelműen a kicsit olcsóbb, de alacsonyabb felbontású kijelzővel szerelt Samsung Galaxy Ace 4 számít, vagy esetleg még a picit gyengécskébb, de szintén olcsóbb Honor 3C, a többiek viszont vagy tudásban maradnak el főszereplőnktől, vagy jóval több nagy címletű bankjegyet kell a boltban hagynunk megvásárlásuk esetén. A G620s tényleg jó vétel, nem csak karácsonyra, hanem úgy általában nézve is. Ha itt lenne már rá az EMUI 3.0, és mondjuk még hosszabb üzemidőre lenne képes, akkor egyértelműen különösen ajánlott lenne, így egy plecsniértékkel kevesebbel jutalmazom a készüléket, de még egyszer mondom, nagyon erős ajánlat a G620s.

Huawei Ascend G620s

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei Ascend G620s
Huawei Ascend G620s Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 142,9 x 72 x 8,5 milliméter
Tömeg 160 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Jegyzetek, Fájlkezelő, Témák, HiCare, Kingsoft Office, Bitcasa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, értesítő led, fény- és távolságérzékelő szenzor

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Ascend Y550 - 64 bit alsóhangon

    Komoly generációváltáson esett át a Huawei friss alsó-középkategóriása: Snapdragon 410, 4G modem, 1 gigabájt RAM, 2 megapixeles előlapi kamera és Android 4.4.4 a motorháztető alatt.

  • Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

    A kínai gyártó nem aprózta el az újdonságok bejelentését, a harmadik generációs Mate gyönyörű formatervet, kiváló hardvert és ujjlenyomat-olvasót kapott.

  • Huawei Ascend Mate 2 4G - ultramaraton

    Kipróbáltuk a Huawei második generációs phabletjét, az Ascend Mate 2 4G-t, amely óriás kijelzővel, tabletes akkumulátor kapacitással, LTE-támogatással és középkategóriás árcédulával robbanthat.

  • Huawei Ascend G630 - generációk ötvözete

    A kínai gyártó újdonsága csöndesen mutatkozott be, ám annál nagyobb port kavarhat rendkívül kedvező árával, HD kijelzőjével és négymagos processzorával.

Hirdetés